Jump to content

Türkiye'nin Maldivleri: Salda Gölü


Melâl

Önerilen Mesajlar

[h=2]Dünyanın en derin ve en berrak göllerinden biri olan Salda Gölü, yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekiyor.[/h]

Burdur'un Yeşilova ilçesinde bulunan, beyaz kumsalı ve berrak yapısıyla Maldivler'e benzetilen Salda Gölü'nün, turizmden daha fazla pay alabilmesi için tanıtım çalışmaları gerçekleştiriliyor.

[h=4]Yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı[/h] Yaklaşık 185 metre derinliğe sahip, 6 bin 800 metre eninde, 9 bin 86 metre uzunluğunda tektonik bir çukurun üzerinde ve kapalı bir havzada yer alan Salda Gölü, yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekiyor.

 

turkiye_nin_maldivleri_salda_golu-0.jpg

 

Çevresinde 61 familyaya ait 301 sucul ve karasal bitki türü belirlenen göl, beyaz kumsalı ve turkuaz rengiyle eşsiz bir güzellik sunuyor.

 

14714357170.08918900.jpg

 

 

[h=4]Dünyanın en berrak gölü[/h] Burdur'un Yeşilova Kaymakamı Necdet Özdemir, gölün, dünyanın en derin ve en berrak göllerinden biri olması dolayısıyla ün kazandığını ifade ederek, "Berraklığını çok uzaktan bile fark edebileceğiniz bir göl. Bu gölün başka özelliği de Mars üzerinde bulunan magnezyum yüklü taşların bu gölün etrafına serpilmiş olmasıdır" diye konuştu.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...