Jump to content

Kâğıt Nasıl Geri Dönüştürülür?..


Renan
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Kâğıt Nasıl Geri Dönüştürülür?

 

kagit-nasil-geri-donusturulur_646x340.jpg

 

Geri dönüştürücüler 1 ton kâğıt 17 ağacı kurtarır. Beyaz ofis kâğıdı, gazete kâğıdı ve renkli kağıt gibi bir çok kağıdı yerel geri dönüşüm programlarıyla geri dönüştürebilirsiniz.

 

- Yaşadığınız yerdeki geri dönüşüm programları ve geri dönüşüm noktalarını bulmak için yaşadığınız yerin kamu hizmeti departmanına danışın ya da sarı sayfalardaki geri dönüşüm kısmına bakın.

 

- Kâğıtları 3 gruba ayırın, beyaz ofis kâğıdı, gazete kâğıdı ve renkli kâğıt. Birçok geri dönüşüm programı kâğıtları bu şekilde topluyor.

 

- Tüm beyaz ofis kâğıdını bir arada dönüştürün. Kaplarını çıkarın. Beyaz ofis kâğıdı ile geri dönüştürülemeyen düşük kaliteli kâğıtlar renkli kâğıtlar ile birlikte geri dönüştürülmelidir.

 

- Gazeteleri gazetelerle birlikte geri dönüştürülebilen kese kâğıdına koyun ya da liften yapılmış doğal bir iple bağlayın. Renkli reklam ekleri de gazetelerle birlikte geri dönüştürülebilir. Lastik, plastik yani kâğıt olmayan her şeyi çıkardığınızdan emin olun.

 

- Tüm renkli kâğıtları bir arada toplayın. Dergilerden gereksiz postalara kadar her şeyi kullanabilirsiniz. Zımbayı çıkarmanıza gerek yoktur. Plastik yapıştırıcılar, üyelik kartları gibi kâğıt olmayan şeyleri çıkarın.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...