Jump to content

Trabzonspor Taraftarı Fenerbahçe'nin Kupasını Çaldı


кυвiŁαу

Önerilen Mesajlar

кυвiŁαу

Trabzonspor taraftarı Fenerbahçe'nin kupasını çaldı

 

Fenerbahçe müzesinde muhafaza edilen şampiyonluk kupalarından birini cam kabini başıyla kırdıktan sonra alan 38 yaşındaki Trabzonlu Halit Şahin uzaklaşmaya çalışırken güvenlik görevlileri tarafından yakalandı

 

Çarşamba, 11 Ocak 2017

8164563.jpg

Olay 10.35 sıralarında meydana geldi. Fenerbahçe stadındaki Fenerium mağazasının bitişiğinde bulunan müzeye gelen bir kişi bir taraftan "Kaç senedir bu kupayı bekliyoz" diye bağırdı, diğer taraftan da başıyla kupaların muhafaza edildiği kabinin camını kırdı.

 

Fenerbahçe Müzesi’nden başı ile camı kırarak şampiyonluk kupasını çalmaya çalışan Trabzonlu Halit Şahin, güvenlik görevlileri tarafından yakalandı. Karakolda ifadesi alınan Şahin, serbest bırakıldı.

 

Şahin’in daha önce Trabzon’da "oturan adam" eylemi ile gündeme geldiği belirlendi.

 

KUPAYLA UZAKLAŞMAYA ÇALIŞIRKEN YAKALANDI

 

Kupalardan birini alan Şahin, uzaklaşmaya çalışırken güvenlik görevlileri tarafından yakalandı. Polis tarafından gözaltına alınan kişinin 1978 Trabzon Arsin doğumlu Halit Şahin olduğu anlaşıldı.

 

''TADİLAT VAR" TABELASI

 

Olaydan sonra müzenin girişine "tadilat var" tabelasının konulduğu ve müzenin ziyaretçi girişine kapatıldığı görüldü.

Fenerbahçe kulubünden açıklama

 

"Sabah saatlerinde bir şahıs ziyarete açık olan müzeye giriyor. Müzede bir tur atıp 2010-2011 sezonu şampiyonluk kupamızın olduğu bölmeye gidiyor. Camı zorlayıp kırılmasını sağlıyor ve kupayı alırken stat güvenliği tarafından tespit edilerek gerekli adli işlemler için resmi güvenlik birimlerine teslim ediliyor."

2010-2011 sezonu

 

8164582.jpg

 

TRABZONSPOR CAS'A BAŞVURMUŞTU

 

2010-2011 sezonunda Fenerbahçe şampiyon olmuştu. Ezeli rakibi Trabzsonpor bu şampiyonluğa itiraz edip, şampiyonlukta şike olduğunu iddia etmişti. Sezon bittikten sonra da Temmuz 2011'de, sezonla ilgili şike yapıldığı iddiasıyla dava açılmıştı.

 

Şike davası nedeniyle Türkiye Futbol Federasyonu, sezonu şampiyon kapatan Fenerbahçe'yi UEFA Şampiyonlar Ligi'ne katılmaktan men etmiş, UEFA, Fenerbahçe'nin yerine sezonu 2. bitiren Trabzonspor'u 2011-12 UEFA Şampiyonlar Ligi'ne dahil etmişti.

 

Trabzonspor, futbolda 2010-2011 sezonuna ilişkin şike davasıyla ilgili UEFA'ya yaptığı itirazdan olumlu sonuç alamayan ve Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesine (CAS) başvurmuştu.Fakat CAS'tan çıkan kararda Trabzonspor'un istediği gibi olmadı.

AZİZ YILDIRIM SUÇSUZ BULUNDU VE BERAAT ETTİ

 

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, şike yapmak ve örgüt kurmak suçundan 6 yıl, 3 ay ile yargılanmıştı. Metris cezaevinde bir yıl tutuklu yargılanan Aziz Yıldırım, şike davasında 31 Ekim 2016'da suçsuz bulunarak beraat etti.

ONLAR DA BERAAT ETTİ

 

Fenerbahçe Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Şekip Mosturoğlu'nun 1 yıl 10 ay 14 gün, yine yönetim kurulu üyesi İlhan Ekşioğlu'nun 3 yıl 1 ay 15 gün ve Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Odyakmaz'ın 1 yıl 6 ay 22 gün hapis cezasına çarptırılmasına karar veren mahkeme, eski Beşiktaş Asbaşkanı Serdal Adalı ve eski Beşiktaş Teknik Direktörü Tayfur Havutçu'yu da 1 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırmıştı.Daha sonra bu kişilerde suçsuz bulunarak beraat etmişti.

 

Kaynak: Trabzonspor taraftarı Fenerbahçe'nin kupasını çaldı

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ciddi anlamda şu sezonun sonuna kadar O kupa DrobzoneNun diyordum. ama son bursa maçı ile kimin ne mal olduğunu gördük.. bursaya kıyak geçildiği apaçık ortada. şikeci fenev derken şikeci kendileri oldu tebirk etmek gerekli!

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...