Jump to content

Uzun Saç Ekimi Tekniği: Long Hair FUE...


Renan

Önerilen Mesajlar

Uzun saç ekimi tekniği: Long Hair FUE

 

uzun-sac-ekimi-teknigi-long-hair-fue-1496145268540.jpg

 

Saçların kesilmesine gerek kalmadan uzun haliyle transfer edildiği saç ekim tekniği Long Hair FUE tekniği hakkında bilinmesi gerekenleri Op. Dr. Güncel Öztürk’e sorduk.

 

UZUN SAÇ FUE TEKNİĞİ NEDİR?

Saç ekimi işlemlerinde uzun saç FUE veya tıraşsız FUE son yıllarda yaygın olarak kullanılan tekniklerin başında geliyor. Uzun saç ekimi operasyonları; uzmanların en sağlıklı saç köklerini seçmesi, doğru bir şekilde çıkarması son derecede tecrübe, bilgi ve beceri gerektiren oldukça kompleks bir işlemdir. FUE ile uzun saç ekimi tekniği, saçlarının tıraşlanmasını istemeyen kişilere minimal invaziv işlemlerle saç sağlıklarını geri kazanma fırsatı veriyor.

 

LONH HAİR FUE TEKNİĞİNİN ÖZELLİKLERİ

Diğer bütün saç ekimi tekniklerinde operasyondan sonra kafa derisinde kızarıklık oluşabilir, FUE tekniğinde uzun saç ekimi yapıldığı için bu kızarıkların gizlenmesi sağlanıyor. Ayrıca long hair FUE tekniğinde iz oluşma riski çok daha düşüktür. Uzun saç FUE tekniğinde seans başına ekilen greft sayısı ortalama 500 – 1.000 arasındadır. Çünkü uzun saç ekim işlemi çok daha fazla özen ve emek gerektirdiği için çok daha uzun sürer.

 

UZUN SAÇ EKİM TEKNİĞİNİN AVANTAJLARI

Uzun saç ekimi tekniğinden önce saçların yaklaşık 2 - 3 mm uzunluğunda kesilmesi gerekiyordu. Bu zorunluluk özellikle kadınlarda ve birçok erkekte endişeye neden olabiliyor, hatta sadece bu sebepten saç ektirmekten vazgeçebiliyorlardı. Long Hair FUE tekniğinin sunduğu bu özellik sayesinde artık saçın tıraş edilmesine ya da kısaltılmasına gerek yok.

 

SAÇIN YOĞUNLUĞU VE ŞEKLİ HEMEN BELLİ OLUR

Op. Dr. Güncel Öztürk, uzun saç ekimi tekniğinin hastalara sunduğu imkanları şöyle sıralıyor. "Saç yoğunluğunda yüksek performans, işe ve sosyal yaşantının hiç kesintiye uğramaması, saç ekim sonuçlarının hemen görülebilir olmasıdır. Saç ekimi düşünenler haklı olarak operasyon geçirdikleri hiç belli olmasın ister. Tıraşlanmış ve kızarmış bir kafa derisiyle gezinmek hastalar için hiç de kolay bir durum değil. Uzun yıllardır estetik cerrahi bu duruma çözüm bulmaya çalışmış ve nihayet long hair FUE tekniğini geliştirmiştir. Uzun saç ekimi tekniğiyle hem operasyon hem de iyileşme süreci hastalar için oldukça cazip bir hale gelmiş durumdadır."

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...