Jump to content

Yorgun ve Yaşlı mı Görünüyorsunuz?..


Renan

Önerilen Mesajlar

Yorgun ve yaşlı mı görünüyorsunuz?

 

yorgun-ve-yasli-mi-gorunuyorsunuz-1480062750242.jpg

 

Aynadaki görüntülerinizde göz ve dudak çevrenizde kırışıklık, yüzünüzün bazı bölgelerinde kırışıklık, hatta sarkmalar mı görüyorsunuz? Cerrahi operasyon geçirmenize gerek kalmadan eski görünümünüze kavuşabilirsiniz. Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk ameliyatsız tekniklerle nasıl gençleşebileceğinizi anlatıyor.

 

Botoks ile Kırışıklık Tedavisi

"Yüzde oluşan kırışıklıklarında botulinum toksini enjeksiyonları ameliyatsız düzeltme sağlanabiliyor. Botoks, bakterilerden elde edilen bir toksinin saflaştırılmış bir versiyonu ile yapılır. Bu toksin minik dozlarda uygulanarak göz çevresindeki kaz ayakları, kaş çatmasının neden olduğu kırışıklıkları ve yüzde kırışıklığa neden olan kasların gevşemesi sağlanır. Botoks atışları yalnızca birkaç dakika sürer ve çok hafif bir sızı hissedilir. Botoks enjeksiyonun etkisi 3 ila 7 gün arasında belli olmaya başlar. Bu sürenin sonunda kırışıklıkların olmadığı pürüzsüz bir yüze sahip olunur. Toksinin etkisi geçince kırışıklıklar ya da kırışık oluşma riski yeniden ortaya çıkar. Bunu engellemek için kişiye göre değişiklik gösterdiği için her 3 ila 6 ay arasında tekrar enjeksiyon uygulanması gerekir."

 

Dolgu Enjeksiyonu ile Hacim Kazandırma

"Dolgu enjeksiyonu tekniği, cildin altındaki dokuyu üste doğru çıkararak kırışıklıkların ve olukların doldurulmasını sağlayan diğer bir ameliyatsız prosedürdür. Dolgu enjeksiyonu doğrudan sorunlu bölgelere enjekte edilir. Kolajen, en eski ve en bilinen kozmetik dolgu maddesidir. Daha yeni seçenekler arasında hyalüronik asit, kalsiyum hidroksilapatit, poli-L-laktik asit, polimetilmetakrilat boncuklar (PMMA) ve hastanın kendi uyluk veya karın bölgesinden alınan yağ hücreleri de enjekte edilebilir. Hyalüronik asitin etkisi ortalama 9 ay sürerken, kollajen dolguların etkisi 3 ila 6 ay arasında sürer. Yağ hücrelerinin etkisi ise 4 ila 6 ay arasında değişiklik gösterir."

 

Işık Dolgusu ile Göz Çevresi Kırışıklıkları Tedavisi

"Göz altı için özel olarak geliştirilen ışık dolgusu ile göz altı morluğu ve torbalanmaları da tedavi edilebilir. Bu teknik ile gözlerinizin altında oluşan koyu halkalar, mor bir görünüme neden olan gölgeler, torbalar ve gözlerinizin içe çöküklüğü giderilebilir."

 

Op. Dr. Güncel Öztürk "Hastanın ihtiyacına göre botoks, dolgu ve ışık dolgusu tedavisinin yanı sıra yüzü daha genç göstermek için ameliyatsız teknikler ile kaş kaldırma ve dudak dolgusu da tavsiye edilebilir. Ameliyatsız kaş kaldırma botoks enjeksiyonu tekniği ile yapılırken, dudak dolgunlaştırmada hyalüronik asit dolgu malzemesi enjekte edilebilir. Ameliyatsız teknikler iyileşme süreci gerektirmediği ve geri dönüşümü olan uygulamalar olduğu için günümüzde giderek çok daha fazla tercih ediliyor. Doğal ve sağlıklı bir görünüm için bu uygulamaların alanında uzman estetik cerrah ya da dermatologlar tarafından uygulanmasına dikkat edilmelidir."

 

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...