Jump to content

Hollywood’a da Umut Olan İcat...


Renan
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Hollywood’a da umut olan icat

 

hollywooda-da-umut-olan-icat-1487373324116.jpg

 

Türk bilim insanı Prof. Dr. Demirci’nin tüp bebek tedavisi için geliştirdiği mikroçip, Amerika’da Hollywood yıldızları ve modelleri için de umut oldu

 

Milli Eğitim Bakanlığı bursuyla 20 yıl önce ABD'ye giden bilim insanı Prof. Dr. Utkan Demirci yeni bir buluşa imza attı. Demirci'nin Harvard Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde bulduğu mikroçip, tüp bebek tedavisindeki başarıyı ve erkeklerin baba olma şansını yüzde 70 artırıyor. Demirci, "Mikroçip sperm ayıklamada kullanılıyor. Doğadan esinlenen yöntem Türkiye, Rusya, Almanya, ABD, İtalya ve İsviçre gibi Avrupa ülkelerinde başarıyla kullanılıyor. Yöntem, genetiği ve DNA'sı en sağlam spermleri bularak çiftlerin evlat sahibi olma şansını yüzde 70 artırıyor" dedi. ABD'de mikroçipi kullanan UCSF-California of San Francisco University Tüp Bebek Merkezi Sorumlusu Prof. Dr. Mitchell Rosen, yöntem için "Tüp bebekte şansı fazlasıyla artırıyor. İcat isim veremem ama Hollywood yıldızları ve modelleri için de umut oldu" diye konuştu.

 

YÜZDE 69.4 BAŞARI

Yöntemi Türkiye'de ise ilk olarak Prof. Dr. Bülent Tıraş uyguladı. Acıbadem Üniversitesi Öğretim Üyesi olan Tıraş, şimdiye kadar yöntemi bin 250 hastaya uyguladıklarını belirterek "Yüzde 69.4 gibi ciddi bir başarı elde ettik. Mikroçip özellikle tüp bebek ve aşılama teknolojilerinde son derece başarılı bir yöntem. Bu yöntem sayesinde 5 hastadan biri artık çocuk sahibi olabiliyor" dedi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...