Jump to content

Şişkinlik için Armut ve Kivi İle Smoothie...


Renan

Önerilen Mesajlar

Şişkinlik için Armut ve Kivi ile Smoothie

 

kivi.jpg

 

Şişkinlik Nedenleri

 

- Belli başlı yiyeceklere karşı hassasiyet yediklerinizi doğru sindirememenize sebep oluyor olabilir. Bunların arasında en yaygınları glüten ve laktozdur. Ancak meyve sebzelerle, bazı fındık fıstıkları sindirmekte sıkıntı çeken insanlar da vardır.

 

- Aşırı çiğ yiyecekler veya çok fazla gaz yapan yiyecekler; mesela marul, lahana, soğan, mantar, baklagiller ve benzerleri.

 

- Sağlıksız beslenme, acele bir şekilde, yürürken, ayakta dururken yemek yemek ve yemeği düzgünce çiğnememek.

 

- Bir öğün sırasında çok fazla su içmek. Yemekten önce, öğünler arasında ve sabah su içmelisiniz.

 

- Farklı sindirim özelliklerine sahip yiyecekleri birleştirmek. Yapabileceğiniz en kötü şey süt ürünleri ile meyveleri bir arada tüketmektir. Bunları ana öğünlerin dışında, yani kahvaltı sırasında veya atıştırmalık olarak aralarda yemek en iyisidir.

 

- Stres, sinir bozukluğu veya duygusal sorunlar yaşıyor olmak.

 

- Sindirim problemleri. Şişkinlik yaşayan insanların bu durumu deneyimlemesinin sebebi sindirim bozukluğu yaşıyor olmaları olabilir. Ancak, bakteri, parazit, gastrit veya kronik kabızlık gibi problemleri ortadan kaldırmak için önce doktorunuza başvurmalısınız.

 

Şişkinlik tedavisine yardımda armudun faydaları

 

armut-1.jpg

Armut sıvı tutulumundan kaynaklı şişkinliği azaltmak için en etkili yiyeceklerden biridir, çünkü armudun %80’i sudur.

 

İçeriğindeki yüksek potasyum ve düşük sodyum ile özellikle kilo vermek için uygulanan diyetlerde tercih edilen bir meyvedir armut.

 

Ayrıca armudun idrar söktürücü özellikleri de içeriğindeki arginin, arbutin ve askorbik asitler ve diğer besleyici ögelerle desteklenir.

 

Şişkinliği azaltmanın yanı sıra armut içeriğindeki çözülebilir bir lif olan pektinbağırsak hareketlerine de yardımcı olur.

 

Şişkinlik tedavisine yardımda kivinin faydaları

 

Kivi kabızlığa iyi geldiği için oldukça popüler bir meyvedir. Bu içeriğindeki lifler sayesindedir, bunlar da bağırsak yollarını rahatsız etmeden bağırsak hareketliliğini destekler ve diğer bağırsak gevşeticilere benzemez.

 

Yani bağırsaklarınız doğru işlemeye başlarsa, bir çok insanda şişkinliğe sebep olan sürekli iltihaplanmanın önüne geçmiş olursunuz.

 

Kivi ayrıca C vitamini açısından en zengin meyvelerden biridir, hatta limon ve portakal, yani turunçgillerden daha fazla C vitamini içerir.

 

Kiviyi tüketmek için en iyi zaman kahvaltıdan öncedir. Ama şimdi sizlere sunacağımız armut ve kivili smoothie’yi içerek bunların etkisini güçlendirecek, aynı zamanda bu lezzetli kahvaltınızdan da çok zevk alacaksınız.

 

Smoothie’yi hazırlamak için gerekli olanlar

 

kivi-armut.jpg

Hazırlayacağınız smoothienin miktarı ne kadar aç olduğunuza, vücudunuzun durumuna ve yaşam biçiminize dayanır. Bu smoothie aynı zamanda kilo vermeye de yardımcıdır, bu yüzden bu konunun üstüne gitmenizde fayda var.

 

Aşağıdaki miktarlar ortalamadır:

 

1 büyük ve olgun armut. Eğer organikse kabuğunu da katın. Değilse kabuklarını soyun.

2 olgun kivi.

Bir tutam toz zencefil kökü

1/2 bardak su (100 mL)

Bu smoothie’yi tatlandırmak isterseniz, doğal tatlandırıcılar olan bal veya stevya kullanın.

Tüm malzemeleri iyice karışana kadar mikserden geçirin.

Ne zaman içmeliyim?

 

Şişkinliği ortadan kaldırmak için ideal olan bu smoothieyi her sabah, taze hazırlanmış biçimde kahvaltı olarak içmenizdir. Her zaman sabahları limonlu su içtikten sonra bunu için – mucizevi etkileri olacak.

 

Eğer hala açsanız ve katı bir şeyler yemek istiyorsanız, bunu kahvaltı olarak içtikten biraz sonra bir şeyler yiyin. Ayrıca bu smoothieden istediğiniz kadar yapabilirsiniz ve hatta bunu tüm sabah boyunca içebilirsiniz.

 

Bu yöntemi bir ay boyunca tekrarlamanız ve bu konuda kararlı ve istikrarlı olmanız çok önemlidir. Kendiniz için en iyi olanı hissedip ne kadar rahat ettiğinize göre devam edebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...