Jump to content

Bedenimiz Bize Bizi Anlatır.


denmeh1
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

YÜRÜYÜŞ BİÇİMLERİ : Bireylerin yürüyüş şekilleri bize bir çok ipucu verse de tabiî ki karakterlerinin tüm özelliklerini gösteremez . Ancak gizli kalmış taraflarını açığa çıkarabilir.Örneğin kafası ve üst bedeni ,vücudunun geri kalanından önde giden birisinin aceleci olduğu ve düşünmeden harekete geçtiği , önce yaptığını sonrada

tartmaya başladığını varsayabiliriz. Bunun tam tersi bir yürüyüşe sahip olanların ise , yani üst bedenlerini geride tutarak hareket edenlerin ise çok fazla düşündüklerini , hatta düşünmekten harekete geçemeyip bir çok fırsatı kaçırdıklarını varsayabiliriz.

Sakin ve ölçülü adımlar atarak yürüyenlerin ise dengeli , kararlı ve net bir zihne sahip olduklarını düşünebiliriz.

Ancak, ağır ağır , bacaklarını açarak ve göbeğini çıkararak yürüyenlerin kendini fazla önemsemediklerini fark edebiliriz. Bunun yanı sıra ağır , isteksiz adımlarla hareket edenler ise kararsız , sıkıntılı ve tembelliğe meyillidirler.

Cesaret edemez ve güvenli olmazlar tam tersine canlı ve kıpır kıpır

yürüyenlerin ise yaşama sevinci olan ve çevresine ilgi ve merakla bakan

kişiler olduğunu anlarız. Dik ve kararlı adımlarla yürüyen insanların

kendilerinden memnun oldukları anlaşılır. Fakat kararsız , titrek adımlarla yürüyenlerin ise çekingen , kaygılı ve gergin oldukları var sayılabilir . Hatta güvensiz ve kendilerinden emin olmadıklarını düşünebiliriz.

Çok dikkatli ve hızlanıp , yavaşlayarak bir yürüyüş temposuna sahip olanların

diğerlerini memnun etmek adına çok güç sarf ettikleri ortadadır. Geniş ve uzun adım atanlar ise genelde hırslı ve ben merkezlidirler. Bunun yanı sıra küçük adımlarla , sessizce yürüyenler ise biraz entrikacı ve kurnazca davrandıkları söylenebilir ancak en ufak bir tehlikede de hemen demoralize olmaları ilginçtir.Paytak

ve içeri doğru adım atanlar genelde içe dönük ve çok fazla düşünceli tiplerdir .Dışa doğru adımlayanlar ise açık ve kendine güvenli olsalar da dışarıdan gelebilecek

tehlikeleri fark etmeyebilirler ve zarar görürler .

Kayar gibi adımlarla sessizce yürüyenlerin ise yaşamın zorlukları ile

yüzleşemeyen ve onlardan kaçınan kişiler olduklarını söyleyebiliriz.

Unutmamalıyız ki insanoğlu kompleks bir varlıktır. Tüm bu morfolojik değerlendirmeler bir bütün halinde ele alınıp , ona göre değerlendirilip açıklama getirilmelidir. Bu yazının devamında yüz ve boyun şekillerinin bizim kişilik ve karakterimiz ile ilgili ne gibi ipuçları verebileceği üzerine olacaktır.

Alıntı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...