Jump to content

Oğlak Burcu Yeniayının Burçlar Üzerindeki Etkileri.


denmeh1
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

29 Aralık 2016 günü, İstanbul’a göre 09:53 itibariyle YENİAY adını verdiğimiz Güneş & AY kavuşumu tam halini alacak. Bu kavuşumun açık etkileri 26 Aralık – 31 Aralık sürecinde hissedilebilir.

” Artık bizi koruduğunu düşünürken körelttiğini fark etmediğimiz kabuğu kırmak, yıkımı, sonu, değişim mecburiyetini kabul edip, zaaflarımızla ve korkularımızla vedalaşmak zorundayız. Şimdi zaman akılcı, dürüst, güçlü, tutarlı olma ve yeni hayat prensipleri belirleme zamanı… Yepyeni başlangıçlara düşünmeden atılma, üç koyup bir alma değil, önce ne ekip ne biçtiğimizin adını koyma, sonra toprağımızı biraz nadasa bırakma, hızlı doyumların renkli oyunların değil, anlamlı ve uzun vadeli kazanımların peşine düşme, sabırla, abartısız, yeterli, verimli kalıcı sistemler kurma zamanı…” demiştik genel yorumlarda.

 

 

BURÇ ve YÜKSELEN BURCUNUZ için;

KOÇ veya Yükselen KOÇ: Kariyeriniz veya sizi tanımladığını düşündüğünüz konumlar ve sorumluluklarla ilgili bir geçiş kapısındasınız. Bir devir kapanabilir… İşinizi, konumunuzu değiştirme noktasına gelebilirsiniz. Bağımsız çalışıyorsanız, bir durgunluk döneminden geçebilirsiniz. Ya da sorumluluklarınızı yerine getirme şeklinizde bir değişimin zaruri olduğunu görebilirsiniz. Bunu bir çöküş ya da kayıp gibi değil, bir içe dönüp düşünme zamanı, daha iyisi için bir adıma hazırlanma evresi olarak değerlendirin. Şimdi olanı kabul edin. Ocak ayında herşeye daha farklı bir gözle bakacaksınız :)

BOĞA veya Yükselen BOĞA: Bazı hayat planlarınızın tamamlanma devresindesiniz. Bir yolculuğun bitişini yaşıyorsunuz. Bu sizin için bir yerden ayrılma, bir hayalden vazgeçme, bir eğitimi tamamlama, ama en önemlisi iç yolculuğunuzda bir evreyi bitirme zamanı.Hareket alanınız biraz kısıtlı gelebilir size… Önünüzü görmekten biraz zorlanabilirsiniz. Ya da arkada bırakmanız gerekenler ile vedalaşmaktan biraz korkabilirsiniz. Zira bazen bildik olanlar bilinmeyenden daha güvenli görünür gözümüze :) Ama Ocak ayında yolun burada bitmediğini, aksine her şeyin yeni başladığını göreceksiniz.

İKİZLER veya Yükselen İKİZLER: Sizin için yüklerinizden kurtulma, sorunları arkada bırakma, bir sıkıntı ya da kayıp sürecinin son safhasını da tamamlayıp feraha çıkma, ya da dert ettiğiniz şeylerin aslında hiç de sandığınız kadar önemli olmadığını idrak etme zamanı… Şimdi maddi ve manevi anlamda hesaplarınızı, borçlarınızı kapatın… Alacak vereceklerinizi tamamlayın. İç hesaplaşmalarınızı da bitirin. Almanız gerken tedavileri tamamlayın. Hatta isterseniz yeniyıla biraz detoks yaparak filan girin :) İleride bu günleri, ”En kötüsü arkada kaldı!” diye hatırlayacaksınız.

YENGEÇ veya Yükselen YENGEÇ: Hayat ve iş ortaklıklarınızı gözden geçirme zamanı… Yanyana yürüdüğünüz kişilerle hesap kapatacaksınız. Bu süreçte ya çatışmalarınız, anlaşmazlıklarınız bitecek, ya da aynı yolda yürümekten vazgeçeceksiniz… Kontratlarınız bitecek ya da başka bir zemine taşınacak. Uzlaşmaktan ne anladığınızı bir daha düşüneceğiniz, bağımlılıklarınızı ve beklentilerinizi elden geçireceğiniz bir zaman olacak bu YENİAY :) Aynı plağı 2017’de de çalmayı bırakmanız, partner değiştirmeseniz de adımlarınızı gözden geçirmeniz lazım ;) Taşınmak istiyorsanız, bu konuda da karar verecek, bir yol haritası çizeceksiniz.

ASLAN veya Yükselen ASLAN: Sizi boğar hale gelen hayat düzeninizi arkada bırakmanız gereken bir zamandasınız! Bugüne kadarki günlük düzeniniz, iş rutininiz, hizmet verme biçiminiz, alışkanlıklarınız sizi tek kelimeyle BAYMIŞ :) Buna bir dur demeniz gerektiğini farke edeceksiniz. Sağlığınız konusunda da, artık daha bilinçli adımlar atmanız, yeme ve yaşama biçiminizi elden geçirmeniz, bedeninizle ilişkinizi iyileştirmeniz gerektiğini göreceksiniz. Ben daha ziyade aşamadığım bir tıkanmışlık görüyorum derseniz, size ”İşte o TIKANMAYA başka bir gözle bakın, ve bilin ki Ocak ortası itibariyle artık bu durumda olmamak için ne gerekiyorsa yapın!” derim ;)

BAŞAK veya Yükselen BAŞAK: Sevgiyi, mutluluğu, başarıyı hak ettiğinizden, bir şeylere sıfırdan başlayıp hayata geçirebilme ihtimalinizden, yeniden bir şeyler için heyecan duyabilme becerinizden şüpheye düşüyorsunuz! Zira birinin size ”Bunu benim için yap” demesi gerekiyor. Halbuki Başak için, kendisi adına bir şeyler yapmayı öğrenme zamanı :) Becerememe, hata yapma, mükemmel olamama korkunuzu bırakın. Sallayıp durduğunuz projeleri artık bitirin. Sırf bir şeye tutunmuş olmak için, bi cacık çıkmayan eski sevgililere tutunmayın :) Bi zahmet kendinizi sevmeyi deneyin! Çocuklarınızla ilgili sorunlar varsa, onları çözmek için de iyi bir zaman…

TERAZİ veya Yükselen TERAZİ: Düzeniniz değişiyor… Artık bunu kabul edin :) Bitmiş gitmiş şeyleri bile biterememek de neyin nesi? Arkanızdan kapatılması gereken kapılarda oyalanmayın. Taşınmanız gerekiyorsa, taşının! Dağınıklığınızı toplayın! Anılara gömülüp geçmişte yaşamayı bırakın! Korumayı istediğiniz düzen, artık size hizmet etmiyor. Güvenlik alanlarınızın güvenliği çoktan ihlal oldu. Hayatta ve huzurda kalmak için kendinize yeni zeminler bulmaya, yeni bir düzen kurmaya açık olun… Ay yazarken ben sıkıldım :))) Siz mızıl mızıl yayılmaktan ve enerjinizi yerlere saçılmış halde bırakmaktan, olması gerekeni kabul edemediğiniz için değişememekten hala sıkılmadınız mı kuzum?

AKREP veya Yükselen AKREP: Zaman sizin için ”bir şey yapmamak” zamanı! Bu güne kadar ne dediyseniz dediniz, ne yaptıysanız yaptınız… Artık kenara çekilin ve aldığınız sonuçları sakince değerlendirin. Zaten siz kabul etmeseniz de ileri gitme, hareket başlatma çabalarınızın bir işe yaramadığını göreceksiniz :) Kapanmamış meseleleriniz, bitirilememiş konuşmalarınız varsa, bırakın zaman size bunlara dair çözümler getirsin… Yalnız dikkat edin, sizi yine aynı döngülerin içine sokacak teklifleri kabul etmeyin! Hiç bir yere çıkmayacak ilişkilere başlamayın ;) Gelene gelme, gidene gitme demeyin ve sakince dinleyin… Eğer özde değişen bir şey yoksa, atacak bir adım da yoktur!

YAY veya Yükselen YAY: Önceliklerinizi ve değerlerinizi elden geçirme zamanı! Kendinizi paradan, güçten, anlamdan, saygınlıktan, doygunluktan yana sıkıntıda hissediyor olabilirsiniz… Yeni para kazanma yöntemleri bulmakta zorlanmanız mümkündür. Ya da basitçe darlık hissinizin arttığı bir dönemden geçiyorsunuz! O zaman hayatınızdaki bolluğu yeniden fark etmenin zamanı gelmiş demektir :) Önce şükür ve hoşnutluk ile başlayın işe… Sonra sizi değerli, başarılı, gerekli kılan niteliklerinizi bir elden geçirin. Yaptınız işi yapma şeklinize bir göz atın. Ve mutlu olmak için tüketmeyi bırakın! Parayı, saygıyı, sevgiyi, tüketmek, sizi boşlukta bırakır… Bolluğu getiren ise, kendi zenginliğinizin farkına varmaktır ;)

OĞLAK veya Yükselen OĞLAK: İnziva vakti… 2017’ye girerken biraz iç denizlerinize çekilin :) Görünürde üzerinize düşenleri yapsanızda, aslında kendinizi ve etrafınızda olup bitenleri, sakin, tepkisiz, yargısız bir gözle incelemeye, anlamaya, dinlemeye gayret edin. İç hesaplarınızı kapatın… Temizlik yapın… Hayatınızda gerekli olmayan herşeyi ama her şeyi ayıklayın! YENİYE YER AÇIN :) Bilmediklerinizi, yapamadıklarınızı, eksiklerinizi, tamamlanmaya ya da şifalanmaya ihtiyaç gösteren yanları saptayın. Bu boşlukları nasıl dolduracağınızı sakin ve yapıcı bir şekilde düşünün. Akan giden, biten, dağılan şeylerin ucuna yapışıp geri çekelemeye hiiiiç uğraşmayın :) Bırakın sel gitsin… Kum kalsın.

KOVA veya Yükselen KOVA: Valla işte bir ay bir zaman daha böyle durgun ve sessiz geçer hayat… Olsun! Siz de biraz eylemsizliğin keyfini çıkartın :))) Çözülme hissini en yoğun yaşadığınız zamanlardan birini geçiriyorsunuz muhtemelen… Bunu tükenmişlik değil, tükenme zamanı gelenleri fark etme durumu olarak algılayın. Aslında yüklerinizden kurtuluyor, sadeleşiyor, ve muhtemelen bakmayı görmeyi reddettiğiniz alanların farkına varıyorsunuz. Etrafınızda ters gidenleri eleştirmekten, kendinizde ters gidenleri görmeye fırsatınız yoktu :))) Hadi biraz kendinize dönün ve sakin sakin ortalık temizliği yapın…

BALIK veya Yükselen BALIK: Sizin için bir türlü veremediğiniz kararları verme zamanı :) Fırsat olarak gördüğünüz, umut bağladığınız ya da rahatsız olduğunuz şeyler hakkında, nihai kararlarınızı alacaksınız. Bazı insanlarla ilişkiniz bu süreçte tamamen bitebilir… Bazı çevrelerin hayatınızdaki anlamı tükenebilir… Bazı girişimlerinizden vazgeçebilirsiniz… Israrla devam ettirmeye alıştığınız bazı çabaların bir yere varmadığını fark edebilirsiniz. O zaman, sizin için olmayana, yapılamayana dair şikayet etme değil, neyin gitmediğini ve neden gitmediğini fark etme zamanı :) Takılıp kalmayın! Olmuyor deyin ve enerjinizi başka şeye odaklayın. Ya da ben böyle yaptığım için olamıyor deyin, ne gerekiyorsa onu yapın :)

Alıntı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...