Jump to content

Yüzünüzü Hızla Canlandırmak İçin 7 İpucu...


Önerilen Mesajlar

Yüzünüzü Hızla Canlandırmak İçin 7 İpucu

 

y%C3%BCz%C3%BCn%C3%BCz%C3%BC-canland%C4%B1rmak.jpg

 

1. Soğuk su

 

Soğuk su hem en ucuz hem de en hızlı tedavidir. Yüzünüzü birkaç saniye içinde canlandırır.

 

Çoğu kadın zaten yüzünü suyla yıkar, bunun için ılık su da kullanabilirler. Su ne kadar soğuk olursa cildinizi o kadar çok sıkılaştıracaktır.

 

Eğer gözleriniz en çok emek isteyen bölgelerden biri ise, gözleriniz kapalıyken yüzünüze soğuk su çarpmanızı öneririz. Bunu birkaç saniye içinde çok defa yapmalısınız.

 

2. Kendinize masaj yapmak

 

y%C3%BCz-2.jpg

Aynı soğuk su gibi, kendinize yapacağınız iyi bir masajın cildiniz üzerinde sıkılaştırma etkisi vardır. Ayrıca, soğuk bir cilt ile uyanan kadınlar için de çok iyidir.

 

Kendinize iki ya da üç dakika masaj yapmak için birazcık bitkisel yağ (Hindistan cevizi, badem, zeytin, buğday tohumu) kullanabilirsiniz.

 

Ardından cildinizi sıcak, nemli bir havluyla temizleyin. Bu, cildinizin nemli ve sıkı kalmasını sağlayacaktır.

 

3. Biberiye toniği

 

Biberiye toniği ya da suyu, eski bir güzellik sırrıdır. Cildini genç ve canlanmış tutmak isteyen kadınlar tarafından kullanılır.

 

Biberiye, dolaşımınızı artıran tıbbi bir bitkidir. Bu nedenle kırışıklıkları ve sarkık cilt görünümünü engeller.

 

Evde konsantre bir biberiye çayı kullanabilirsiniz. Bunu buzdolabında saklayabilir ve her sabah bir sprey olarak uygulayabilirsiniz.

 

4. Kahve ve Hindistan cevizi eksfoliantı

 

kahve-1.jpg

Sabahları kahveye ihtiyacınız var mı? Yüzünüzün de var.

 

Kafein cildinizdeki kan akışını etkinleştirmeye yardımcı olabilir. Bu, kahvenin sizi uyandırmaya yardımcı olması ile aynı şekilde çalışır.

 

Bu reçete çok pratiktir. Bunun nedeni, kullanılmış kahve telvelerini tekrar kullanmanızı sağlamasıdır. Onları cildiniz için mükemmel bir eksfoliant haline getirebilirsiniz.

 

Yapmanız gereken tek şey:

 

- Eksfoliant uygulamasına yardımcı olmak ve aynı zamanda cildi nemlendirmek için kahve telvelerini Hindistan cevizi yağı ile karıştırın.

 

- Bunu yüzünüzü nazikçe ölü derilerden arındırmak için kullanın.

 

5. Avokado ve limon maskesi

 

Eğer cildinizin daha parlak ve sıkı görünmesi gerekiyorsa, bu maskeyi denemelisiniz. Avokado ve limon, bu maskeyi vitamin, mineraller ve yağ asitleri açısından zenginleştirir.

 

Yapmanız gereken tek şey:

 

- Bir parça olgun avokadoya ihtiyacınız olacak. Bunu bir çatalla ezmelisiniz.

- Daha sonra buna, birkaç damla taze sıkılmış limon suyu ekleyin.

- Bunları iyice karıştırın ve maske artık kullanılmaya hazırdır.

 

Uyguladıktan sonra en az 3 dakika boyunca etkisini göstermesine izin vermenizi öneririz. Daha sonra, yüzünüzü durulayabilir ve normalde yaptığınız gibi nemlendirebilirsiniz.

 

6. Yüzünüze bardak çekme

 

bardak-%C3%A7ekme.jpg

Bardak çekme terapisi giderek daha popüler bir hale gelmektedir. Zira, birçok seçkin sporcu enflamasyon ve ağrıyı hafifletmek için bu terapiyi kullanmaktadır.

 

Fakat buna rağmen çok bilinmeyen bazı küçük vakum bardakları da vardır.

 

Bu boyut, daha küçük, daha narin alanlar için kullanılabilir. Mesela bu alanlardan biri yüzünüz olabilir.

 

Bu terapiyi yapmak için biraz yağ uygulamanız gerekir. Bu bardakların kaymasını kolaylaştırır.

 

Bu sayede, cildinize sadece birkaç dakika içinde çok derin bir masaj uygulayabilirsiniz.

 

Çürükler veya başka izlerin oluşmaması için bu terapiyi, nazikçe, dikkatli bir şekilde ve çok seyrek yapmalısınız.

 

7. Doğal yoğurt ve C vitamini

 

Yüzünüzün nemlenmesi gerekiyorsa ya da yüzünüzde kırışıklıklar gördüyseniz, bu doğal yoğurt ve C vitamini reçetesini zaman zaman kullanmalısınız.

 

Yoğurt bol miktarda nemlendirme sağlar. Buna ek olarak, C vitamini cildinizi ölü hücrelerden mükemmel bir şekilde arındırır ve kolajen üretimini artırır.

 

Tek yapmanız gereken bu iki malzemeyi karıştırmak ve bu kremle cildinize iki dakika boyunca masaj yapmaktır. Sonra, iki dakika daha bırakın ki etkisini göstersin ve ardından durulayın.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Benzer Konular

  • Bir Kimsenin Sevgisi Kazanmak icin

   1Liltahtıl 2 Mehtahtıl 3Kahtaytıl 4Fehtaytıl 5Nehhattıl 6Cehhattıl 7Lahhattıl. 1 uygulma   Siddetli bir muhabbetle heyecanlandırarak matlubunu yanına getirtmek istersen: Yedinci ismi Cuma günü Zühre saatinde yaz. Talip olan kisi bu ismi üzerine alsın. Daha sonra kalan altı ismi mürekkebi olmayan bir kalem veya iğne ile tatlı bir sey üzerine yaz. Bu tatlıyı matluba yedirirsen, matlup talibe hizmet eder, her zaman yanında olur ve kesinlikle talibin yanından ayrılmaz. 2 i

   , Yer: Büyü

  • Basur için

   Kanlı basur Hastalığı için Papatya çicegini kaynatıp şekerle çay gibi içmelidir. Tecrübe olunmuştur. Basur için Beyaz böğürtlen dikeninin kökünü kaynatıp şeker ile çay gibi içmelidir.(tecrübe olunmuştur diyor kitap)

   , Yer: Rukye ve Tedavi

  • Sevgilinizle Aranızın Düzelmesi Eski Haline Gelmesi için ve Son Derece Etkilidir

   Selamunaleykum kardeşlerim böylesine güzel bir siteyi kuran bizleri bir araya getiren saygıdeğer lahuti ailesinden ALLAH cc razı olsun.Siteyi dolaşırken gözüme çarpan en büyük sorunlardan önde geleni sevgilisi ile arasının düzelmesini isteyen kişiler olduğunu gördüm.Benim dedemin babasından kalan çok eski kuvvetli mukaddime kitabından sizlere elimden geldiğince yardım etmek için bu duayı yazma gereği hissettim.Her insan hata yapabilir burada bu hatasını düzeltmek için birşeyler arayan kardeşleri

   , Yer: Sevgi ve Muhabbet için Dualar

  • İş Bulmak İçin (Ben Denedim)

   her namazdan sonra 5 defa okunacak bismillahirrahmanirrahim ve kalelmelikü itüni bihi estahlishülinefsi felemmakellemehu kale innekel yevme ledeyna mekinün emin kalec alni ala hazainil ardi inni hafizün alim ve kezalike mekkennali yusüfe fil ardi yetebevveü minha haysü yeşaü nusibü bi rahmetina men neşaü vela nuziü ecrel muhsinin

   , Yer: Havas & Hüddam

  • İş HayatınıN KötÜ Gitmesİ İçiN

   hindistanda artık kullanılmayan bir uyguılamadır çünkü herkez tarafından artık biliniyor bu uygulama eskiden bir oyun olarak hediye edilirdi santraç gibi ilerlemeli bir oyun 17 idi adı ama bu oyuna gizlenmiş bir büyüdür. hediye edilen kişiye birde oynaması için fildişi bir kale hediye edilirdi. kalesi her uynadığında bir kaleye geldiğinde bir olmsuzluk yaşardı. öfke para kaybı hastalık gibi.   örnektir yapsanızda bir işe yaramaz

   , Yer: Büyü

×
×
 • Yeni Oluştur...