Jump to content

Eksik Olan Dişlerinizi Tamamlayın!..


Renan

Önerilen Mesajlar

Eksik olan dişlerinizi tamamlayın!

 

4_hd1.jpg?81762

 

Protez ve İmplantoloji Uzmanı Diş Hekimi İlker Arslan, 'implantın' eksik olan dişlerin tamamlanması için uygun tedavi yöntemi olduğunu söyledi.

 

Protez ve İmplantoloji Uzmanı Diş Hekimi İlker Arslan, "İmplant, eksik olan dişlerin tamamlanması için uygun maddelerden imal edilmiş yapay diş köklerinin çene kemiğine monte edilmesi işlemidir. Tek dişin eksik olduğu durumlarda komşu dişlere zarar vermeden uygulanabildiği gibi, çoklu diş eksikliğinin görüldüğü durumlarda da başvurulan bir yöntemdir.

 

Ayrıca tam dişsizlik söz konusu olduğunda da, her an ağızdan çıkmaya meyilli hareketleri protezlerin sabitlenmesi için de kullanılır" dedi.

 

DİŞ İMPLANTININ SAĞLADIĞI AVANTAJLAR

Kemik değişimi sürekli devam ettiğinden, hareketli protez kullanan kişilerin protezlerinin uyumluluğunu yitirdiğini dile getiren Protez ve İmplantoloji Uzmanı Diş Hekimi İlker Arslan, "İmplant sayesinde protezler sabitlenerek kullanım kolaylığı sağlanır, diş etinde oluşabilecek hasarlar önlenir. Sağlıklı, estetik açısından da hoş bir görüntüye sahip olmakla beraber uzun süre kullanabileceğiniz dişlere sahip olursunuz" diye konuştu.

 

İmplant uygulamalarında titanyum ve zirkonyum kullanıldığı için diğer diş tedavilerine kıyasla implantların ömrünün hayli uzun olduğunu kaydeden Protez ve İmplantoloji Uzmanı Diş Hekimi İlker Arslan, "İmplant konusunda sık rastlanan yanlış bir bilgi mevcut. İmplantın herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Özel titanyumdan ve zirkonyumdan hazırlandığı için çene kemiği ile biyolojik uyum sağlamakta; haliyle vücudun kabul etmemesi gibi bir durum söz konusu değildir" şeklinde konuştu.

 

Diş Hekimi İlker Arslan son olarak, 18 yaşını doldurmamış, kemik gelişimi devam eden, aşırı sigara içen kişilerde implant uygulaması yapılmadan önce muhakkak doktor ile detaylı olarak görüşülmeli, uygun şartlar yaratıldığı taktirde implant uygulaması yapılması gerektiğini sözlerine ekledi.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...