Jump to content

Bilmeniz Gereken İç Çamaşırı Gerçekleri...


Renan

Önerilen Mesajlar

Bilmeniz Gereken İç Çamaşırı Gerçekleri

 

1043299_83c0d5a7017e5825de3ffd4bda199e27_600x600.jpg

 

Egzersiz iç çamaşırınızı dikkatli seçmelisiniz.

 

Sabah işten, akşam spor salonuna kadar dantelli tanganızı giymek enfeksiyon kapma riskinizi arttırabilir. İlk olarak, spor yaparken hava alan iç çamaşırı giymek oldukça önemlidir. Saten veya dantelli yerine pamuklu veya likralı ürünleri tercih edin. Saten veya dantelli iç çamaşırları neme sebep olabilir. Bu da mantar enfeksiyonu ile sonuçlanabilir. İkincisi, tangaları kenara koyun.

 

Spor yaparken iz çıkmasını önlemek için güzel bir yol olsa da tangalar “E.coli” enfeksiyonuna yol açabilir.

 

Uyurken seçmeniz gereken yol

Uyurken gerçekten de genital bölgeleri havalandırmalı mıyız? Genel olarak kadınların çıplak yatmasına gerek yoktur. Fakat vajinal iltihap, vajinit veya mantar enfeksiyonu gibi sorunlar yaşayan kadınların iç çamaşırsız yatması faydalı olabilir.

 

Yine de gün içerisinde iç çamaşırı giymelisiniz.

 

İç çamaşırı giymemek bambaşka sorunlara yol açabilir. Pantolon giyen kişi için pantolonun dikiş yerleri vulvar bölgeyi tahriş edebilir. Elbise veya etek giyildiğinde ise vajinal nemi emecek hiçbir şey olmayacaktır.

 

Tanga enfeksiyona veya tahrişe yol açabilir.

 

Tuvaleti kullandıktan sonra önden arkaya doğru silinmesinin sebebi budur. Çünkü arkadan öne doğru sildiğiniz takdirde bakterileri anüsten vajinanıza veya idrar yolunuza taşıyabilirsiniz. Tanga giydiğinizde kumaşın şerit kısmı bakterileri taşımak için bir yol haline geliyor.

 

Yine de pek çok kişi için tanga giymek güvenlidir. Ancak bu bakterilere yakalanmaya yatkınsanız tanga giymek pek faydalı olmayabilir.

 

Aslında herkes pamuklu iç çamaşırı giymelidir.

 

Pamuklu iç çamaşırları havadar ve emici yapıdadır. İpek ve saten külotlar ise nemi hapsederek bakteri üremesine veya enfeksiyonlara yol açar. İpek iç çamaşırınızın bir kısmı pamuktan olsa dahi yeterli olmayabilir. Bu yüzden her zaman pamuklu iç çamaşırlarını tercih edin.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...