Jump to content

Tatilde Çiçek Sulama Önerileri...


Renan
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Tatilde çiçek sulama önerileri

 

Tatile çıkarken çiçeklerinize bakacak birini bulamadıysanız uygulayacağınız birkaç bakım önerisi ile bitkilerinizi birkaç günlüğüne yalnız bırakabilirsiniz.

 

tatildeciceksulamayontemleri.jpg

 

Tatilde çiçek sulama önerileri;

İç mekan çiceklerinizi evinizin bahçesi varsa gölge bir yerde konumlandırın. Bahçeniz yoksa balkonunuzda gölge bir alana da koyabilirsiniz.

 

Çiçeklerinizi dışarı çıkarma ihtimaliniz yoksa evin içinde onlara uygun bir alan oluşturun. Tüm iç mekan çiçekleriniz evin gölge ve havadar bir bölümüne taşıyın. Perdeleri açık bırakarak içeriye güneş ışığının girmesini sağlayın.

 

Evden ayrılmadan önce bol su verdiğiniz çiçeklerinizin toprağını ağaç yaprakları ile kaplayın. Bu sayede toprağın nemli kalmasını sağlayabilirsiniz.

 

Çiçeklerin yapraklarına bol su püskürterek bitkinizi ferahlatmayı ihmal etmeyin. Ancak bu işlemi uygularken, çiçek açan bitkilerin çiçeklerine su gelmediğinden emin olun. Bu işlem bitki çiçeklerine zarar verir ve solmalarına neden olabilir.

 

Çiçek saksılarınızı, içlerini su ile doldurduğunuz tabaklara oturtarak da bitkilerinizin su ihtiyacını karşılayabilirsiniz. Bu yöntem ile bitkiler kökten beslenebilir.

 

Sıvı emme özelliğine sahip yün bir ipin ucunu içi su dolu bir kaba, diğer ucunu ise bitkinizin toprağına bırakın. Son derece basit bir maliyetsiz bu yöntem ile kendi sulama sisteminizi kurabilirsiniz. Piyasada bulabileceğiniz özel su verme araçlarını kullanarak da bitkilerinizi düzenli periyotlarla sulayabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...