Jump to content

Dökülen Kaşlara İlaçların Hiç Bir Faydası Yok...


Renan
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Dökülen Kaşlara İlaçların Hiç Bir Faydası Yok

 

1468239793418.jpg

 

Dr.Emrah Çinik, dökülmüş kaşların psikolojiyi bozduğunu söyledi

 

Kaşların yüzün farklı ifadelerinin oluşmasında, jest ve mimiklerimizde büyük rol oynadığını anlatan Dr. Emrah Çinik,2 "Kaşlar son derece dikkat çekicidir ve karakteristik yüz ifadesinin oluşmasında estetik kaşların rolu büyüktür. Dökülen veya seyrelen kaşların yerine yenisini çıkartmada kullanılan çeşitli kozmetikler ya da ilaçların faydası yoktur. Tek somut ve gerçek sonuç ancak kaş ekimi ile mümkündür" dedi.

 

EKİLEN KAŞLARIN UZAMASI KİŞİYE GÖRE DEĞİŞİYOR

Kaza, travma, yanıklar, bazı dermatolojik sebepler ve kaşa şekil vermek için çok sık kaş alımı gibi sebeplerden dolayı kaşların kısmen veya tamamen kaybedilebileceğini dile getiren Dr. Emreh Çinik, "Kaş ekimi teknik olarak saç ekiminde olduğu gibi kişinin ense bölgesinden alınan saç köklerinin , kaş açıklığı olan alana yerleştirilmesi işlemidir.

 

1 GÜN SONRA BANYO YAPILABİLİNİYOR

Uygulama bir saat sürer ve işlemden 1 gün sonra banyo yapılabilir. Ekilen kaşların uzaması kişiye göre değişmekle beraber iki- altı ay kadar sürer. Yeni ekilen kaşlar, ilk bir yıl içinde kendi kaşlarınıza oranla daha hızlı uzar.Bir yılın sonunda yeni ekilen kaşlar, ekildikleri bölgenin uzama hızına adapte olurlar" diye konuştu.

 

UYGULAMA ESNASINDA AĞRI HİSSEDİLİYOR MU?

Kaş ekiminde genelde aynı teknik kullanıldığını fakat kişinin kaş kaybının derecesi ve dökülme nedenleri kullanılacak teknik konusunda önem arz ettiğini anlatan Dr. Çinik daha sonra şunları söyledi; "Uygulama esnasında ağrı hissediliyor mu? Kesinlikle hayır. İşlemden önce lokal anestezi yapılacak olan alana soğuk sprey yada pomat uygulanarak acı hissiyatı ortadan kaldırılır. Kaşlara yaptırılan dövmeler bile daha fazla acıya neden olmaktadır. Kişinin nasıl bir kaş istediği çok önemlidir .Ekilecek kaşın kalınlığı, inceliği ,açısı kişinin daha önceki kaşına ve saç yapısına uygun olmalı. İstenen kaş şekli ve kalınlığı belirlenir ve önce kalemle çizilerek planlanır, ardından işleme başlanır."

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...