Jump to content

Baba Olmak İstiyorsanız Mutlaka Bunları Yapın!..


Renan

Önerilen Mesajlar

Baba olmak istiyorsanız mutlaka bunları yapın!

 

baba-olmak-istiyorsaniz-mutlaka-bunlari-yapin-1494831556774.jpeg&mw=752

 

Gece yarısından önce uyumak sperm kalitesini artırıyor. Uzmanlar, baba olmak isteyenlere 'Erken yatın' uyarısı yapıyor.

 

Sağlıklı ve mutlu bir hayat için uyku kalitesi büyük önem taşıyor. Uyku düzeni ile doğurganlık arasında da önemli bir bağ bulunuyor.

 

Çin'deki Harbin Üniversitesi uzmanları baba olmak isteyenlere erken yatmalarını öneriyor. Öyle ki, gece yarısından önce yatağa giren erkeklerin spermlerinin daha sağlıklı ve verimli olduğu belirtiliyor.

 

981 sağlıklı erkek üzerinde yapılan araştırmada uzmanlar, 20.00- 22.00 saatleri arasında uykuya dalan erkeklerin çocuk sahibi olma şansının yüksek olduğunu keşfetti.

 

Ülkemizde her ne kadar bu saatlerde uyumak mümkün gibi görünmese de, bilim adamları 6 saat ve üzeri, 7 ila 8 saat veya 9 saat olacak şekilde uyku düzeninin oluşturulmasını önerdi.

 

Araştırma sonuçlarında erken uyuyan erkeklerin sperm sayısının şeklinin ve hareketliliğinin yüksek olduğu anlaşıldı. Stresten uzak ve yeterli uykunun babalık yolunu açtığına vurgu yapıldı.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ülkemizde her ne kadar bu saatlerde uyumak mümkün gibi görünmese de, bilim adamları 6 saat ve üzeri, 7 ila 8 saat veya 9 saat olacak şekilde uyku düzeninin oluşturulmasını önerdi.

Ben de tam bunu yazacaktım ama gerek kalmadı. Genelde 00.30 ve 01.00 -en iyi ihtimal- civarında yatılır. Sabah ise 15 dakika içerisinde giyinilip evden çıkılır. Kahvaltı kültürü diye bir şey de yok. Vakit konusunda sıkıntılarımız var sanırsam. 

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...