Jump to content

Venüs Dudağı ve Dudak Dolgusu...


Renan

Önerilen Mesajlar

Venüs dudağı ve dudak dolgusu

 

1-640x360.jpg

 

Venüs dudağı, antik çağdan itibaren kabul edilen ideal dudak şekillerinden birisidir.

 

Venüs dudakları altın oran hesaplamaları uyumlu dudaktır. Venüs dudak dolgusunda dudak şekli altın oran hesaplamaları ile belirlenir. Ağzın genişliği ölçülere uyumlu olacak şekilde küçük, alt ve üst dudak kendi içinde orantılı olmalıdır. Alt dudak üst dudağa oranla daha hacimli olabilir.

 

Özellikle üst dudak olmak üzere dudak çizgisi kıvrık, belirgin ve simetrik olmalıdır.

 

DUDAK DOLGUSU KİMLERE YAPILIR?

Dudağın hacmi ve dudak çizgisinin belirgin olması sadece gençliğin değil güzelliğin ve cazibenin de en büyük göstergelerinden birisidir. Zamanla yaş almaya bağlı olarak dudağın hacmi azalabilir ve ayrıca dudak çizgisi de belirginliğini kaybederek silikleşebilir.

grey.gif

 

Venüs dudak dolgusu ile dudaklar daha hacimli hale getirilir. Ayrıca kontur uygulaması ile dudak çizgisi daha belirgin hale getirilir. Böylece ince dudaklar daha dolgun ve çekici bir görünüme sahip olurken yaşlanma belirtisi gösteren dudaklar ise daha genç ve sağlıklı bir görünüm kazanır.

 

DUDAK DOLGUSU NASIL UYGULANIR?

Venüs dudak dolgusu da hyaluronik asit dolgu malzemesi kullanılarak yapılır. Hyaluronik asit vücutla uyumlu, doğal dudak yapısında bulunan bir maddedir. Bu yüzden herhangi bir yan etki ya da alerjik bir etkisi bulunmamaktadır. Geçici dudak dolgu malzemeleri kullanımı günümüzde birçok cerrah tarafından daha güvenilir bulunduğu için çok daha fazla tercih edilmektedir.

 

Ortalama 15 – 20 dakikalık bir operasyonla küçük iğneli enjeksiyonlar ile dudak tasarımına göre gerekli noktalara uygulanır. Ameliyatsız estetik yöntemlerden birisidir. Yaşa bağlı olarak eğer ağız çevresinde kırışıklık oluşmuş ise botoks tedavisi ile birlikte yapılması gerekebilir. Dolgu işlemin ortalama 12 – 14 ay arasında tekrarlanması gerekebilir. Bu süre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

 

VENÜS DUDAĞININ ÖZELLİKLERİ

Venüs dudağının en önemli özelliği tasarım sırasında altın oran ölçüleri ile uyumlu olmasını sağlamak ve üst dudak kıvrımlarının belirgin ve simetrik olmasını sağlamaktır. Kenar kısımları küçük olan, alt dudağın üst dudağa oranlı 3/1 oranında daha dolgun olması ve üst dudak kenarlar ile dümdüz değil kıvrımlı bir şekilde birleşmesidir. En cazibeli dudak şekillerinden birisi olan Venüs dudağı en çok talep edilen dudak şekillerinden birisidir.

 

Op. Dr. Güncel Öztürk

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...