Jump to content

Yüz Estetiği Ameliyatlarında İz Kalır mı?


İη¢ιѕєℓ

Önerilen Mesajlar

İη¢ιѕєℓ

Yüzdeki çizgiler, deri kalitesindeki bozulmalar, deri bollukları ve hacim kayıplarına yönelik doğru seçilmiş müdahalelerle bireylerin estetik kaygılarının ortadan kalktığını belirten Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Aylin Bilgin Karabulut, bireylerin ruh açısından da gençleştiklerini söylüyor.

 

 

 

 

Yüz germe (ritidektomi) veya İngilizce'deki adıyla 'face lift' yüzdeki yaşlanmaya bağlı sarkmaları, kırışıkları gererek ve asarak gidermeye yarayan cerrahi bir yöntem olduğunu açıklayan Prof. Dr. Aylin Bilgin Karabulut, insanların yaşlandıkça, yılların, güneş ışınlarının, stresin ve diğer etkenlerin (sigara, içki, kötü beslenme) etkisiyle yüz derisinin sarktığına, kırıştığına ve üzerinde çeşitli lekelerin oluştuğuna dikkat çekiyor.

 

 

Yüz germe operasyonlarında yüz ve boyun derisindeki sarkıklıklar ve düzensizliklerin giderildiğini söyleyen Prof. Dr. Aylin Bilgin Karabulut, boyundaki fazla yağ dokusunun alınarak, yüz fasyalarının ve yağ dokularının anatomik yerlerine çekilip, asıldığını ve yüz dokularının takviye edildiğini anlatıyor.

 

 

Yüz germe ameliyatlarına aday ideal bir kişi misiniz?

 

 

Prof. Dr. Aylin Bilgin Karabulut, yüz germe ameliyatına aday ideal kişilerin, yüz ve boyun derisinin sarkmaya başlamış ancak cildi hala elastikiyetini tam kaybetmemiş, herhangi bir sağlık problemi olmayan, genellikle 40 yaşın üzerindeki erkek ve kadınların bu ameliyatlar için uygun olduğunu ifade ediyor.

 

 

Daha genç yaşlarda bu tip ameliyatların tam veya limitli olarak yapılabildiğini belirten Prof. Dr. Aylin Bilgin Karabulut, yüzün daha güzel ve daha genç görünmesi için, burun ve gözkapakları estetiği, alın düzeltme, kaş kaldırma ameliyatlarının da bu operasyonun yanına eklenebileceğini açıklıyor.

 

 

"E Vitamini, sigara ve aspirini ameliyattan 10 gün önce bırakın"

 

 

Yüz germe ameliyatlarından önce sigaranın ameliyattan 1 ay, aspirin veya E vitamini kullanımının ise 10 gün önce bırakılması gerektiğini vurgulayan Prof. Dr. Aylin Bilgin Karabulut, doktorunuza güneşlenme ve cilt bakımı alışkanlığınızı iletmenizin ameliyatın daha kalıcı bir sonuç vermesi açısından önemli olduğuna dikkat çekiyor.

 

 

Ameliyat izleri gizleniyor!

 

 

Yüz germe ameilyatının 1,5-2 saat kadar sürdüğünü söyleyen Prof. Dr. Aylin Bilgin Karabulut, yüz igerme ameliyatının izsiz bir işlem olmadığını belirtiyor. Ancak bu izler başarılı bir şekilde saklanabildiği için ilk haftalardan itibaren dışarıdan fark edilemediğini belirtiyor. İizlerin şakak bölgesinde saçlı deri içinde, kulak önündeki çıkıntının arkasında ve kulak arkasına gizlendiğini sözlerine ekliyor.

 

 

Ameliyat sonrası 2. günden itibaren hastanın ayağa kalktığını belirten Prof. Dr. Aylin Bilgin Karabulut, 1 hafta sonra şişliklerin geçmesiyle hastaların işine dönebileceğini hatta makyaj bile yapabileceğini ifade ediyor. Hastanın 2 ay ağır egzersizlerden ve aşırı güneş ışığından kaçınması, dış darbelerden ise korunmasını tavsiye ediyor.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...