Jump to content

Kadınların Yeni İsteği Göz Altı Torbası...


Renan

Önerilen Mesajlar

Kadınların yeni isteği göz altı torbası

 

1482766836166.jpeg

 

Her gün gelişen teknoloji, sağlık alanında da kendisini gösteriyor. Yenilenen cihazlar ve gelişen ameliyat teknikleri ile her geçen gün estetik dünyasına yeni bir trend katılıyor. Peki 2017 yılında hangi estetikler popüler olacak? Uzmanlar, 2017 için estetik cerrahi penceresinden yeni moda estetik trendlerini anlattı…

 

Op. Dr. Gökhan Beyhan/Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı

 

YENİ GENÇLİK AKIMI: AEGYO SAL (GÖZALTI SEVİMLİLİK DOLGUSU)

bullet.jpg Sınır tanımayan tıp dünyası kadın güzelliğine; küçük dokunuşlarla yüze gençlik, neşe ve masumiyet katan bir uygulama daha ekledi. Hint ve Japonların güzellik sembolü olan 'gamze'ye yeni bir rakip geldi. Çizgi film karakterlerinin gözlerindeki ışıltı ve masumiyet şimdi göz altı dolgusuyla yapılıyor.

 

MASUMİYETİN SEMBOLÜ

bullet.jpg Uzakdoğu veya Türk kökenli ülke insanlarına özgü çekik ve kısık bir göz yapısına sahipseniz, çok şanslısınız demektir. Çok küçük müdahaleler ile yüzünüze gençlik, masumiyet ve neşe katabilirsiniz.

 

bullet.jpg İki ayrı yöntem uygulanarak gerçekleştirilen Aegyo Sal işleminde gözlerin alt kısmı, kirpiğin hemen altına yüz dolgusunda kullanılan hyaluronik asit, yani dolgu malzemesinin enjekte edilmesiyle kişiye göre 12 ile 18 ay arası çok daha genç ve masum bir görünüm elde edilebiliyor.

 

Göz altına enjekte edilen malzemeyi vücut kendi kendine emdiği için herhangi bir alerji durumu söz konusu olmuyor. Bu işlem 20 ile 30 dakika arasında gerçekleştiriliyor.

 

bullet.jpg Diğer bir yöntem ise kalıcı. Kirpiğin alt kısmında oluşturulan küçük kesiden içeriye doğal doku yerleştiriliyor, ortalama bir saat süren cerrahi uygulama sonrası çıkıp evinize gidebilir, herhangi bir ağrı sızı olmadan işinize devam edebilirsiniz.

 

bullet.jpg Daha kadınsı bir görünüm sunan Aegyo Sal, erkekler tarafından da yaptırılabilir, her göz şekline uygulanabilir.

 

Op. Dr. Serdar Bora Bayraktaroğlu/Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı

 

YÜZÜ ZAYIF GÖSTERMEK İÇİN 8 NOKTA UYGULAMASI

 

bullet.jpg Öncelikle cerrahi olmayan uygulamalar bu yılın gözdesi olacak. Daha hızlı sonuçlar elde edilmesi, güvenli ve çok doğal görüntüler sağlaması açısından çok başarılı uygulamalar bunlar. Ayrıca hastalar ameliyat lafının soğuk etkisinden uzakta sıcak bir atmosferde olmaktan mutluluk duyuyorlar.

 

bullet.jpg Yüzünüz geniş ya da toplu ve bu durum sizi olduğunuzdan kilolu gösterdiği için çok mutsuzsunuz. Ancak durum sandığınız gibi vahim değil. Bu sorunu çözmek ve üstüne üstlük yüzünüzdeki kırışıklıklardan kurtulmak için 'İncelten 8 Nokta' uygulaması olan formotox sizi bekliyor. Dolgu ve botoksun belirli yerlere, belli oranlarla uygulanması işlemi olan formotox ile yüz doğal ifadesini kaybetmeden inceliyor.

 

DOLGU VE BOTOKSA DEVAM

 

bullet.jpg Güzellik ve sağlık dünyasının popüler ikilisi dolgu ve botoks, 2017'de de ayrılmıyor. 90'lı yıllarda başlayan ve son yıllarda popülerlik kazanan dolgu ve botoks uygulaması birbirini tamamlıyor ve sonuçları güçlendiriyor. Bu uygulama yaklaşık altı ay-1.5 sene arasında etkisini gösteriyor.

 

bullet.jpg Cerrahi uygulamalarda ise ilk sırayı burun estetiği ameliyatı alıyor. 2017'de doğallık vazgeçilmez bir kriter. Bu nedenle ifadeyi bozmayan formlarda cerrahi bir müdahale tercih ediliyor.

 

Op. Dr. Atilla Hacılar/Medical Park Bahçelievler Hastanesi Plastik Cerrahi Uzmanı

 

BREZİLYA KALÇALARI TRENDİ KASIP KAVURUYOR

 

bullet.jpg Eskiden kadınlar küçük kalçalara sahip olmak için uğraşırlardı, kalçalarını kıyafetlerle kamufle etmeye çalışırlardı. Şimdi ise Kim Kardashian, Kylie Jenner gibi büyük kalçalara sahip olma trendi Türkiye'yi de etkiledi. Türkiye'nin pek çok şehrinden kadınlar büyük kalçalara sahip olmak için bize başvuruyor. Yaklaşık iki saat süren bir operasyonla büyük kalçalara sahip olmak mümkün. Kalça büyütmede ya aqua filling yöntemini uyguluyoruz ya da hastanın kendisinden yağ transferi yapılarak bu yöntem uygulanıyor.

 

bullet.jpg Geçtiğimiz yıllarda estetik olmak isteyen kişiler bize Angelina Jolie gibi bir ünlünün fotoğrafıyla gelir, 'Bu dudakları, bu yanakları istiyorum' derdi. Şimdi ise aynaya baktıkları zaman kendilerini görmek istiyorlar. Birbirinin aynı, küçük, ucu kalkık, kavisli burunlar yerine daha doğal, operasyon geçirmiş gibi görünmeyen burunlar istiyorlar.

 

SİLİKON YERİNE JEL DOLGU DÖNEMİ

 

bullet.jpg Meme büyütme estetiğinde artık silikon yerine jel dolgu dönemi başladı. Uzun süre kalıcı silikonlar yerine beş yıl boyunca dayanıklı olan dolguları tercih ediyorlar. Yavaş yavaş eridiği için memede deformasyona neden olmuyor, ikinci bir operasyon olmadan tekrar eski meme görüntüsüne kavuşabiliyor. Çoğu ünlü hastamız artık silikondan vazgeçip dolgu uygulamasına dönmeye başladı.

 

bullet.jpg Dolgunun silikona göre avantajı; ameliyatın gün içerisinde yapılıp hastanın hemen taburcu olmasıdır. Ayrıca hasta silikonun patlaması veya çıkartılması gibi ikinci ya da üçüncü işleme gerek duymuyor.

 

bullet.jpg Dolgu işlemi meme altından tek bir noktadan yapılıyor. Ameliyat esnasında meme altından giriş yapıldığı için ne meme başında ne de meme altında iz kalıyor. Hasta ne kadar büyük bir meme istiyorsa, o kadar dolgu yapılıyor. Ayrıca süt bezlerini de etkilemediği için ileride bebek emzirmede de herhangi bir sorun teşkil etmiyor.

 

İLTİFAT DUYMAK İSTİYORLAR

 

bullet.jpg Botoks ve dolgu geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da estetik uygulamalar arasında ilk sırayı alıyor. Hastalar artık 'Kaşların kalkmış, botoks mu yaptırdın, ağız çevrene dolgu mu yaptırdın?' gibi sözlerden ziyade; 'Sende bir değişiklik var, cildinde bir güzellik var, sana ne olmuş?' gibi iltifatlar duymak istiyorlar. Yapılan estetik işlemin başarısını da buna bağlıyorlar.

 

bullet.jpg Özellikle yüzün üst kısmı ve göz çevresinde bulunan çizgilerinin ortadan kalkmasında botoks uygulaması faydalıdır. Kadınların kabusu haline gelen kaz ayaklarındaki kırışıklılardan botoks yöntemiyle kurtulabilirsiniz. Botoks öncesi hastaların ilaç hikayeleri, hastalıkları olup olmadığı sorgulanır. Etkisi, uygulamadan dört-beş gün sonra görülmeye başlar ve üç-altı ay devam eder.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...