Jump to content

Beyaz Eşya Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?..


Renan

Önerilen Mesajlar

Beyaz eşya alırken nelere dikkat edilmeli?

 

Beyaz eşyalar gündelik yaşamın vazgeçilmez parçaları, en büyük yardımcılarınız. Beyaz eşya seçiminde rengi, modeli, markası derken; kafanız bir hayli karışmış olabilir. Önemli olan ihtiyaçlarınızı en üst seviyede karşılayacak, enerji tüketimini ise en alt seviyede tutacak beyaz eşya seçmeniz.

 

beyazesyasecimi.jpg

 

Beyaz eşya alırken nelere dikkat edilmeli?

Buzdolabı beyaz eşyalar arasında gereklilik ve elektrik tüketimi bakımından birinci sırada yer alıyor. Buzdolabı seçerken enerji tüketiminin minimumda olması birinci kriteriniz olmalı. Aynı zamanda rafların derin ve kullanışlı olmasına da dikkat edilmeli.

 

Derin dondurucu modelleri

Çamaşır makinesi seçiminde önemli olan program ve ek fonksiyonlarının kullanışlı olması. Ön yıkama, hızlı yıkama programı, kire göre süre ayarlama sürelerinin bulunması işinizi kolaylaştırır.

 

Çok programlı bulaşık makinesi demek, her zaman kullanışlı makine demek değil. Önemli olan makinenin programlarının sizin ihtiyaçlarınıza cevap vermesi. Bu nedenle kaç program olduğundan çok, hangi programların olduğuna dikkat etmelisiniz.

 

Elektrikli fırın rahatlığı sağlar. Ancak fazla elektrik harcadığından uzun dönemde pahalı bir alternatif. Doğalgaz kullanıyorsanız, elektrikli fırın yerine gazlı fırın tercih edebilirsiniz. Uzun vadede ekonomik bir tercih olur.

 

Süpürge için dikkat edilmesi gereken en önemli özellik, emiş gücü. Torba ve filtreler de kolayca değişebilmeli. Hazneli modelse toz rahat boşaltılabilmeli. Filtreler ve torbalar her yerde bulunabilmeli. Aksi takdirde 5 yıllık sapasağlam süpürgenizle torbasız kalabilirsiniz. Kolay taşınabilen süpürgelerden almakta fayda var.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...