Jump to content

Kediye İlaç Vermek


İη¢ιѕєℓ

Önerilen Mesajlar

İη¢ιѕєℓ

Kediye İlaç vermek

 

 

Kediler genellikle ilaç konusunda naz yaparlar. kediye ilaç vermek bazı kedi sahipleri için büyük sorun olmaktadır.

Hızlı ve etkili olun. Mümkünse kedinize rüşvet verin. Her zaman tedaviyi tam yapın.

Kedilere ilaç vermenin en iyi yolu rüşvet vermektir. Mümkünse ilacı lezzetli bir şeyin içinde saklayın. Tabii ki, rüşvetle ilgili sorun kedilerin bunu anlayabilecek kadar zeki olmasıdır. Koklar, tadar ve niyetimizi anlarlar. Bunun anlamı genellikle ilacı kedinize vermekten başka çare olmadığıdır. Çok az kedi ilaç yutmaya zorlanmayı kabullenir. Kararlı ama nazik olun.

Daha sonra kedinizi tatlı sözlerle ve okşamayla ödüllendirin.

 

 

 

 

 

İlacı yiyeceğin içine saklayın

 

 

Mümkün olduğunda hapı, et topağı gibi bir yiyeceğin içine saklayın. Sıvı ilaçları kedinin en sevdiği yiyeceğe karıştırın. Dikkat edin: Bazı ilaçların bazı yiyeceklerle birlikte verilmemesi gerekir, bu yüzden önce veterinerinize danışın. Kediye ilaç vermek ciddi bir sorumluluktur. Bilinçsizce ilaç vermekten kaçının

 

 

Kediye Hap Vermek

 

 

Zor bir görev. Bazı kedilere ağızdan kediye ilaç vermek müthiş zor olabilir. Ama bir ilacın tarif edilen tüm tedavi süresini tamamlamak önemlidir. Kediye ilaç vermek konusunda zorluğunuz varsa veterinerinize danışın. Ciddi şekilde tırmalanmış ya da ısırılmışsanız muhakkak tıbbi tavsiye alın.

Kedinizle tatlı bir sesle konuşurken, kaçmasını ve sizi tırmalamasını önlemek için sıkıca tutun. Gerekirse büyükçe bir havluyla sarmalayın.

kediye-ilac-vermek3Bir elinizin işaret parmağıyla başparmağını üst azı dişlerinin arkasına yerleştirin, başı yukarı kaldırın ve serbest elinizi kullanarak alt çeneyi aşağı çekin.

Alt çeneyi hafifçe sıkarak ağzını açık tutmasını sağlayın ve tekrar serbest elinizi kullanarak hapı dilin mümkün olduğunca arka kısmına atın.

Kedinizin ağzını hemen kapatın ve yuttuğunu görene kadar boğazını sıvazlayın.

Ağzını açın ve hapın yutulduğundan emin olun. Kediler hapı saklamak konusunda çok başarılıdır.

 

 

Etkili olabilmesi için kulak damlasının kulak zarına inmesi gerekir. Çoğu şişenin ve tüpün kulağa uyacak kadar büyük özel bir aplikatörü vardır, ama kulağa zarar verecek kadar da büyük değildir.

Kedinizi bir masaya yerleştirin, yumuşak bir sesle konuşun ve gerekirse bir havluyla sarın. Kulağın açıklığındaki görünen pislikleri temizleyin.

Kulağı bir elle tutun ve diğer elinizi kullanarak damlalığın ucunu kulak kanalına sokun. Damlaları kulak kanalına sıkın.

 

 

Kedinizi masaya koyun, sakince konuşun ve gerekirse havluyla sarmalayın.Nemli pamuk kullanarak göz akıntılarım temizleyin. Damla tüpünü ya da damlalığı tutan elinizi kedinin başına yaslayarak destekleyin, kedi aniden kıpırdayıp ilacın şişesinin gözüne girmesine neden olmasın.

Damlayı ya da merhemi doğrudan göze uygulayın. Gözü kapatarak, vücut ısısının merhemi yumuşatmasını ve ilacın yayılmasını sağlayın.

Kulağı yerine geri bırakın ve kulak kanalına masaj yapın. Çıkan sesler ilacın kanalda ilerlediğini gösterir.

Masaj yaptıktan sonra kediler genellikle başlarını sallar. Bir mutfak havlusu veya pamuk gibi bir malzeme kullanarak başını sallarken kulak kiri ve pisliklerin her yere saçılmasını Önleyebilirsiniz.

 

 

İyi davranışları övün ve kedinize bir ödül verin.

 

Uyarı!

Kulak zarının yırtılmış olması olasılığı varsa, asla kulak kiri temizleyicileri, kullanmayın. Hap verirken olduğu gibi üst çeneyi tutun ama başın seviyesi daha yukarıda olsun.

İlacı ağzın içine damlatın ya da fışkırtın. Ağzın arka tarafına fışkırtmayın, bu, nefes borusuna kaçmasına neden olabilir. Ağzı kapatın ve kedi yutkunana kadar boğazını sıvazlayın, sonra da iyi davranışını övün. iyi davranışı övün ve bir ödül verin.

 

 

Uyarı!

ilaç şişesinin asla göze değmemesine dikkat edin.

 

 

Diyabet tedavisinde genellikle insülin iğnesi yapılmasına gerek olur. Diğer koşullarda, kediniz yabanarısı ya da bir böcek tarafından ısırılıp anaflaktik şoka girdiğinde veterineriniz yaşam kurtaran bir iğne yapmanızı isteyebilir, iğne yapmak göz korkutucu geliyor ama ağızdan kediye ilaç vermekten birçok biçimde daha kolaydır.

 

 

İlacı şırıngaya çekin.

 

 

Cat getting a vaccine at the veterinary clinic.

Cat getting a vaccine at the veterinary clinic.

Hava kabarcıkları tepeye toplanana kadar şırıngaya hafifçe vurun, sonra da iğnenin ucundan ilacın ilk damlası çıkana kadar tüm hava kabarcıklarını boşaltın.

Kedinizi masada tutun ve sakince konuşurken kürek kemikleri arasından deri katını sıkıca kavrayın (burası göreceli olarak duyarsız bir bölgedir).

Titremeyen bir elle iğneyi derinin altındaki, kasın üstündeki dokuya batırın, ardından şırınganın içindekini sıkın. {Veterineriniz size yaşam kurtaran ilaçların nasıl doğrudan kasa verildiğini gösterebilir.)

Kedinizi iyi davranışı için övün ve ödül verin.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Benzer Konular

  • Salavatı İksiri Azam (En Büyük İlaç)

   Faydaları Bu salavatı şerifi Gavsa-ı Azam Şeyh Muhyiddin Abdülkadir Geylani Hz yazmıştır.Hz Muhammed sallahu teala aleyhi ve sellem den övgü ile bahseder.Bu yüzden ismi iksiri azamdır. Altın madeninden oluşur.Bu salavatı şerifi okuyan kişide hem fiziksel olarak hem de ruhsal olarak,maddi manevi akla hayale gelmeyecek altın değerinde değişikliller olacaktır.   Gavsa-ı Azam Efendimiz (s.a.v) çok severdi hayatı ona salavatı şerifler yazmakla geçti.Muradına ermek,Nimet almak ve sevab kazanmak

   , Yer: Salavat-ı Şerifeler

  • Ev Yapımı Müthiş İlaç - Sigara Kullananlara, Kansere, Vereme

   lütfen tıbbi tedavi değildir ilaç tedavinizle birlikte uygulamayın ve doktorunuza danışın.   bu sağlık reçetesi ile doktorların en fazla '2-3 ay' ömür biçtikleri kanserli kocasını '15 YIL" fazladan yaşatabilmiş ve doktorlar kendisine ne yaptığını sorup, ilacın tarifini almışlar.   Özellikle sigara kullananların, kanser, verem, kemik erimesi, diz ağrısı ve bağışıklık sistemi gibi sorunları olanların kullanmasında büyük yarar var. Ameliyat yaralarının da daha hızlı kapanmasını sağlıyorm

   , Yer: Şifalı Bitkiler ve Alternatif Tıp

  • 4 Bin Yıl Önce İlaç Olarak Kullanılıyordu İşte O Besin...

   4 Bin Yıl Önce İlaç Olarak Kullanılıyordu İşte O Besin 4 bin yıl önce ilaç olarak kullanılan kakaonun mucizevi faydaları ortaya çıktı! Günümüzde genellikle çikolata halinde tüketilen kakaonun çiğ halinin faydaları saymakla bitmiyor. Kakaonun yüksek miktarda antioksidan içerdiği kanıtlandı. Magnezyum açısından da diğer tüm besinlerden daha zengin olan kakao birçok hastalığa şifa oluyor. Çikolata, vücudunuza ihtiyacı olan magnezyumu vermenin en iyi yoludur. Bunun dışında çikolata, v

   , Yer: Şifalı Bitkiler ve Alternatif Tıp

  • Kendini Vermek Verimli Olmak

   Arkadaslar başka bir forumda bulmuştum ama kaybettim,   ayetel kürsü, nas, felak ile zihin açma hakkında. bu güzel ayetleri zihin için nasıl kullanmak gerekir?   ve ben çok sabirsizim bu ayetlerle nasıl kendime şekil düzen verebilirim? Lütfen Allah rızası için yardım edin.

   , Yer: Havas & Hüddam Soru ve Yardım

  • Cinlere Emir Vermek İçin Ne Yapmalı?

   Efendim,   Kibrimden Allah'a sığınarak şu satırları yazıyorum,   Benim olayım ilim irfan, Allah'ın rızası için çalışıp çabalıyorum. Bu niyetle "bir şekilde" cinleri nasıl esir edeceğim bana öğretildi. Denedim ve oldu da... Lakin onlardan üst seviyedeki bazı cinler, sözlerimi dinlemiyorlar. Allah'ın izniyle onlara emir verdiğimde, "Senin ilmin yetmez bana söz geçirmeye" diyerek meydan okuyorlar. Bana onları tutsak etmeyi öğreten de; "Kuran'ı Kerim'i oku ve araştır, yol orada var" diyorlar.  

   , Yer: Havas & Hüddam Soru ve Yardım

×
×
 • Yeni Oluştur...