Jump to content

Evlilik Programları İçin KHK Geliyor!


İη¢ιѕєℓ

Önerilen Mesajlar

İη¢ιѕєℓ

60e0a37761b52be9b5a6c049aea70f14_640x320.jpg

 

 

Ekranların hem çok izlenen hem de en çok tepki gören evlilik programları için bomba bir iddia ortaya atıldı

 

 

 

 

 

 

Esra Erol, Seda Sayan ve Zuhal Topal'ın başını çektigi izdivaç programları kökten yasaklanıyor.

 

 

 

 

Milliyet yazarı Ali Eyüboğlu, "TBMM'de evlilik programlarını araştırması için kurulan komisyonla bu işin uzayacağı düşünüldüğünden sorunu kökten çözmek için harekete geçti hükümet. Evlilik programlarını yasaklayacak Kanun Hükmünde Kararname (KHK) için hazırlıklar başladı" dedi...

 

 

İşte Ali Eyüboğlu'nun yazısı:

 

 

İZDİVAÇÇILAR İÇİN KH KARARNAME

 

 

Cep telefonum çaldı, baktım arayan sağlam haber kaynaklarımdan biri.

 

 

Telefonu açtım, hoş beş faslı uzun sürmedi, hemen konuya girdi:

 

 

"Havaalanındayım, birazdan uçağa bineceğim. Aklımdayken arayayım dedim. Yazdıkları senaryo ve yaptıkları kurgularla seyircileri kandıran evlilik programlarıyla uğraşıyorsun ya, bomba bir kulis haberi vereyim dedim sana.

 

 

TBMM'de evlilik programlarını araştırması için kurulan komisyonla bu işin uzayacağı düşünüldüğünden sorunu kökten çözmek için harekete geçti hükümet. Evlilik programlarını yasaklayacak Kanun Hükmünde Kararname (KHK) için hazırlıklar başladı."

 

 

Çoğu kanunun etki-tepki çerçevesinde çıktığı Türkiye'de bu "kulis bilgisi" şaşırttı mı beni?

 

 

Hayır.

 

 

 

 

Cumartesi günü yazmıştım TBMM'nin evlilik programlarını araştırması için kurduğu Alt Komisyon'un ilk tespitini.

 

 

RTÜK'ün kestiği idari para cezalarının yıldırmadığı evlilik programları için yeni yaptırımlar olması gerektiğine dikkat çekti komisyon?

 

 

PEKİ YENİ YAPTIRIMLAR NASIL OLACAK?

 

 

Komisyon çalışmasını bitirip, rapor yazacak. Sonra konu Meclis'e gelecek. RTÜK Yasası'nda yapılacak değişiklik kabul edilecek. Kanun, Resmi Gazete'de yayınlandıktan sonra yürürlüğe girecek.

 

 

En iyimser tahminle bir yıldan önce olmaz bu. Oysa Olağanüstü Hal'in hükümete verdiği yetkilerden biri, Kanun Hükmünde Kararname (KHK) çıkarma.

 

 

TBMM'nin RTÜK Kanunu'nda yapacağı değişikliği beklemeden hükümet bu adımı atar mı?

 

 

Eylül 2017'de başlayacak yayın döneminde evlendirmeyen evlilik programlarının ekranlarda olması istenmiyorsa, atılacak tek adım bu.

 

 

Okullar kapanınca "yaz tatili"ne çıkacak izdivaçlardan hakkında TBMM'nin vereceği karar beklenecekse o başka…

 

 

Evlilik programları için KHK geliyor!

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
кυвiŁαу

Bayhan'ın gidip de Hanife'ye talip olduğuna inanacak kadar geri zekalı insanlar varsa bu ülkede, biz zehir zemberek bir yayın akışını hakediyoruz demektir. Sözde kimse memnun değil ama sağlam reyting aldıkları için RTÜK'ü bile iplemiyorlar.

 

Program toplumun ahlak yapısına uygun değil ama zeka seviyesine uygun.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hangi kanaldı hatırlamıyorum, bir gün hafta içi evdeydim, bu programından birine bakarken gördüm kendimi, perde açılmış, iki yaşlıca kadın-erkek karşı karşıyaydı, konuşulmuş, sohbet etmişler falan filan, kadına fikrini sordu sunucu "Kararınız nedir" gibisinden bir şey, kadın" elektrik alamadım" dedi, vallahi gülmedim, ağzım açık bakakaldım.

Suç onların değil, onları bu halleri ile ekrana çıkaranların!

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bana ister beyin deyin ister yaşlı deyin ister gerizekalı deyin ister emekli deyin umrumda değil ben bu programı seyrediyorum yayınlandığı sürecede seyredeceğim.kişi kendi bilir işi hesabı önce kendinizi bilin. bir iki sözde ekleyeceğim, ne kadar önemsediniz bu evlilik programlarını be yavvv...Yaranız mı? var

'Dedikodu, nefret edenler tarafından çıkarılır, aptallar tarafından yayılır, gerizekalılar tarafından inanılır..

Hayatınızdaki kötü olayları düşünerek vakit kaybetmeyin; Yoksa güzellikleri görmekte gecikebilirsiniz . .

Kimi mal mülk peşinde. Kimi şan şöhret peşinde. kimi kız, kimi erkek peşinde, bilmiyorlar ki Azrail HEPSININ peşinde..!

 

Daha iyisini yapabiliyorsanız buyrun yapın sizide alkışlayalım.

 

şimdi Sedamı izleyeceğim dedikodularınızla sizi baş başa bırakıyorum değerli akıllı insanlar.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

benim bir tanidigim erkek var o da katilmisti ama cok bekletmislerdir ve hatta istemedigi bayanlara talip olmasini istemisler üstelik program geregi izledigimde resmen bayanlar adami asagiladilar oysa fena biri degildi... bu tür oyunlar olmasa ve ciddiyligini korubilseler program daha fazla izlenebilir..

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Benzer Konular

  • Düşman için Yap Allaha Havale Et..

   Arkadaslar düşman icin bir su veya bir avuc topraga mucadele suresini okuyun kapisina mumkunse evin icine serpin gorev bitmistir   allah dusman seytan serrinden hepimizi korusun!!!!!!!!!!!!!!!

   , Yer: Havas & Hüddam

  • İş HayatınıN KötÜ Gitmesİ İçiN

   hindistanda artık kullanılmayan bir uyguılamadır çünkü herkez tarafından artık biliniyor bu uygulama eskiden bir oyun olarak hediye edilirdi santraç gibi ilerlemeli bir oyun 17 idi adı ama bu oyuna gizlenmiş bir büyüdür. hediye edilen kişiye birde oynaması için fildişi bir kale hediye edilirdi. kalesi her uynadığında bir kaleye geldiğinde bir olmsuzluk yaşardı. öfke para kaybı hastalık gibi.   örnektir yapsanızda bir işe yaramaz

   , Yer: Büyü

  • Düşmanı Helak Etmek için

   Bir Arabi Ayin Son çarşamba Günü Bakire Bir Kiza Hamur Yoğutturulur Ve Bunu Nohut Miktarinca Küçük Parçalara Böldürülür 1001 Tane Olacak 1001 Defa Ya Kahhar Okunur üzerine üflenir O Hamur Deneleri Güvercinlere Saçilir Kuşlar Onlari Yerken Tevekkelü Ya Birkan Bi Helaki Fülan Bin Fülan Bi Hakki Hazihil Esmaişşeriyfeti Hiyel Acel Denir Oradan Arkasina Hiç Bakmadan Uzaklaşilir .

   , Yer: Büyü

  • Sevilmeyen Düşman Olunan Bir Kişiye Zarar Verdirmek için Yapılması Gerekenler

   Bir kimsenin üzerine bela gelmesini yahut hastalığa yakalanmasını istiyorsanız o kişi için şunları yapmalısınız.Cumartesi gününe girilen ilk saatlerde Cumartesi günü ayın son günlerine denk gelirse daha etkili olacaktır.Bir kurşun levha almalı ve bu kurşun levhanın üzerine dar yazmalıdır.Daha sonra bu levha üzerindeki yazıya bakışlar sabitlenerek 110 defa arka arkaya dar denir.Sonra zarar görmesi istenen kişinin zarar görmesi için dua edilir . Yine bu levhanın kişinin evinin ya da iş yerinin iç

   , Yer: Büyü

  • Sırlı Yasin Okuması (Hacetler İçin)

   Uygulama:Cuma gecesi Yasin suresi bir defa okunur.     1.ayet 1000 defa (Yasin harfi)     Yasini uzatarak okursanız daha tesirli olur.Yaasiiin (islam anahtarı)     58.ayet 313 defa, 82 ve 83.ayetler 313 defa tekrarlanır.     sonra aşağıdaki sırlı esma duası 100 defa okunur.     " Yâ Hû sirrullah Yâ Hû şifatullah Yâ Hû Zâtullah Yâ Hû vücudullah Yâ Hû ef'alullah "     Fazileti     Bereket,rızık ve olmasını istediğin hacet ve ciddi zafer için çok etkilidir.   alıntı

   , Yer: Dilek Duaları

×
×
 • Yeni Oluştur...