Jump to content

Kendini Sevmek.


denmeh1
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Slove-yourself-300x214.jpgon zamanlarda klişe bir laf ortaya çıktı: “Kendini sev!” İyi de nedir bu “Kendini sevmek?” Kendimizi nasıl seveceğiz?

 

Sevginin ne olduğu konusunda toplum olarak kafamız çok karışmış durumda. Çünkü biz sevdiğini kıskanan, onu sahiplenen, kısıtlayan, başkasına yan gözle baktırmayan bir milletiz. Kendimizi de böyle seveceksek vay halimize. Bence sırf zarar ziyan olur. Hiç bulaşmayın.

Peki nedir gerçekten de kendini sevmek?

Çok sevimli bir kedi gördüğünüzde, çok güzel bir bebek gördüğünüzde, hoş kokulu bir çiçeği kokladığınızda nasıl bir sevgi hissediyorsunuz?

1118087390_1357122683-300x225.jpg

Kedi kıçını dönüp gitse de, bebek altına işese de, çiçek sonbaharda solsa da onu sevmeye devam ediyorsunuz, değil mi? Hah! Şimdi bu sevgiyi kendinize karşı hissedin. Alın aynen kopyala-yapıştır yapın bu hissi. Siz de bazen hayata karşı sırtınızı dönüyorsunuz, siz de bazen bir bebek gibi huysuzlaşabiliyorsunuz, siz de bazen mutsuzluktan solabiliyorsunuz. Ama bunlara rağmen kendinizi sevmeye devam edin. Bunu bir kedi, bir çiçek bile hak ediyorsa siz fazlasıyla hak ediyorsunuz.

Tam istediğiniz kıvamda birisi olmayabilirsiniz. İstediğiniz kiloda, istediğiniz güzellikte, istediğiniz karakterde, istediğiniz başarı seviyesinde olmayabilirsiniz. Zaten kendinizi sevmek için muhteşem ve kusursuz olmanıza gerek yok. Ama muhteşem birisi olmak için kendinizi sevmenize çok gerek var.

Bugünden itibaren kendinizi sevmeye ilk adımı atmanızın, “Ben kendimi seviyorum yaa” demenizin önünde bir engel var mı? Sadece bir çiçeğe, bir kediye, bir bebeğe hissettiğiniz duyguları, ona verdiğiniz önemi kendinize de vereceksiniz. Bunun için başka ekstra hiçbir şeye ihtiyacınız yok. Sadece karar vermeniz yeterli. Şimdi karar verin.

Kendinizi sevmeye niyet ediyor musunuz?

2221.jpg

Haydi, bugün farklı bir gün olsun. Herkes bayramı kutlamadan, siz kendi içinizde kendi bayramınızı yaratın. Bugün kendinizi sevin, bugün kendinizi önemseyin, bugün kendinize değer verin.

Bakın, yarın size hayat hangi güzelliklerini sunmaya başlayacak…

Alıntı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

 • Benzer Konular

  • Kendini Sevmek Ve Onaylamak.

   Kişiler terapiste başvurduklarında, sorunları ne olursa olsun (hastalık, parasızlık, doyumsuz ilişkiler ya da tıkanmış yaratıcılık duyguları vb.) terapistin üzerinde durması gereken temel yapılardan biri şudur: Kendini sevmek ve onaylamak. Kişi kendini olduğu gibi kabul ettiğinde, onayladığında ve sevdiğinde, her şey zamanla yoluna girecektir. Küçük mucizeler (sağlığın düzelmesi, daha çok kazanma, ilişkilerin daha doyumlu hale gelmesi, kendini daha yaratıcı ve doyurucu biçimlerde if

   , Yer: Bilinçaltı ve Farkındalık

  • Kendini Sevmek, Varoluşu Sevmek Haline Dönüşecektir

   [TABLE=class: uiGrid fbPhotoImageStage] [TR] [TD=class: vMid hCent stageContainer]   [/TD] [/TR] [/TABLE]     Hayatınla ilgili kararlar almaya çalıştığında, seçeneklerin gözüne olduğundan daha az gibi görünür. Oysa seçeneklerin sonsuz bir deryadır. Durduğun yerin boşlukta bir nokta olduğunu ve bu noktadan her yöne hareket edebileceğini bilmelisin. Boşlukta bir nokta olduğunu hatırladığında, seçeneklerinin de sonsuz olduğunu fark edebilirsin. Sonsuz seçenek sadece senin için değil, herke

   , Yer: Kişisel Gelişim

  • Bagislamak ve Kendini Sevmek...

   Insan; kendisini Ol’mus Ol’dugu, Ol’acak Ol’dugu ve Ol’uyor Ol’dugu haliyle sonsuz kadar bagislayip sevemedikce; aydinlanma; maddesel Alemin yeni bir din “fantezi” olmaktan ileri gidemeyecek.” Sonsuz Simdide “Bir” gun gelir, Insanin kendisine Ol’An borcunu da odemesi gerekir. Insanin “kendine” Ol’An borcu; kendi adina; kalbinde yasamayi arzu edip de simdi burada fiziksel Alemde cesitli icsel ve dissal nedenlerle gercek kilamadiklaridir. Icsel ve dissal illuzyon nedenler birlesir ve kisinin

   , Yer: Kişisel Gelişim

  • Kendini sevmek

   su an da kı bılıncımle ve bana göre dogru bıldigim bılgılerın ısıgında, altı oyulmus kavramlardan bırı olan, kendını sevmek olgusu hakkında, bırseyler yazmak ıstıyorum.   bu konu ıle ılgılı söylenenlere, yazılıp cızılenlere baktıgımda, bazen bu kavramın, tamamen yanlıs anlasıldıgını düsünüyorum.   osho der kı, kendını seven ve sevılen olarak ıkıye ayırma. demek kı aslında yapılması gereken kendımızı bütün halıne getirmek. kendını sevmek sözkonusu oldugunda genelde ben megolomanım, kendım

   , Yer: Kişisel Gelişim

  • Kendini Sevmek İçin Dua

   Don Miguel Ruiz   Bugün, Evrenin Yaratıcısı, kendimizi olduğumuz gibi, yargılamadan kabul etmemize yardım etmeni istiyoruz. Tüm duygularımızla, umutlarımızla ve hayallerimizle zihnimizi, kişiliğimizi, varlığımızın eşsizliğini kabul etmemize yardım et.   Bedenimizi tüm güzelliği ve mükemmelliği ile olduğu gibi kabul etmemize yardım et. Kendimize duyduğumuz sevgi o kadar güçlü olsun ki, bir daha asla kendimizi reddetmeyelim veya mutluluğumuzu, özgürlüğümüzü ve sevgimizi sabote etmeyelim. Bu

   , Yer: Kişisel Gelişim

×
×
 • Yeni Oluştur...