Jump to content

Nasıl Düğün Fotoğrafçısı Olunur?..


Renan

Önerilen Mesajlar

Nasıl Düğün Fotoğrafçısı Olunur?

 

nasil-dugun-fotografcisi-olunur_646x340.jpg

 

İnsanlar özel anlarını ölümsüzleştirmek için kına, nişan ve düğünlerde fotoğraflarının olmasını ister. Özel günün resimlerinin daha güzel çekilmesi için ise bu işi profesyonel fotoğrafçı ve ekipmanları olan ekiplere teslim etmek gerekir. Peki düğün fotoğrafçısı nasıl olunur, ne gibi özellikleri taşımalıdır?

 

Düğün fotoğrafçıları, genellikle fotoğrafçılık eğitimi almış veya doğrudan mesleki eğitim almış, fotoğrafçı veya organizasyon şirketlerinde çalışan kişilerdir. Düğün fotoğrafçısı olmak istiyorsanız bunun ilk aşaması eğitimdir. Düğün fotoğrafçısı olmak isteyen herbir kişi temel düzeyde fotoğrafçılık eğitimi almalıdır. Bu eğitim esnasında makinenin nasıl tutulacağından ışığın nasıl ayarlanacağına kadar birçok bilgi öğrenilir. Fotoğrafçılık kurslarını özel kuruluşlardan alabileceğiniz gibi belediyelerin teknik eğitim veren kurslarından da alabilirsiniz.

 

Eğitim aşamanız tamamlandıktan sonra bir süre fotoğraf çekmelisiniz. Makine ile yapılan uygulamalar fotoğrafçıya pratik kazandırır. Fotoğrafçılık gezilerine de katılabilirsiniz. El alışkanlığınız arttıkça çektiğiniz fotoğrafları uzman fotoğrafçılar ile paylaşmanız gerekir. Bunlar yanlışlarınızı görmenizi sağlayacaktır. Belirli bir deneyim aşamasından sonra fotoğrafçılık veya organizasyon şirketlerine fotoğrafçı olarak başvuru yapabilirsiniz. Eğer kendi işinizi kurmak istiyorsanız gerekli tüm ekipmanları almanız gerekir. Başvurduğunuz şirket fotoğraf bilginize ve deneyiminize bakabilir. İşe kabul edilirseniz özel gün fotoğrafçılığına başlamış olursunuz. Birçok konuda özel gün fotoğrafçılığı bulunur. Bunlar doğum, düğün, nişan, kına, toplantı ve şirket yemeği ve benzeridir.

 

Düğün sahibinin istekleri çalışma şartlarınızı belirler. Genellikle üniversite öğrencilerinin de yer aldığı bu meslek belirli saatler içinde tamamlanır. Düğünün saatine göre ekstrasız bir paket satın alınmışsa yaklaşık 2 saatte işinizi tamamlarsınız. Düğün fotoğrafçısı, düğüne gelen konukları, düğün sahiplerini ve evlenen çiftin en güzel anılarını ölümsüzleştirir ve bu fotoğrafların basımını ve satışını yapar. Aldığı ücret ise çalıştığı saate oranla iyidir. Bu yüzde kısmi zamanlı iş arayan ve fotoğraf çekmeyi işine dönüştürmek isteyenler için ideal bir meslektir.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...