Jump to content

Erdoğan : Gezi Parkı'na O Tarihi Eseri Kazandıracağız


rihan

Önerilen Mesajlar

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Taksim'e cami Gezi Parkı'na kışla yapılacağını söyledi.

 

CumhurbaşkanıRecep Tayyip Erdoğan, Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda düzenlenen Antik Çağdan 21. Yüzyıla Büyük İstanbul Tarihi Eseri Tanıtım Programı'na katıldı.

TAKSİM'E O TARİHİ ESERİ YAPACAĞIZ

 

Tanıtımda konuşan Erdoğan, "Vakıf Katılım AŞ'yi kurmaktaki kararlılığımın altında bu yatıyor. Vakıf Katılım AŞ olarak kazandığını harcayacağı yer, öğrenciler olsun, fakirler olsun. İstanbul'un hastasıyım. Başkana da söylüyorum. Cesur olacağız. Özellikle Taksim'e o tarihi eseri yapacağız. Bir diğeri de maksem. Orda bir selatin cami yerleşmesi lazım. Bir diğeri de AKM. Oraya dev bir opera binasını yerleştirmek suretiyle 'bizim sanat anlayışımız bu' dememiz lazım" dedi.

 

Erdoğan: Gezi Parkı'na o tarihi eseri kazandıracağız

erdogan_4764_1.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu Taksim'e yapılacak cami konusunu bizim iş yerindeki güvenlik görevlisi ile tartıştım. Tartışma denemez aslında çünkü beyni biat kültürü ile sulanmış bir varlık ile mantık çerçevesinde konuşmaya çalışacaksın. Ayak üstü atomu parçalamaya çalışmak bile daha akla yatkın. Neyse konuya döneyim.

 

-Taksim'e cami de yapılacak. Projede varmış

-Ülkede 1494 tane caminin cemaati yok. Camiyi yapacaksın da ne olacak?

-Kim diyor?

-Ülke genelinde araştırma yapmışlar sonuç böyle çıkmış.

-Olsun imam yatar işte içinde. Bir şey olmaz.

 

Daha saçma sapan bir cevap almamak için konuyu kapattım. Artık bunlarla aynı ortamdaki havayı solumak bile midemi bulandırıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dünyanın bütün ülkelerinde şehir merkezlerinde büyük ve gösterişli kiliseler var. Taksim meydanına yapılacak cami mahalle camisi gibi olmayacak tabiki bir şehir merkezine yakışacak gösterişli ve ülkenin dinini gösteren bir cami olacak.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...