Jump to content

Heyecanları Kısa Sürdü


кυвiŁαу

Önerilen Mesajlar

кυвiŁαу

Heyecanları kısa sürdü

İranlı kadın futbolseverlere milli maç için bilet satışı heyecan yarattı, ancak biletlerin yanlışlıkla satıldığı ortaya çıkınca kadınlar hayal kırıklığı yaşadı

 
 
İran'da salı günü İran ve Suriye milli takımları arasında yapılacak 2018 Dünya Kupası eleme maçının biletleri internette satışa sunulduğunda kadınlara özel bilet satışı ülkede şok etkisi yarattı.

Bazıları bu sürprizden duydukları memnuniyeti Twitter'da Farsça “Biletim var” anlamına gelen hashtag ile paylaştıl. Ancak İranlı kadınların yaşadığı heyecan, yapılan resmi açıklama ile yerini hüzne bıraktı.

İran Futbol Federasyonu'ndan yapılan yapılan açıklamada Tahran'daki “Azadi Stadyumu'nda yapılacak İran-Suriye karşılaşmasının kadınların huzurunda yapılmasına izin verilmesi konusunda bir plan yoktur” denildi.

“Teknik bir hata” olduğu belirtilen açıklamada, kadınların biletlerinin iptal edilip ücretlerinin iade edileceği kaydedildi. İran'da 1979 “İslam Devrimi”nden bu yana kadınların futbol ve güreş gibi bazı spor aktivitelerini izlemesi yasak. İranlı yetkililer, kadınların bu tür ortamlardan korunması gerektiğini düşünüyor.
 
 
İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...