Jump to content

Theta Healing Meditasyon.


denmeh1
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

[h=3]Theta kavramı; beyin dalgalanmasının ismidir. Ve bu meditasyon yöntemi adını beyin dalgalarından esinlenerek almıştır. Kuantum mantığına dayanan yöntemin ana kuralı, Şahit Olma işlemidir.[/h]

Kişi hayatındaki değişikliklerinin farkına vardığında ve nasıl mutlu olduğunda, iyileştiğine şahit olduğunda, bu felsefe de amacına ulaşmış olur. Bilinçaltınızda yaşadıklarınızı, günlük hayata aktarmanızı sağlayacak bu yöntem, istediğiniz ve dilediğiniz gibi yaşamanızı sağlayacaktır. Kendinize zaman ayırmanız gerektiğini savunan düşünce, sorunun kaynağına ve yaratıcının gücüne yardımına inanınca her şeyin üstesinden gelebileceğini savunmaktadır.

 

[h=3]Theta Şifasının özellikleri ve kişiye birçok yararı vardır.[/h][h=3]Derin fiziksel rahatlatmayı ve zihin açıklığına yardım etmektedir. IQyu artırmakta, sözel beceriyi, performansı artırmada da başarılıdır. Beynin iki tarafından çalışmasını ve dengeli işlemesini sağlar. Stresi azaltır, kaygıyı, endişeyi giderir. Ağrıyı azaltır, endorfin salgılanmasını harekete geçirir, coşkuyu artırır, yaratıcı imgelenme gücünü faaliyete geçirir, kendiliğinden gelen söz sanatlarını harekete geçirir.[/h]

Theta Healing meditasyon yönteminde, ilk önce kişinin inançları 4 kademede düzenlenir ve bu düzenleme kinesioloji tekniği ile doğrulanmaktadır. Bu dört kademe; genetik seviye, tarih seviyesi, ruh seviyesi ve çekirdek seviyesi olarak adlandırılır. Tarih seviyesi, geçmişte yer alan hatıralar, yaşanmışlıklar, olaylar, günümüze kadar taşınmış bellek tecrübeleri, genetik hafıza ile ilgili konuları ele almaktadır. Bu seviye de hatıralar aura düzeyinde tutulur. Genetik seviyede ise, atalardan bu yana gelen genleri, günümüze ekleyerek işe başlanır. Genlerden gelen inançlar, morfojenetik alanda saklanmaktadır. Ya da DNA’lar etrafında saklanabilmektedir. Bunun amacı, DNA faktörünün ne yapılması gerektiğini söylemektedir. Ruh seviyesi, kişinin tüm varlığı ile ilgilidir. Bu yöntem, kişinin kalp çara seviyesinden başlanarak dışa doğru çekilmesi ile gerçekleştirilir. Çekirdek seviye, kişinin çocukluğundan bu yana öğrendikleri, kabul ettiklerini, inançlarını mercek altına almaktadır. Kişinin parçası haline gelen inançlarını, beynin ön lobunda enerji olarak tutulmaktadır.

 

[h=3]Özgürleştiren ve coşku yaratan bu yöntem, sezgilerin gelişmesinde çok etkilidir. Sürekli alıştırma yaparak yeteneklerinizi ve sezgilerinizi, bu yöntem ile geliştirebilir ve artırabilirsiniz.[/h]

Depresyonu, stresi, öfkeyi çok kolay bir şekilde atmayı öğretmektedir. Negatif olan olayları, yaşamı, düşünceyi kökten beyinden arındırarak yerine olumlu düşünceler ekleyen bir yöntemdir. Beyin bu felsefe ile Beta, Alfa, Teta, Delta ve Gamma adlı beş frekans ile ayarlanabilmektedir. Yaptıklarımız, düşündüklerimiz, davranışlarınız, hep bu frekanslar ile ayarlanabilmektedir.

 

Zihin theta devresine girdiğinde, istediğiniz dileği dua ettiğinizde, beyin bu enerjiyi algılıyor ve yaratıcıdan istenenler, büyük oranda gerçekleşiyor. Theta Healing ile kısacası inanarak, olumlu düşünerek, meditasyon ruhuna bürünerek dua edildiğinde, yaradan ile iletişime geçildiğinde istediğiniz her şeye kavuşabilirsiniz.

alıntı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...