Jump to content

En İyi Doğal Peelingler...


Renan

Önerilen Mesajlar

En İyi Doğal Peelingler

 

face.jpg

 

- Mısır unu ve limonlu peeling: bir limonun suyu, bir yemek kaşığı şeker, bir yemek kaşığı mısır unu, iki yemek kaşığı gülsuyu ve birkaç damla esansiyel limon yağına ihtiyacınız olacak. Unu gülsuyuyla iyice karıştırıp hamur haline getirin. Şekeri, limon suyunu ve son olarak esansiyel yağı ekleyin. Tüm malzemeleri iyice karıştırın ve daireler şeklinde masaj yaparak yüzünüze uygulayın. Birkaç dakika beklettikten sonra yüzünüzü soğuk suyla iyice yıkayın. Gözeneklerinizi kapamak için tonik kullanın.

 

- Şeker ve zeytinyağlı peeling: iki yemek kaşığı şeker, iki yemek kaşığı zeytinyağı ve yarım yemek kaşığı limon suyu kullanacaksınız. Bu üç malzemeyi bir kabın içinde iyice karıştırın. Daireler şeklinde yüzünüze uygulayın ve yaklaşık 10 dakika bekletin. Gözeneklerin kapanması için soğuk suyla durulayın.

face-peel.jpg

 

- Çilek peelingi: 3-4 çilek, bir yemek kaşığı doğal yoğurt ve iki yemek kaşığı yulaf ezmesi ile hazırlanır. Saplarını ayıklayıp çilekleri bir kaseye koyun. Yoğurt ve yulaf ezmesiyle birlikte pürüzsüz bir karışım elde edene kadar ezin. Blendır da kullanabilirsiniz. Bu karışımı yüzünüze sürün ve 15-20 dakika bekletin. Soğuk suyla durulayın. Bu peelingi haftada iki kez uygulayın.

 

- Tuz peelingi: son derece güçlü olduğundan, yüz dışındaki bölgelerde kullanımı gittikçe yaygınlaşmaktadır. Malzemeler: dört çay kaşığı bademyağı ve birkaç damla lavanta esansı. Tuzu ve yağı bir kaseye koyun. İyice karıştırdıktan sonra lavanta esansını ekleyin. Daireler şeklinde masaj yaparak uygulayın ancak bir bölgeye bir kerede iki yemek kaşığından fazla kullanmayın. Haftada bir veya iki kez uygulanması yeterlidir. Birkaç dakika bekletin ve ılık suyla durulayın.

 

- Yoğurt ve tuzlu peeling: biraz doğal yoğurt ve bir yemek kaşığı ince deniz tuzunu bir kaseye koyup iyice karıştırın. Nazikçe masaj yaparak cildinize uygulayın ve 20 dakika bekletin. Ilık suyla durulayın.

mask3.jpg

 

- Greyfurt peelingi: yalnızca bir greyfurtun suyu ve bir yemek kaşığı şeker ile hazırlanır. Malzemeleri iyice karıştırın ve yüzünüze sürün. Birkaç dakika beklettikten sonra ılık suyla durulayın. Bu peelingi birer gün arayla haftada üç kez uygulayabilirsiniz.

 

- Domates ve Limonlu Peeling: Gerekli malzemeler: bir domates, yarım limonun suyu ve iki yemek kaşığı şeker. Domates olgunlaşmış olmalıdır. Domatesi bir kasede ezin, limon suyunu ve şekeri ekleyin. Daireler şeklinde yüzünüze uygulayın ve 15 dakika bekletin. Daha sonra, gözeneklerinizin kapanması için soğuk suyla durulayın.

 

- Kum peelingi: kumsala gittiğinizde bacaklarınıza, ayaklarınıza ve topuklarınıza(çoğu zaman es geçilen bölge) peeling yapma fırsatını değerlendirebilirsiniz. Tercihen yüzdükten sonra cildiniz hala nemliyken, kumla cildinizi nazikçe ovun. Tuzlu suyun etkisiyle inanılmaz sonuçlar alacaksınız.

 

- Kahve peelingi: oldukça etkilidir. Tek yapmanız gereken şey, öğütülmüş kahveyi en sevdiğiniz nemlendirici kremin içine katmak. Cildinizi bu karışımla ovun ve sıcak suyla yıkayın. Tüm kremi temizledikten sonra, soğuk suyla gözeneklerinizi kapatın. Bakımı sonlandırmadan önce tonik kullanmayı unutmayın.

 

- Buhar peelingi: çaydanlıkta suyu kaynatın. Tıpkı hastayken yaptığınız gibi, yüzünüzü havluyla kapadıktan sonra suyun buharına yüzünüzü tutun. Yanmamaya dikkat ederek bu şekilde kalabildiğiniz kadar kalın. Tüm siyah noktalarınızdan ve sivilcelerinizden kurtulmak için bu harika bir yöntemdir. Bu peelingi, havluyu kaynar suyla ıslatıp yüzünüze koyarak da yapabilirsiniz. En az 15 dakika olmak üzere dayanabildiğiniz kadar bekletin.

mask2.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...