Jump to content

İntihar Eğilimini Tespit Eden Kan Testi...


Renan
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

İntihar eğilimini tespit eden kan testi

 

1276948_620x410.jpg

 

Avustralyalı, ABD’li ve İsveçli bilim insanları, intihar etme riski bulunan kişileri tespit edebilecek bir kan testi geliştirmenin mümkün olduğunu açıkladı.

 

Avustralyalı, ABD’li ve İsveçli bilim insanları, intihar etme riski bulunan kişileri tespit edebilecek bir kan testi geliştirmenin mümkün olduğunu açıkladı. Translational Psychiatry adlı bilim dergisinde yayınlanan çalışmaya göre, intihara meyilli kişilerde belirli bir enzimin seviyesinin düşmesi beynin korunması için gerekli olan bir molekülün üretiminin de azaltmasına neden oluyor. Avustralya’nın Macquarie Üniversitesi’nden Prof. Gilles Guillemin, “Şu anda intihar eğiliminin arkasındaki biyolojik mekanizmayı çok daha iyi görebiliyoruz. Bir sonraki adım intihar riski taşıyan insanlardaki quinolinik ve pikolinik asitleri tespit edebilecek basit bir kan testi” dedi. Testin 2 ya da 3 yıl içinde yaygın bir şekilde kullanılabileceği düşünülüyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...