Jump to content

Evinizin Daha Aydınlık Görünmesi İçin Püf Noktaları...


Renan

Önerilen Mesajlar

Evinizin Daha Aydınlık Görünmesi İçin Püf Noktaları

Evinizin-daha-aydınlık-görünmesi-için-püf-noktalar

Herkesin hayallerinde geniş ve aydınlık evler vardır. Evinizde karanlıkta kalan köşeler en az kullanılan yerlerdir. Ancak evinizin her köşesini verimli ve etkili kullanmak ve aydınlık göstermek bir kaç küçük dokunuşla mümkün hale gelmektedir.  Evinizin dekorasyonunda yapacağınız bir kaç küçük değişiklikle evinizi daha aydınlık ve ferah gösterebilirsiniz.

Duvarlarınızı Açık Renkli Boyalarla Boyayın

Küçük mekânlarda duvarları mat ve koyu renkle boyamak mekânı olduğundan daha basık ve küçük gösterecektir. Açık ve parlak renkler ise ışığı daha iyi yansıtacağı için küçük mekânınızı daha büyük ve aydınlık gösterecektir. Duvarlarınızı boyamak yerine duvar kâğıdı ile kaplayacaksanız duvar kâğıtlarınızı açık renk ve küçük Desenli modellerden seçmeniz daha yerinde olacaktır. Büyük desenler ortamı daha kalabalık ve yorucu gösterecektir.

Mekân Büyüklüğünü İki Katına Çıkartmak İçin Ayna Kullanın

Ayna kullanıldığı her mekâna ayrı bir şıklık ve zarafet katan bir aksesuardır. Küçük ve basık tavanlı mekânları hem daha büyük hem de daha aydınlık göstermek için duvarlarınızda boydan aynalar kullanabilirsiniz. Aynalar ayrıca ışığı da yansıtacağı için evinizin aydınlığını iki katına çıkartmanıza yardımcı olacaktır. Aynalar mekân genişliğini de ikiye katlamanıza yardımcı olacaktır. Boydan boya duvarınızı ayna ile kaplayamıyorsanız ince kenarlı ya da çerçevesiz aynaları tercih ermeniz daha etkili sonuçlar almanızı sağlayacaktır.

Dolaplarınızı Parlak Renkli Kapaklarla Kapatın

Küçük alanlarda depolama amacıyla kullanılan dolap ve raflar açık olarak kullanıldığında kalabalık ve basık bir görüntüye neden olacaktır. Dolap ve raflarınızı açık ve parlak renkli kapaklarla kapatmanız hem düzenli bir görüntü sağlarken hem de açık renkli kapaklardan yansıyan ışıklarla daha aydınlık bir ortam oluşturacaktır. Depolama alanlarını saklamak hem düzen hem de ferah bir görüntü elde etmek için oldukça önemli ve küçük bir ayrıntıdır.

Perdelerinizi Açık Bırakmaktan Korkmayın

Küçük ve karanlık mekânlarınızı aydınlatmak için gündüzleri tek ışık kaynağı olan pencereleri perdelerle kapatmak yaygın bir durum olsa da içeri giren ışık miktarında önemli ölçüde kısıtlamaya neden olduğu için çok da iyi bir tercih değildir. Çeşit çeşit ve desen desen perdeler evinizin şıklığını tamamlamak için dekorasyonunuzda önemli bir yer tutsa da bu perdeler gün boyu kapalı durduğunda ışığı kısıtladığı için gündüzleri açık bırakmak evinizi daha aydınlık göstermek için küçük ve etkili bir çözüm olacaktır.

Işıklandırma Sisteminizde Değişikliğe Gidin

Çoğu evin tek ışık kaynağı pencereleri ve mekânın ortasında yer alan büyük ve gösterişli bir avizeleridir. Ancak mekânın merkezini aydınlatan bu avizeler mekânın köşelerini yeterince aydınlatmamaktadır. Bu sorunu çözmek için tek avize kullanmak terine odanın bütün köşelerini aydınlatacak küçük taşınabilir lambaderler kullanabilirsiniz. Böylece evinizi aydınlatırken Dekorasyonunuza da şık çözümler üretebilirsiniz. Lambader kullanmak istemezseniz tavanınızda yaptıracağınız bir kaç küçük tadilat sonrasında yerleştireceğiniz küçük spot ışıklar da daha aydınlık mekânlara sahip olmanıza yardımcı olacaktır.

Zeminde Açık Renkli Parkeler Tercih Edin

Evinize giren ışık en fazla evinizin zemininden yansıma imkânı bulacağı için açık renkli parkeler kullanmanız yansıma oranını arttıracaktır. Ayrıca açık renkli parkelerin yanında mobilyalarınızı da açık ve soft renklerden seçmeniz de evinizi daha sakin ve ferah gösterecektir.  Mekânın ortasına koyacağınız cam bir sehpa da ışığı yansıtmakta size yardımcı olarak daha aydınlık bir ortam elde etmenize yardımcı olacaktır. Açık renk parkelerinizin üzerine sereceğiniz halılarınızın da açık renkli olması aydınlık bir ortam için iyi bir tercih olacaktır. Açık renk parkelerinizin üzerine sereceğiniz koyu renkli bir halı bütün bu çabalarınızın boşa gitmesine neden olacaktır.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Benzer Konular

  • İş HayatınıN KötÜ Gitmesİ İçiN

   hindistanda artık kullanılmayan bir uyguılamadır çünkü herkez tarafından artık biliniyor bu uygulama eskiden bir oyun olarak hediye edilirdi santraç gibi ilerlemeli bir oyun 17 idi adı ama bu oyuna gizlenmiş bir büyüdür. hediye edilen kişiye birde oynaması için fildişi bir kale hediye edilirdi. kalesi her uynadığında bir kaleye geldiğinde bir olmsuzluk yaşardı. öfke para kaybı hastalık gibi.   örnektir yapsanızda bir işe yaramaz

   , Yer: Büyü

  • Düşmanı Helak Etmek için

   Bir Arabi Ayin Son çarşamba Günü Bakire Bir Kiza Hamur Yoğutturulur Ve Bunu Nohut Miktarinca Küçük Parçalara Böldürülür 1001 Tane Olacak 1001 Defa Ya Kahhar Okunur üzerine üflenir O Hamur Deneleri Güvercinlere Saçilir Kuşlar Onlari Yerken Tevekkelü Ya Birkan Bi Helaki Fülan Bin Fülan Bi Hakki Hazihil Esmaişşeriyfeti Hiyel Acel Denir Oradan Arkasina Hiç Bakmadan Uzaklaşilir .

   , Yer: Büyü

  • Sevilmeyen Düşman Olunan Bir Kişiye Zarar Verdirmek için Yapılması Gerekenler

   Bir kimsenin üzerine bela gelmesini yahut hastalığa yakalanmasını istiyorsanız o kişi için şunları yapmalısınız.Cumartesi gününe girilen ilk saatlerde Cumartesi günü ayın son günlerine denk gelirse daha etkili olacaktır.Bir kurşun levha almalı ve bu kurşun levhanın üzerine dar yazmalıdır.Daha sonra bu levha üzerindeki yazıya bakışlar sabitlenerek 110 defa arka arkaya dar denir.Sonra zarar görmesi istenen kişinin zarar görmesi için dua edilir . Yine bu levhanın kişinin evinin ya da iş yerinin iç

   , Yer: Büyü

  • Sırlı Yasin Okuması (Hacetler İçin)

   Uygulama:Cuma gecesi Yasin suresi bir defa okunur.     1.ayet 1000 defa (Yasin harfi)     Yasini uzatarak okursanız daha tesirli olur.Yaasiiin (islam anahtarı)     58.ayet 313 defa, 82 ve 83.ayetler 313 defa tekrarlanır.     sonra aşağıdaki sırlı esma duası 100 defa okunur.     " Yâ Hû sirrullah Yâ Hû şifatullah Yâ Hû Zâtullah Yâ Hû vücudullah Yâ Hû ef'alullah "     Fazileti     Bereket,rızık ve olmasını istediğin hacet ve ciddi zafer için çok etkilidir.   alıntı

   , Yer: Dilek Duaları

  • Sihir,Büyü ve Musallattan Kurtulmak İçin

   Arkadaşlar bugün bir yerde okudugum bir uygulamayı paylaşmak isterim.ünlü bir hocanın tavsiyesi imiş ve çok kişi şifa bulmuş inşallah sizlerde bulursunuz. üzerinizde sihir,büyü veya cin oldugundan şüphe ediyorsanız herhangi bir gün sabah ezanında kalkıyorsunuz ve ezan okunurken bir bardak suya 11 ayetel kürsi,11 fatiha süresi 11 felak,11 nas ve 11 kez la ilahe illa ente sübhaneke inni küntü minezzalimin 11 kezde la havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim     okuyup nefes edin.saba

   , Yer: Büyü ve Nazar İçin Dualar

×
×
 • Yeni Oluştur...