Jump to content

Erkeğin Arkasındaki Kadın...


Renan
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Erkeğin arkasındaki kadın

 

1022821_349800f482f6c93e31cdc90c9e888bbe_600x600.jpg

 

Her başarılı ve başarısız erkeğin arkasında yatan kadının anneleri olduğu Amerikan Psikoloji Derneği'nin (APA) yaptığı bir derleme yazısıyla vurgulandı ve kitap haline getirildi.Yazarlardan Kate Stone Lombardi araştırmaları 5 madde halinde özetledi:

"

Her başarılı ve başarısız erkeğin arkasında yatan kadının anneleri olduğu Amerikan Psikoloji Derneği’nin (APA) yaptığı bir derleme yazısıyla vurgulandı ve kitap haline getirildi.

Yazarlardan Kate Stone Lombardi bütün araştırmaları 5 madde halinde özetledi:

 

1- Bazı kültürlerde erkek bebekler daha 3 aylıkken sütten kesilip mamayla besleniyor ve anne tarafından mümkün olduğunca kucaklanmıyor. Amaç büyüdüğünde erkeğin sert mizaçlı olması, duygusallıklayanlış kararlar vermemesi. Bu şekilde yetişen erkeklerde paranoya, depresyon, kadınlara nefret ve saldırganlık görülüyor.

 

2- Annesine yakın büyüyen çocukların okul başarıları daha yüksek. Fakat bu yakınlığın çeşidi ileri yaşlarda tamamen farklı şekle bürünebiliyor. Eğer anne fazla koruyucu ise çocuk kendine güvensiz, her şeyi kadından bekleyen bir erkeğe dönüşüyor. Eğer anne çocuğu belli prensip ve disiplinle büyütüp kendi problemini kendisinin çözmesi için teşvik ediyorsa erkek eşine yardım eden, özgüveni olanyaratıcı bir kişilik geliştiriyor.

 

3- Anne oğlunun her dediğini yerine getirip kız çocuklarından farklı ayrıcalıkla büyütüyorsa geleceğin maço erkeğini şekillemiş oluyor.

 

4- Teen age denilen yaşlarda anne oğlu ile seks ve uyuşturucu kullanma konusunda konuşmayı yanlış görerek oğlunu her seferinde babasına yönlendiriyorsa o çocuk büyüdüğünde seks ve ilaç bağımlısı bir erkeğe dönüşebiliyor.

 

5- Anne teen age yaşlarda kişiliği gelişmekte olan gence konuşma özgürlüğü vermiyorsa ve her fikrini eleştiriyorsa ya saldırgan ve agresif ya da tamamen tersine pısırık ve asosyal bir erkek yetiştirmiş oluyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...