Jump to content

İz Kalmadan Güzelleşmek Mümkün!..


Renan

Önerilen Mesajlar

İz kalmadan güzelleşmek mümkün!

 

2_hd1.jpg?6403

 

Uzmanlar, yüz estetiğinde bazı yöntemlerle iz kalmadan güzelleşmenin mümkün olduğunu söyledi.

 

Yeni gelişen teknoloji ve tekniklerle birlikte estetiğe gösterilen ilginin giderek arttığını belirten uzmanlar, kişilerin iz kalmadan estetik ameliyat olma imkanlarının bulunduğunu söyledi. Cerrahi işlemlerin geçmiş yıllardan beri kişiler tarafından izlerin kalmaması yönünde isteklerinin olduğunu ifade eden KBB Baş Boyun Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Osman Atmaca, "Buna göre kesi yöntemleri ve dikiş yöntemleri uygulanır.

 

En sık uygulanan alın germe operasyonun ve endoskopik kaş kaldırma yönteminde saç içerisinden portlarla giriş yapıldığı için görünür bir iz kalmaz. Gözün altı ve gözün üstündeki cerrahilerde ise oradaki doğal kıvrımlara ve çizgilere paralel bir kesi yaptığımız için bu izlerde görülmemektedir. Genellikle bu tür cerrahi operasyonlarda kişi, ortalama 1 hafta gibi kısa sürede de normal yaşantısına dönebilir" diye konuştu.

 

Op. Dr. Osman Atmaca, "Bu operasyonlar için basit çözümler olduğunu gibi cerrahi çözümlerde bulunmaktadır. Basit çözümler olarak günlük pratikte uygulanan botoks ve dolgu yöntemleri kullanılır. Daha uzun etkili olanlar ise cerrahi işlemler gerekmektedir. En çok ise yaşlanma etkilerini ortadan kaldırabilmek için kaş kaldırma, alın ve şakak germe çok önemli yer tutmaktadır. Üst göz kapağı ve alt göz kapağı estetiği, gözün altındaki torbaların ve sarkmaların düzeltilmesi, yanaktaki çöküntülerin yüz germe ile düzeltilmesi, yüzdeki doku kaybının ortadan kaldırılabilmesi için yağ enjeksiyonları da uygulanmaktadır" dedi.

 

Yüz estetiğinde herhangi bir yaş sınırlaması olmadığına dikkat çeken Atmaca, "Genç insanlarda da bir takım kaş ve yüzündeki sarkmaları düzeltilmektedir. Tabi ki bu daha çok ileri yaş uygulamaları olarak görülebilir. Göz çevresi ve yüz germe gibi işlemler ise ileri yaşların tercihi oluyor. Genç yaşlarda da hastanın genetiğine ve çevre şartlarına bağlı bu tip cerrahi işlemlere ihtiyaç duyan kişilerde oluyor" şeklinde konuştu.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...