Jump to content

En Az 10 Yaş Genç Görünmek İster misiniz?..


Renan

Önerilen Mesajlar

En Az 10 Yaş Genç Görünmek İster misiniz?

 

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk, ameliyatsız tekniklerle en 10 yaş daha genç görünmenin mümkün olduğunu belirtiyor.

 

“Ameliyatsız estetikler ile ortalama 30 dakika içinde yüzünüzü en az on yaş daha genç göstermeniz mümkün. Bunun için kırışık tedavisi, kaş kaldırma, gözaltı torbası tedavileri ve dudak dolgusu yaptırılması yeterli olabilir. Doğal ve uzun ömürlü bir genç görünüm için yüzün yaşlanmasına neden olan dört faktörün bir arada ele alınması gerekir. Bunlar yerçekimi, hacim kaybı, cilt kalitesi ve kırışıklıklar… Dördünün bir arada ele alınmadığı durumlarda doğal olmayan bir görünüm ortaya çıkar.”

 

Botoks Ve Dolgu İle Yüz Daha Genç Gösterilebilir

“Estetik cerrahide botoks ve dolgu uygulamaları ameliyatsız tekniklerin başında gelir. Cilt kalitesini artırmak için ise karbondioksit fraksiyonel lazer, PRP, kök hücre tedavisi gibi destek tedaviler uygulanır. Estetik cerrahide uygulanan tekniklerin kullanım alanları için genel olarak ifade etmek gerekirse… Kırışık tedavisi ve kaş kaldırmada botulinum toksini yani botoks enjeksiyonundan faydalanabilir, gözaltı torbası ve dudak dolgunlaştırmada ise hyalüronik asit dolgusu enjeksiyonundan faydalanılır.”estetik_42aed4a9-ae5f-4eac-aa68-27f8414ca074_1.jpg

Hacim Kayıplarında Dolgu Tekniği Kullanımı

“Elmacık kemiği, çene, dudak ve göz altı torbasının nedenleri arasında hacim kaybı vardır. Yüzdeki hacim kayıplarının tedavisinde hyaluronik asit dolgu enjeksiyonu kullanılır. Dolgu enjeksiyonu günümüzde sadece yüzdeki hacim eksiklerinde değil, burun estetiği, meme ve popo dolgunlaştırma da yaygın olarak kullanılan bir tekniktir. Yerçekiminin etkileri genellikle kaş, göz kapağı, yanak, gıdı gibi estetik sorunlarda ortaya çıkar. Estetik cerrahi yerçekiminin bu bölgelerdeki olumsuz etkilerini ameliyatsız ve ameliyatlı yöntemlerle tersine çevirebilir. Hafif düzeydeki yerçekimi etkileri için ameliyatsız yöntemler olan botoks ve dolgu enjeksiyonları yeterli olurken, ileri seviyedeki estetik problemler için cerrahi teknikler tavsiye edilmektedir.”botoks_29c384f1-04e0-4e2e-90bf-b16be4f5554c_1.jpg

Kırışık Tedavisinde Botoks Kullanımı

Op. Dr. Güncel Öztürk “Alın bölgesindeki yatay kırışıklıklar, kaz ayakları, burun kenarlarındaki çizgiler, kaş arasındaki dikey çizgilerin tedavisinde ise botulinum toksini enjekte edilir. Kasların gevşemesini sağlayan botoks enjeksiyonu seviyesi aşırı ilerlememiş kırışıklıkların tedavisinde oldukça başarılı olan bir tekniktir. Sadece birkaç dakika süren ameliyatsız uygulamalar ile daha genç görünmek ve genç görünümünüzü çok daha uzun süre devam ettirmek mümkün. Ancak unutulmamalı ki bu işlemlerin hepsinin sağlık kuruluşlarında alanında uzman hekimler tarafından gerçekleştirilmesi gerekir.”

 

Kaynak: Op.Dr. Güncel Öztürk

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...