Jump to content

Bakımlı Ellere Siz de Sahip Olabilirsiniz...


Renan

Önerilen Mesajlar

Bakımlı ellere siz de sahip olabilirsiniz

 

fft2mm7942320.jpg

 

Çoğumuz bakımlı ellere sahip olmak istesek de bunun için özel bir çaba göstermeyiz. Oysa el bakımı da aynı yüz bakımı gibi insanın özgüvenini pekiştirmesi için gerekli.

 

Güzellik Uzmanı Yasemin Miras, "Eller devamlı sabun, kireçli su, deterjan, toz gibi deriye zarar veren maddelerle karşı karşıya. Son yıllarda güneşin zararlı etkileri ve soğuk-sıcak farklılıkları olumsuzlukları arttırıyor. Bunun için bazı önerilerimiz var" dedi ve bakım önerilerini sıraladı:

 

- Ellerinizi uzun süre sıcak veya soğuk suda tutmayın.

- İş yaparken (içine pudra dökerek) eldiven giyin.

- Kışın eldiven giyin.

- Mutlaka el kremi kullanın.

- Her aklınıza geldikçe el jimnastiği yapın.

- Devamlı oje kullanmayın.

- Beslenmenize özen gösterin. (A ve E vitamini)

 

Ayrıca güzellik merkezlerinde parafin maddesi kullanılarak el yaşlanması önlenmektedir. Elleuygulanan peeling ve masajdan sonra E vitamini içeren ürünler kullanılabilir.

 

ÇATLAYAN ELLER

Zeytinyağı ile ovulduktan sonra lanolin sürerek çatlakların önüne geçilebilir. Problem bitene kadar her gece yatmadan uygulanır.

 

KIRMIZI ELLER

Böyle ellerde kan dolaşımı dengesizliği söz konusudur. Çok sıcak veya çok soğuk sudan kaçmak gerekir. Eldivenle soğuktan korunmalı tuzlu ılık suda veya sütle elleri dinlendirmeli daha sonra krem sürülmelidir.

 

Hepimiz evdeki malzemelerimizle doğal kremler hazırlayabileceğimizi unutmamalıyız. Peki neler yapabiliriz?

fft31_mf7942332.jpeg

Yıpranmış ellerin yumuşaması ve beslenmesi için:

 

-5 çorba kaşığı yulaf unu

-1 yumurta sarısı

-2 çorba kaşığı bal

 

Malzemeler bir kaba alınıp krem haline gelene kadar karıştırılıp günde iki kere sabah ve akşam olmak üzere ellere uygulanır, sıcak suyla durulanır.

 

Yüzümüze yaptığımız bütün maskeleri ellerimize de yapabiliriz. Her yüz maskesi ellerimize de bakım yapar. Ellerimize masaj da yapabiliriz. Her parmağımızın ucundan başlayarak dibine kadar iyice ovun. Sonra el üstlerine ve avuçlarınıza masaj yapın. Bunu yatmadan önce yapmak kişiyi oldukça rahatlatır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...