Jump to content

Son Dakika! ÖSYM'den Puan Hesaplamasında Hata Açıklaması


кυвiŁαу

Önerilen Mesajlar

Son dakika! ÖSYM'den puan hesaplamasında hata açıklaması

ÖSYM özür dileyerek 2017 üniversite yerleştirmelerinde puan hesaplamasında hata yaptığını açıkladı. İşte o açıklama...

Son dakika! ÖSYM'den puan hesaplamasında hata açıklaması
 

Cumartesi, 12 Ağustos 2017 

ÖSYM, üniversite yerleştirmeleri ile ilgili güncelleme yaptığını duyurdu. Açıklamaya göre bin 110 adayın ilan edilen yerleştirilmesi değişti, açıkta kalan bin 628 aday bir programa yerleştirildi, bin 448 adayın yerleştirilmesi iptal edildi.

İşte ÖSYM'nin yaptığı açıklama:

"08.08.2017 tarihinde açıklanan 2017-ÖSYS yerleştirme sonuçlarında, adayların yerleştirmelerinde kullanılacak puanlar belirlenirken Tablo-6C'nin ekinde yer alan okul türlerinden mezun olan adayların alan ve dallarına göre ek puan kullanılabilecek tercihlerinde 'ek puanlı yerleştirme puanları' yerine 'ek puansız yerleştirme puanları'nın kullanıldığı tespit edilmiştir.
 

'YENİ SONUÇLAR GÜNCELLENDİ'

Bu işlemin düzeltilmesi amacıyla yapılan güncellemede 1110 adayın ilan edilen yerleştirmesi değişmiş, 1628 aday daha önce bir programa yerleşmemişken yerleşir duruma gelmiş, ek puanı dikkate alındığı için yerleşen bu adaylar nedeniyle daha önce bir programa yerleştiği ilan edilen 1499 aday ise yeni durumda herhangi bir programa yerleşememiştir.

Konu ile ilgili adaylar ve kurumlar bilgilendirilmiş, yeni sonuçlar 12.08.2017 tarihi saat 11.00 itibariyle güncellenmiştir. Bu durumdan etkilenen adaylardan özür diler, bilgilerine saygıyla sunarız."

 

Kaynak: http://www.posta.com.tr/son-dakika-osym-den-puan-hesaplamasinda-hata-aciklamasi-haberi-1323760

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...