Jump to content

Kalbinize Zarar Veren 8 Kötü Alışkanlık...


Renan

Önerilen Mesajlar

Kalbinize Zarar Veren 8 Kötü Alışkanlık

 

1-kalbinize-dikkat-edin.jpg

 

1. Uzun süre oturmak

 

2-ko%C5%9Fmak-.jpg

Düzenli olarak spor yapıyorsanız bu iyi bir şey; ancak gününüzün çoğunu oturarak geçiriyorsanız bu bir problem yaratabilir. Vücudunuz gün içerisinde küçük de olsa bir aktiviteye ihtiyaç duyar.

 

Eğer masa başında çalışıyorsanız, kan dolaşımınızı hızlandırmak için en azından her saat başı kısa bir yürüyüş yapabilirsiniz.

 

Biraz esnemek ve belinizi rahatlatmak için çalıştığınız yerde küçük bir tur atın.

 

Hareket halinde olmak aslında sandığınızdan daha kolay. En sevdiğiniz televizyon programı reklama girdiğinde dans edebilir ya da birkaç tane şınav çekebilirsiniz. Hatta dizinizi seyrederken koşu bandına ya da kondisyon bisikletine binebilirsiniz.

 

2. “Kalbimi düşünmek için çok erken”

 

Kalp sağlığını düşünmek için beklemek günümüzde en çok yapılan hatalardan biridir.

 

Egzersiz yapmak, sağlıklı bir beslenme alışkanlığı oturtmak, tansiyon, kolesterol ve kan şekeri seviyesini dengeli tutmak olabildiğince erken edinmeniz gereken iyi alışkanlıklardandır.

 

Bu alışkanlıklar sayesinde sağlıklı olmanın yanında daha iyi görünmeye başlarsınız. Kalbinize ve sağlığınıza iyi bakmak için şimdiden daha iyi bir zaman yok.

 

3. Çok fazla alkol kullanmak

 

Çoğu insana göre kadınlar için günde bir kadeh, erkekler için iki kadeh olarak kabuk edilen makul miktarda alkol kullanmanın bir sakıncası yoktur. Hatta kalbinize bazı yararları bile olabilir.

 

Ancak çok fazla alkol kullanmak, tansiyonunuzu arttırabileceği gibi kan dolaşımınızdaki bazı lipitlerin seviyesinde de artışa sebep olabilir.

 

Bu nedenle, söz konusu kalp sağlığınız olunca sınırların dışına çıkmamakta fayda var.

 

4. Düzensiz beslenme

 

3-sa%C4%9Fl%C4%B1kl%C4%B1-beslenme-.jpg

Her gün aynı şeyleri yemenin sağlığınızı etkilemeyeceğini düşünebilirsiniz; oysa, bu tür bir beslenme düzeni derhal bırakmanız gereken kötü alışkanlıklardan biridir.

 

Sağlıklı ve lezzetli yemekleriyle Akdeniz diyeti, günlük beslenmeniz için iyi bir seçenek olabilir.

 

Zararlı olmayan yağlar, lifler ve besinler sayesinde kalbinizin sağlığını korur. Üstelik diyeti uygulaması çok kolay çünkü yemekler gerçekten çok lezzetli!

 

5. Vücut değerlerinizi bilmemek

 

Kolesterol seviyesi, tansiyon gibi temel değerleri bilmemek, bazı sıkıntıları ortaya çıkarabilecek kötü bir alışkanlıktır.

 

Vücut değerleriniz siz farkına bile varmadan vücudunuzda bazı problemler ortaya çıkarabilir.

 

Kolesterol ya da tansiyon seviyeniz yüksek olsa da, kendinizi iyi hissedebilirsiniz. Şu andan itibaren kendinizi daha iyi tanımaya başlayın. Eğer 20 yaşın üzerindeyseniz, her 6 ayda bir değerlerinizi kontrol ettirmek iyi bir fikir olabilir.

 

6. Bel ölçünüzün normalin dışında olması

 

Karın bölgenizdeki yağ birikimi kalbinize zarar veriyor olabilir. Son zamanlarda bedeninizi ölçtürmediyseniz, en kısa zamanda yaptırmayı unutmayın.

 

Aşırı kilolu olmak göz ardı etmemeniz gereken bir durumdur.

 

Kilo vermeniz gerektiğini mi düşünüyorsunuz? Eğer öyleyse, unutmayın ki birkaç kilo vermek bile, sağlığınız için çok iyidir.

 

7. Ruh sağlığınızı önemsememek

 

Depresyonda hissettiğiniz zaman, egzersiz gibi sağlığınıza iyi gelecek şeyler yapmak için odaklanmakta zorluk çekebilirsiniz.

 

Bu nedenle eğer depresif, bunalımda ve stres altında hissediyorsanız doktorunuzla konuşabilir ya da bir psikologa görünebilirsiniz.

 

Konuşmak, egzersiz ve meditasyon yapmak gibi aktiviteleri kötü alışkanlıkların yerine koyabilir ve ruh sağlığınızı iyileştirebilirsiniz.

 

Bu tür aktivitelerle, ruh halinizi iyileştirebilir ve kendinize daha iyi bakmak için enerjinizi arttırabilirsiniz.

 

8. Pasif içicilik

 

4-sigara-i%C3%A7mek-.jpg

Pasif içiciliğe maruz kalmak, size aktif olarak sigara içmekten daha çok zarar verir. Pasif içicilik hem kalbiniz hem de damarlarınız için zararlıdır.

 

Eğer sürekli sigara içen birinin yanında duruyorsanız, en azından sizin yanınızda ya da ev, ofis, araba gibi kapalı alanlarda sigara içmemesini rica edebilirsiniz.

 

Belki bu şekilde o kişinin de sigarayı bırakmasına yardımcı olabilirsiniz.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Benzer Konular

  • İş HayatınıN KötÜ Gitmesİ İçiN

   hindistanda artık kullanılmayan bir uyguılamadır çünkü herkez tarafından artık biliniyor bu uygulama eskiden bir oyun olarak hediye edilirdi santraç gibi ilerlemeli bir oyun 17 idi adı ama bu oyuna gizlenmiş bir büyüdür. hediye edilen kişiye birde oynaması için fildişi bir kale hediye edilirdi. kalesi her uynadığında bir kaleye geldiğinde bir olmsuzluk yaşardı. öfke para kaybı hastalık gibi.   örnektir yapsanızda bir işe yaramaz

   , Yer: Büyü

  • Sevilmeyen Düşman Olunan Bir Kişiye Zarar Verdirmek için Yapılması Gerekenler

   Bir kimsenin üzerine bela gelmesini yahut hastalığa yakalanmasını istiyorsanız o kişi için şunları yapmalısınız.Cumartesi gününe girilen ilk saatlerde Cumartesi günü ayın son günlerine denk gelirse daha etkili olacaktır.Bir kurşun levha almalı ve bu kurşun levhanın üzerine dar yazmalıdır.Daha sonra bu levha üzerindeki yazıya bakışlar sabitlenerek 110 defa arka arkaya dar denir.Sonra zarar görmesi istenen kişinin zarar görmesi için dua edilir . Yine bu levhanın kişinin evinin ya da iş yerinin iç

   , Yer: Büyü

  • Kötü Huylardan Kurtulmak ve Manevi Derece Sahibi Olmak İçin

   hepimizin kendince dine uygun olmayan davranışları var,belki gıybet belki de beyaz yalan dediğimiz yalanlar şimdi tüm kötü huylarımızdan kurtulmak ve aynı zamanda manevi olarak yükselmek için bir terkip paylaşıyorum bir tane yasin okumaya başlıyıp her mübinde 48 kere allahümme kema hassente halkiy fe hassen hulukiy okuyorsunuz bu uygulamayı hergün sabah yada akşam yapmanız gerekiyor,kendinizde olan değişime siz bile inanamıycaksınız:)   not:bu duayı yaparken aynı zamanda dilekleriniz de yav

   , Yer: Havas & Hüddam

  • Kötü Şansı Def Etmek İstiyorsanız

   Bu büyüyü gün doğumuna yakın saatlerde yapmalısınız. Bir taş bulun.(Belli bir standartımız yok.Kısaca uygun olduğunu düşündüğünüz büyüklükte bir taş).Onu sıkıca tutun ağlayabiliyorsanız ağlayın.Tüm kötü şansınızın kederinizin o taş tarafından emildiğini ve o taşın içine hapsolduğunu hayal edin ve o taşa çok iyi odaklanın.Ve şunları söyleyin: "I release the past I release my fears I let go of all that harms My future is clear And I am charmed" Taşı güneş tam ufuk çizgisinde görünmeye başla

   , Yer: Wicca & Witchcraft

  • Bir İyi Bir Kötü Huyunu Yaz....

   Bir çirkef berbat çamur huyunu birde güzel olumlu yanını yaz..   benim çamur berbat huyum ne kadar çok sevsemde anında gözden çıkarırım o kişiyi .......   iyi güzel huyum ise şakacıyım ve hep kendimi eğlendirim ve hatta başkalarınıda.....

   , Yer: Forum Oyunları

×
×
 • Yeni Oluştur...