Jump to content

Dudak Dolgusu Önerileri...


Renan

Önerilen Mesajlar

Dudak dolgusu önerileri

 

dudak-dolgusu-nasil-yapilir--640x360.jpg

 

Yüz güzelliğinin en belirleyici özelliklerinden biri de dolgun dudaklardır. Birçok kadın dolgun dudaklara sahip olmak çok büyük bir şans.

 

Her geçen gün ilerleyen tıp sayesinde artık hayal edilen ya da şans olarak kabul edilen birçok özelliğe sahip olma imkanı var.

 

Dolgun dudak neden yüzyıllardır her kültürde çok daha caziptir. Bunun sebebi insanların çok daha sağlıklı, neşeli, enerjik, pozitif ve mutlu görünmesidir. İnce dudak kişilerin sinirli, mutsuz ve olduklarından daha yaşlı durmalarına neden olabilir. Duyguların dışa vurumunda da dudaklar çok etkilidir. Güzel bir gülümsemenin olmazda olmazıdır dudaklar.

 

Dudağın ne kadar kalınlaştırılması gerektiğine ve şekline karar verilirken çeşitli hesaplamalar yapılır. Amaç kişileri yüzün geneliyle uyumlu olacak en doğal dolgunlukta dudaklara kavuşturmaktır. Bunun için yüzde altın oran ölçümlemeleri yapılır. Başarılı bir dudak dolgusu ilk bakışta dikkati çekmeyen, eros yayı ile dudak çizgileri belirgin, pürüzsüz ve canlı bir görünüme sahip olmalıdır.

grey.gif

 

Hyaluronik asit dolgu malzemesi enjekte edilerek gerçekleştirilen dudak dolgusu prosedüründe çok ince iğneler kullanıldığı için herhangi bir ağrı hissedilmez. 10 – 15 dakika süren bu işlemin ardından hemen işe ya da günlük hayata dönülebilir. Dolgu işleminin sonuçları hemen görülebilir, eğer botoks işlemi de uygulandıysa bunun sonuçları için 1-2 gün beklenmesi gerekebilir. Kişiden kişiye değişiklik gösterse de operasyonun etkisi ortalama 1 yıl devam eder.

 

Günümüzde dudak dolgusunda geçici dolgu malzemeleri hem cerrahlar hem de hastalar tarafından daha çok tercih ediliyor. Kalıcı dolgular yaşlanmayla birlikte deforme olduğu için günümüzde estetik cerrahlar tarafından pek tavsiye edilmiyor. Kalıcı dudak dolgularının revizyonu doğal sonuçlar vermeyebiliyorlar. Geçici dolgular revizyon ve gerekirse vazgeçme imkanı tanıdığı için daha güvenilirdir.

 

Operasyon sonucunda birkaç saat güneş ışığına maruz bırakmamak, aşırı sıcak içeceklerle temas ettirmemek, henüz hassas bir durumda olduğu için çok gerilmesine neden olacak mimikler yapmamak rahat etmenizi sağlar.

 

Geri dönüşümlü ve ameliyatsız olan bu işlemi tıbbi bir merkezde alanında uzman bir cerraha yaptırdığınız sürece hiçbir risk taşımıyor. Hayal edilen dolgun dudaklara sahip olmak mümkün.

 

Sevgiyle kalın.

 

Op. Dr. Güncel Öztürk

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...