Jump to content

Saç Ekimi Öncesi 9 Maddeye Dikkat...


Renan

Önerilen Mesajlar

Saç ekimi öncesi 9 maddeye dikkat

 

sac-ekimi-oncesi-9-maddeye-dikkat-1495805551852.jpg&mw=752

 

Saç ekimi öncesinin en az saç ekimi sonrası kadar önemli olduğunu belirten Saç Ekimi Koordinatörü Zeynep Günel, saç ekimi öncesi en önemli ve dikkat edilmesi gereken kesinlikle en az 3-4 saç ekim merkeziyle görüşerek işleme karar verilmesi olduğunu söyledi.

 

Saç Ekimi Koordinatörü Zeynep Günel, "Saç ekimi uygulaması yapıldıktan sonra geri dönüşü çok zor bir uygulamadır. Bu sebeple saç ekiminde saç ön çizgisi önem kazanmaktadır. Çoğu merkez alışıla gelmiş ve kendilerinin zorlanmayacağı herkese aynı saç çizgisi çizmekte ve uygulamaktadır. Oysa herkesin alın ve kafa yapısı farklıdır.

 

Bu yüzden kişiye özel saç saç ön çizgisi belirlenmelidir. Belirlenen saç ekim alanları saç ekim uzmanları ile birlikte detaylı konuşulmalıdır. Karar verilirken olumlu ve olumsuz her aşaması detaylı şekilde sorulmalıdır" dedi.

 

Günel, saç ekimi öncesi dikkat edilmesi gereken maddeleri şöyle sıraladı: "Saç ekimi öncesi kesinlikle kan testleri yapılmalı ve olumsuzluklar var ise saç ekimi yapılmamalıdır. Saç ekimi öncesi alerjik reaksiyonlar konusunda daha önce hassasiyet duyduğunuz ilaç ve besinleri kesinlikle saç ekim uzmanlarına söylemelisiniz.

 

Saç ekimi sonrası en az 2 gün ekim yapılan saçlar sudan uzak duracağı için kendinizi rahatsız hissetmemeniz için duş almalısınız. Saç ekimlerinde kanama olmaması için alkol kullanılıyorsa saç ekiminden en az bir hafta öncesinden alkol kullanımı bırakılmalıdır.

 

Sigara ve türevleri kullanılıyorsa mümkünse bırakılmalı, bırakılamıyorsa maksimum düzeyde azaltılmalıdır .Rutin kullanılan ilaçlar var ise kesinlikle saç ekim uzmanınıza söylemelisiniz. Saç ekimi öncesi kesinlikle saç tıraşı olunmamalıdır. Saçlı halinize göre saç ekimi alanları tespit edilmeli ve çizimler Saç tıraşı olunmadan yapılmalıdır.

 

Saç ekimi sonrası rahat ve saçlara temas etmeyecek kıyafetlerle saç ekimine gelinmelidir. Saç ekimi yapılacağı günün öncesi iyi uyku ve iyi dinlenmiş olmanız saç ekimi işlemlerinin daha rahat, daha ağrısız ve daha konforlu geçmesini sağlayacaktır."

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...