Jump to content

Müzik Tüp Bebeği Büyütüyor...


Renan
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Müzik tüp bebeği büyütüyor

 

muzik-tup-bebegi-buyutuyor-1484662108057.jpeg

 

Bilim insanları, tekno müzik ritminin hem tüp bebek uygulamasındaki başarı oranını etkilediğini hem de tüp bebeklerin büyümesine yardımcı olduğunu keşfetti.

 

Moskova'daki Altra-vita IVF kliniğinin yaptığı bir araştırmada tüp bebek yumurtalıklarına 24 saat tekno müzik dinletildiğinde hem döllenme oranının yükseldiği hem de elverişli embriyo sayısının beşte bir oranda arttığı gözlemlendi.

 

Edinburgh'da gerçekleşen 'Döllenme 2017' adlı konferansta 'tekno yumurtalıklar'ın embriyoya dönüşümünün daha hızlı olduğu ve rahme yerleşim seviyesine gelme ihtimallerinin arttığı konuşulmuştu.

 

TEKNO MÜZİK, KLASİK VE POP MÜZİKTEN DAHA GÜÇLÜ

 

Tekno müziğin etkisi klasik, metal veya pop müzikler yapılan deneylere göre daha güçlü sonuçlar verdi. Uzmanlar Armin Van Buuren'in 'A State of Trance' adlı parçası benzeri sabit tekno ritmi olan şarkılar kullandılar.

 

Embriyolar geçmişte farklı tür müziğe farklı tepkiler vermişlerdi. 2013'te bir grup İspanyol bilim insanı araştırmalarını Madonna, Bach, Metallica ve Mozat benzeri sanatçıların parçalarını kullanarak yaptıklarında da tüp bebeğin büyümesine yardımcı olduklarını gözlemlemişlerdi.

 

"TİTREŞİMLER ORTAMI ÇALKALIYOR, BEBEĞİ BÜYÜTÜYOR"

 

Oxford Üniversitesi'nden Dr. Dagan Wells, "Titreşimlerin ortamı çalkalayarak bu tip etkiler gösteriyor olmaları muhtemel" dedi.

 

Wells, tekno müziğin sıvıların karışmasında rol oynayabildiğini söylerken, zararlı kimyasalların da bu süreçte damıtılma ihtimali olduğunu belirtti.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...