Jump to content

İnsan Olmak...


denmeh1
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Doğarken dünyaya bir kullanma kılavuzu ile gelmediniz; ancak aşağıdaki kurallar yaşamınızı daha iyi kılmak içindir:

1. Size bir vücut verilecektir. Onu beğenebilir ya da ondan nefret edebilirsiniz, ancak kesin olan bir şey varsa o da ömrünüzün geri kalanı boyunca ona sahip olacağınızdır.

2. Dersler öğreneceksiniz. "Yeryüzünde Yaşam" isimli tam zamanlı gayrı resmi bir okula kaydoluyorsunuz. Her kişi veya her olay birer Evrensel Öğretmen'dir..

3. Hatalar yoktur, yalnızca dersler vardır. Büyümek bir deneyim sürecidir. "Başarı" kadar "yenilgiler" de bu sürecin bir parçasıdır.

4. Bir ders öğrenilene kadar tekrar edilir. Bu ders, ta ki siz öğrenene kadar size çeşitli biçimlerde anlatılır -- ancak ondan sonra bir sonraki derse geçebilirsiniz..

5. Eğer kolay dersleri öğrenemezseniz bu dersler giderek zorlaşırlar. Dışsal sorunlar içsel durumunuzun kesin bir yansımasıdır. İçsel engelleri ortadan kaldırdığınız zaman dış dünyanız değişir. Acı, Evrenin sizin dikkatinizi çekme şeklidir.

6. Davranışlarınız değiştiği zaman bir dersi öğrenmiş olduğunuzu anlarsınız.. Bilgelik egzersizdir. Bir şeyin bir parçası, hiç bir şeyin birçoğundan daha iyidir.

7. "Bura"dan daha iyi bir "orası" yoktur. "Orası" dediğiniz yer "burası" olduğu zaman gene "bura"ya kıyasla daha iyiymiş gibi görünen bir "orası" olacaktır."

8. Diğer insanlar yalnızca sizin aynanızdırlar. Diğer bir kişinin bir yönü sizin kendinizde sevdiğiniz ya da nefret ettiğiniz bir yönünüzü yansıtmadıkça onu sevmeniz ya da ondan nefret etmeniz mümkün değildir.

9. Yaşamınız size bağlıdır. Yaşam size tuvali sunar, resmi siz yaparsınız. Yaşamınıza sahip çıkın -- yoksa başkası sahip çıkacaktır.

10. Daima ne isterseniz onu alırsınız. Bilinçaltınız kendinize çektiğiniz enerjileri, deneyimleri ve insanları doğrulukla belirler, dolayısıyla ne istediğinizi bilmenin en güvenilir yolu neye sahip olduğunuzu görebilmektir. Kurbanlar yoktur, yalnızca öğrenciler vardır.

11. Doğru ya da yanlış yoktur, ama sonuçlar vardır. Ahlaki yaklaşımların faydası olmaz. Yargılamalar ise yalnızca davranış kalıplarını korumak içindir. Yalnızca yapabildiğinizin en iyisini yapın.

12. Cevaplar kendi içinizdedir. Çocukların başkalarının rehberliğine ihtiyacı vardır; bizler ise olgunlaştıkça "Ruhun Yasaları"nın yazılı olduğu kalbimize güveniriz. Bildikleriniz duyduklarınızdan, okuduklarınızdan ya da size söylenenlerden çok daha fazladır. Yapmanız gereken yegâne şey bakmak, dinlemek ve güvenmektir.

13. Tüm bunları unutacaksınız...

14. Ne zaman arzu ederseniz, okuyup hatırlayabilirsiniz.

Yazar: Cherie Carter-Scott

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

 • Benzer Konular

  • İyi Bir İnsan Olmak Ne Demektir?..

   İyi Bir İnsan Olmak Ne Demektir?     İyi bir insan olmak sizinle başlar. Kendinize ve sağlığınıza dikkat etmeye başlayın ancak bu şekilde bu alışkanlıkları çevrenizdeki kişilere yayabilirsiniz.   Bazen, iyi bir insan olmak zordur. Kimileri, iyi insan olmanın kendilerini aptal ve güçsüz gösterdiğini düşünüyor. Ancak, bu gerçekten oldukça uzaktır.   Sürekli iyi bir insan olabilmek için sabır, güç ve kendini kontrol edebilme yeteneği gerekir. İyi bir insan olmak zorlu olabilir ancak iyi bi

   , Yer: Kişisel Gelişim

  • Sakin ve Pozitif Bir İnsan Olmak İçin Kendinize İşaretler Belirleyin.

   “Şükretmek” aslında hepimizin geliştirmesi ve beslemesi gereken zihinsel bir davranış şekli. Neden bu davranışı hayatın her alanında kullanmayalım ki? Örneğin yaşınız ilerlemesine rağmen merdiven çıkarken, çalışırken, yürürken, her sabah sağlıkla uyanırken… Aslında çok basit gibi gördüğünüz merdiven çıkma eylemini bile yaparken şükretmek, bir süre sonra alışkanlık haline gelir ve kendinizi en basit fiziksel aktiviteleri bile yaptığınız sırada şükrederken bulabilirsiniz. İstediğiniz ruh

   , Yer: Bilinçaltı ve Farkındalık

  • 10 Numara İnsan Olmak İçin Narsist Mi Olmak Lazım ?

   Narsisizm özsevi, özsevgi, özsaygı, özdeğer, ego saygısı, kendilik değeri olarak ifade edilen bir davranış biçimidir. Esasen, insanın kendi değeri ve değerliliği konusunda hissettikleri ‘güzel duygular’ dır ve bu durum patolojik bir vak’a olarak değerlendirilemeyecek kadar olağan ve doğal bir yapıdır. “Kişinin uyumlu yaşayabilmesi için, kendini ölçüyü kaçırmadan sevmesi gerekir, bu sevgiye narsisizm denir. Ancak narsisizm toplumda bir aşağılama gibi algılanır. ‘Pis narsist, kendini beğenmiş, be

   , Yer: Kişisel Gelişim

  • "İnsan" Olmak Ne Zormuş...

   "İnsan" olmak ne zormuş... Aslında ne kadar yaralıyız hepimiz..."İnsan" olmak bu demek herhalde... Yukarıdan baktığımızda her şeyin olması gerektiği gibi olduğunu bilsek de , acıyor işte... Çünkü insanız... Doğduğumuz andan itibaren ilk iletişimimiz ebeveynlerimizle oluyor. Onlar bizim temel taşlarımız. Onların bizi sevmesini,sarmasını,güven vermesini,saygı duymasını,onurlandırmasını,taçlandırmasını, onaylamasını,ilgi göstermesini,yüreklendirmesini,özgür bırakmasını ,destek olmasını ,e

   , Yer: Kişisel Gelişim

  • Türkiye'de İnsan Olmak

   Türkiye de insan olmak, sabah 5 6 7 ne farkeder, iş güvencenizin sağlanmadığı iş yerine emek vermek için uyanmak zorunda olmaktır. cebinde bulunan 3 5 lirayla akşama ne yiyeceğini düşünmektir. başkalarına özenmektir, özenilen insan olmaktır. dolmuşu durağında beklerken yoldan geçen arabaların tüm özelliklerini aklından geçirebilmektir. hiç tanımadığın kızdan hoşlanmaktır. aşık olunca değil ...ailen isteyince evlenmektir. çeyrek asır boyunca okula gitmek zorunda olduğun bir eğitim sistemi

   , Yer: Serbest Kürsü

×
×
 • Yeni Oluştur...