Jump to content

Daha Dolgun Dudaklarla Yaza Merhaba de!..


Renan

Önerilen Mesajlar

Daha dolgun dudaklarla yaza merhaba de!

 

daha-dolgun-dudaklarla-yaza-merhaba-de-1491476606415.jpg

 

Yaza daha dolgun ve güzel dudaklarla merhaba diyebilirsiniz. Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk, dudak dolgusunu anlatıyor.

 

"Dudak estetiği tasarımı doğal görünüm için çok önemlidir. Başarılı bir dudak dolgusu estetiğinde dudakların kıvrımı, boyutu, konturu ve rengi yüz genel hatlarıyla orantılı olmalıdır.

 

Dudağın altın oran hesaplamaları ile yüz hatlarıyla uyumlu olması sağlanır. Altın orana göre estetik operasyon ile üst dudak üçte bir oranında, alt dudak ise üçte iki oranında dolgunlaştırılır.

 

Philtrum sırtı ile cupid yayı denilen bölgenin daha belirgin hale gelmesi için kontur işlemi uygulanır. Dudak gövdesi ağız kenarlarına doğru simetrik bir kalınlıkta ilerleyerek orantılı bir şekilde incelir. Ayrıca dudağın gergin ve pürüzsüz bir görünüme kavuşması sağlanır."

 

DAHA GENÇ VE ENERJİK BİR GÖRÜNÜM SAĞLAR

"İnce ve düz dudaklar kişinin sinirli, yorgun, mutsuz ve olduğundan yaşlı görünmesine yol açabilir. Doğal dudak yapısının ince olmasının yanı sıra dudak yaşla birlikte yaşlanır. Zamanla hacmini ve şeklini kaybeder. Tüm bunların dışında daha hacimli, daha şekilli ve daha cazibeli dudaklara sahip olmak isteyenlerin de dudak dolgusu öncellikli tercihleri arasındadır."

 

AMELİYATSIZ BİR İŞLEMDİR

"Dudak estetiği cildin doğal yapısında da bulunan hyalüronik asit enjekte edilerek uygulanır.

 

Ortalama on beş dakika süren bu enjeksiyon işleminde herhangi bir ağrı ya da sızı hissedilmez.

 

Dudak birkaç dakika içinde yeni şeklini alır. Uygulamanın hemen ardından hasta gündelik ya da iş hayatına devam edebilir. Geçici bir uygulama olduğu için kişiye göre bir ya da bir buçuk yıl içinde tekrarlanması gerekir. Bu sayede bir sonraki uygulamada şeklinde ve boyutunda düzenlemeler yapılabilir."

 

DUDAK DOLGUSUNDA 3D TASARIM CİHAZI

Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk "Dudak dolgusu estetiğinde dudağın yeni şekli tasarlanırken kişinin yüz şekli, diş yapısı, gülümsemesi ve yüzün genel oranları dikkate alınır. Günümüzde 3D simülasyon cihazları ile kişi nasıl bir dudağa sahip olacağını operasyondan önce görebilir. Bunun için hastanın resimleri çekilerek üç boyutlu görüntüsü hazırlanır. Bu sayede hasta ile birlikte dudağın yeni şekline karar verilebilir, estetikten sonra nasıl bir dudağa sahip olacağını görebilir. Son olarak dolgu işlemi mutlaka alanında uzman bir cerrah tarafından klinik ortamda yapılmalıdır. Başarılı bir dudak dolgusu kişiye daha genç, daha mutlu, daha neşeli ve daha enerjik bir görünüm kazandırır."

 

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...