Jump to content

Ameliyata Gerek Kalmadan Fazlalıklarınızdan Kurtulun...


Renan
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Ameliyata gerek kalmadan fazlalıklarınızdan kurtulun

 

1467993440927.jpg?7208603990420160709020008

 

En inatçı bölgelerdeki yağlarınızdan ameliyat olmadan kurtulabilirsiniz. İstenmeyen yağları kalıcı bir şekilde yok eden lazer lipoliz yöntemi aynı zamanda cildi gerginleştiriyor

 

Vücudumuzdaki bazı bölgeler, ne kadar kilo versek ya da spor yapıp, yediklerimizedikkat etsek de çok dirençlidir. Hayatınızın bir döneminde mutlaka buna benzer bir şikayetiniz olmuş ve bel, göbek, basen, kalça, yüz veya göğüs gibi bölgelerdeki yağlardan kurtulamadığınızı dile getirmişsinizdir. Lazer lipoliz uygulaması ile en inatçı bölgelerdeki yağlarla, ameliyata gerek kalmadan vedalaşabilirsiniz. Sosyal ve iş hayatını askıya almayan ve istenmeyen yağları kalıcı bir şekilde yok eden bu yöntem, aynı zamanda cildi gerginleştiriyor da.

 

GEVŞEK DERİYİ TOPLAYABİLİYOR

Fazla kilolarından dolayı istediği kıyafeti giyemeyen, gıdı bölgesindeki yağlanmalardan dolayı şişman ve yaşlı göründüğünü düşünen, bikini görmeye dayanamayan, yazdan nefret edenler artık genellikle lazer lipoliz yöntemine başvuruyor. Lazer enerjisinin yağ dokusu içerisine bir fiberoptik kanül aracılığıyla gönderilip parçalanması, hasarlanması ve sonra aynı incecik kanül yardımıyla dışarı çekilmesi esasına dayanıyor. Gevşek deriyi bir miktar toparlama özelliği nedeniyle de, bu bölge için ideal bir yöntem gibi görünüyor. Vücut şekillendirme ve bölgesel zayıflama amaçlı bir işlem olan lazer lipoliz, özellikle son 8-10 yıldaAmerika Birleşik Devletleri'nde en çok tercih edilen, cilt altı yağ dokusunun alınması yöntemi oldu. Lokal anestezi ile gerçekleştirilen ve ameliyat kategorisinde değerlendirilmeyen bu yöntemle kalıcı ve başarılı sonuçlar elde edilebiliyor.

 

LAZER, HEKİMİN İSTEDİĞİNİ YAPAR

Günümüzde lazer, medikal yaşamın her alanında kullanılıyor. Bunun başlıca sebebi son derece kontrollü bir enerji olmasıdır. Uygun lazer tipini, belirli bir frekans ve dalga boyunda kullandığınız takdirde sadece istediğiniz dokulara ulaşabilir ve onlara istediğiniz etkiyi uygulayabilirsiniz. Sonuç olarak lazer, hekim neyi isterse onu görür ve onun istediği etkiyi verir. Diyelim ki karın bölgenizdeki cilt altında yaklaşık 6 santimlik bir yağ dokunuz var. Ben orada 8 mm. yağ dokusu bırakıp geri kalan yağı eritebiliyorum. Erittiğim bu yağı aynı anda dışarı çekiyorum. Yani dakikalar içerisinde 6 santimlik kalınlık 8 mm.'ye dönüşüyor. Peki, yağ dokusu gitti ama üzerindeki cilt hâlâ esnek, belki biraz gevsek ve sarkık. Cildin elastikiyeti sebebiyle zamanla gerilebileceğini düşünüyoruz ancak tabii kilo alıp vermeye, doğumlara bağlı olarak derinin kalitesinde bir azalma ve buna bağlı olarak da gerilme kapasitesinde bir düşme söz konusu olabilir. İşte lazer enerjisinin, derinin bu gerilme kapasitesine de etkisi var. Gıdı, bacak içi, karın bölgesi ve kollar gibi cildin ince olduğu ve gerilmenin nispeten az olacağını düşündüğümüz yerlerde bu etki inanılmaz faydalı olabiliyor.

 

AYAK BİLEĞİNDE BİLE ETKİLİ

bullet.jpg Lazer lipolizin liposuction'a göre avantajları nelerdir?

Lazer lipolizin temel avantajları; lokal anestezi ile gerçekleştirilebilmesi ve iyileşme sürecinin daha kısa olması, işlem sonrasında morarma, kanama ve ağrının neredeyse hiç görülmemesi, hedef bölgede çukur veya tümsekleşme ya da deri sarkması gibi istenmeyen etkilerin meydana gelmemesi, korse kullanım süresinin çok az olması, ilgili bölgede iz veya şekil bozukluğu oluşturma ihtimalinin olmaması şeklinde sıralanabilir. Öte yandan liposuction yönteminin yeterli olmadığı veya komplikasyon oluşturma riski olduğu durumlardaki etkisi ve doku sıkılaştırıcı özelliği nedeniyle bilimsel bir yöntem olarak öne çıktığını da eklemek isterim. Örneğin; ayak bileklerinde cilt altı yağ dokusu fazlalığı bulunan ve hayatı boyunca etek, şort giymemiş bir genç kız için liposuction bir operasyon tercihi değildir. Çünkü liposuction için kullanılan bükülemez, esnek olmayan çelik kanüller ayak bileği gibi çok kıvrımlı ve engebeli bir bölgede işe yaramaz. Aynı şekilde gıdı ve yanak bölgesindeki cilt altı yağ dokusunu da liposuction ile uzaklaştırmak neredeyse imkansızdır. Lazer lipoliz kanüllerinin esnekliği ve inceliği ile bu bölgelerde rahatlıkla çalışabiliyoruz. Uygun dalga boyu ve frekansı ayarladığınız takdirde damar ve sinir yapılarına zarar vermeden sadece yağ dokusunu eritebiliyorsunuz.

 

VÜCUDU ŞEKİLLENDİRİYOR

bullet.jpg Bu işlem kimler için idealdir? Hangi bölgelerde etkilidir?

Vücut şekillendirme işlemi olarak tanımlayabileceğimiz bu işlem, kesinlikle aşırı kilolardan kurtulmak için başvurulan bir yöntem olarak algılanmamalıdır. Yöntemin; aşırı kilo sorunu yaşamayan ancak kilosu normal vücut ağırlığından biraz fazla olan, egzersiz yaptığı halde fazlalıklardan kurtulamayan, özellikle belli bölgelerinde dikkat çeken yağ birikmesi sorununa sahip insanlar için uygun olduğunu söyleyebilirim. Vücudumuzun bazı bölgeleri yapılan egzersizlere ve diyetlere karşı daha dirençlidir. Kollar, dizler, karın ve bel bölgesi, basen, popo ve boyun; kilo vermeye karşı inatçı bölgelerimizdendir. İşlemin özellikle bu bölgelerde sorun yaşayan kişilerde uygulanması daha etkili olur.

 

BİR SAAT SONRA TABURCU OLUNUR

bullet.jpg İşlem ne kadar sürüyor? Sosyal hayatı etkileyen sonuçları var mı?

İşlem, uygulama alanına göre, 45 dakika-bir saat arasında sürüyor. Hastanede kalınması veya eve gidip günlerce yataktan çıkılmaması söz konusu değil. Hasta bir saat sonra evine gidebiliyor. Lokal anestezi altında gerçekleştirilen işlemden hemen sonra ise sosyal hayata dönülebiliyor. Yani hasta dilerse ertesi gün havuza girer, kayak yapar veya sırıkla atlar... İşlem sonrası 15 gün korse kullanılmasını tavsiye ediyoruz. Ama bir yemeğe katılacak veya denize gireceksiniz, korseyi üç-dört saat çıkarabilirsiniz.

 

DİYETE DİKKAT EDİN

bullet.jpg İşlemden sonra aynı bölgede yağ birikmesi sorunuyla karşılaşma ihtimali var mı?

Lazer lipoliz işlemi, yağ dokusunun inceltilmesi esasına dayanıyor. Yani diyelim ki 5 santimlik bir karın yağ dokusu kalınlığınız var. Biz lazer lipoliz ile bunu 6-8 mm. gibi bir kalınlığa indiriyoruz. Cilt altında 8 mm. de olsa bir yağ dokunuz mutlaka kalmalı. Bu yağ dokusu da eğer diyetinize dikkat etmezseniz yine genişleyecek ve büyüyecektir. Eski haline gelmesi neredeyse imkansız ama 'Yağ hücreleri tamamen yok ediliyor, dolayısıyla o bölgede yeniden yağ birikimi olmaz' diye bir durum yok.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...