Jump to content

Psikopatlar Kahvelerini Koyu İçiyor!


кυвiŁαу

Önerilen Mesajlar

кυвiŁαу

Psikopatlar kahvelerini koyu içiyor!

 

Eğer kahvenizi koyu (sütsüz/kremasız) içiyorsanız, damak tadı güçlü, sağlığına önem veren ya da sadece kahvesini böyle içmek isteyen biri olabilirsiniz. Ya da... Bir psikopat!

 

Cuma, 23 Haziran 2017

 

 

 

8359975.jpg

 

 

 

Appetite gazetesinde yayınlanan yeni bir araştırmaya göre, kahvelerini sade ve koyu içenlerle sadist/psikopat eğilimleri olan insanlar arasında ortak bağlar keşfedildi.

 

Çalışma bin yetişkinle yapıldı ve katılımcılara yemek ve tat tercihleri soruldu. Katılımcılar daha sonra, sadizm, narsisizm ve psikopat gibi antisosyal kişilik özelliklerini değerlendiren bir dizi kişilik testten geçirildiler.

 

nnsbruck Üniversitesi’ndeki araştırmacılar tarafından yapılan çalışmada koyu tatları seven insanlarda psikopatlığa eğilim görüldü.

 

En yakın sonuç, koyu/acı tatlarla günlük sadistlik arasındaydı. Yani acı tatları sevenlerin gün içinde acıdan zevk aldıkları görüldü.

 

KEREVİZ SEVİYORSANIZ...

 

Çalışmanın sonucuna göre bu sadece koyu kahveyi kapsamıyor.

 

Ayrıca turp, kereviz ve tonik su tüketmeyi seven insanlarda da antisosyal eğilimler görülebiliyor. Aslında bu tat duyusu ve kişilik arasındaki bağlamı bulmak için yapılan ilk çalışma değil.

 

Daha önce yapılan araştırmalar, tatlı tüketmenin kabul edilebilirlik ve yardımcı olma arzusunu arttırdığını, acı tatlarınsa düşmanlığı arttırdığını ve daha sert ahlaki yargılara yol açtığını göstermişti.

 

Kaynak: Psikopatlar kahvelerini koyu içiyor!

 

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...