Jump to content

Kıvrak Zeka İçin İnanılmaz Stratejiler: Şimdi Deneyin!..


Renan

Önerilen Mesajlar

Kıvrak Zeka İçin İnanılmaz Stratejiler: Şimdi Deneyin!

k%C4%B1vrak-zeka.jpg

Zeka kıvraklığını artırmak için beyninize her gün yeni şeyler ile meydan okumanız ve sürpriz yapmanız gerekir; böylece rahatlamaz ve sürekli olarak uyarılmaya devam eder. Buradaki gibi egzersizler bunu yapmak için mükemmel bir yoldur.

Kıvrak zeka olarak adlandırdığımız şey, akıl yürütme ve sonuçlara çabucak varma yeteneği kazandıran inanılmaz bilişsel süreçlerin tümüdür.

Bu, aynı zamanda yaratıcılığınızı, bir şeyleri analiz etme yeteneğinizi ve günlük yaşamınızda çıkarım yapma hızınızı da içermektedir.

Bütün bu süreçler, yetenek ya da sadece gençler için geçerli olan şeyler değildir.

Aksine! Eğitilebilecek konulardan, yaşlandıkça kaybetmediğiniz şeylerden ve yeni çevrelere daha iyi uyum sağlamak için her gün çalışmanız gereken şeylerdenbahsediyoruz.

Tek yapmanız gereken onların farkında olmayı öğrenmektir.

Tıpkı egzersiz yapmak, spor salonuna gitmek ya da yoga yapmak gibi, bu basit stratejilere günde birkaç dakika ayırmanız yetecektir, hem de buna değecektir. Bunlar beyninizin iki yarısı arasındaki iletişimi teşvik edecek, yeni sinirsel bağlantılar oluşturacak ve zeka kıvraklığını aşamalı olarak geliştireceklerdir.

Bunun nasıl olduğunu öğrenmek için okumaya devam edin.

1. Kıyafetlerinizi gözleriniz kapalı giyin veya çıkarın

Günde sadece bir kere olsa bile deneyin! Giyinirken veya soyunurken gözlerinizi kapatın. Aptalca görünebilir, ancak şu inanılmaz süreçleri harekete geçirir:

En başta, koordinasyonunuzu geliştirir.

Beyninizin sağ ve sol tarafları arasındaki bağlantıyı optimize eder.

Buna ek olarak, ince motor becerilerinizi geliştirir.

Zihinsel haritalar oluşturmanıza yardımcı olur; düğmeden düğmeye olan uzaklığı, bir fermuarı nasıl kullanacağınızı, kollarınızı nereye koyacağınızı bilmek vs.

Bu egzersizi her zaman güvenli bir biçimde yapın: yatakta otururken yapmak, ayaktayken yapmaktan daha iyidir.

2. Tahmin oyunu

Açık olmalıyız: zeka kıvraklığını geliştirmek irade gerektirir. Basit faaliyetler gibi gözükebilirler, ancak beyniniz rutini parçalamanın ve yeni teşvikler bulma yolları için size teşekkür edecektir.

Tahmin oyunu, üç tane süreç uygulamanızı gerektiren sıradan bir günlük meydan okumadır: dikkat, tahmin ve hesaplama.

Şu soru dizileri buna bir örnek teşkil edebilir:

İşyerimde kaç merdiven var?

Otobüste kaç kişi siyah kıyafet giyiyor?

Yanımızdan geçen arabanın plakasının son iki hanesini toplayınca kaç ediyor?

Trafikte ışığın kırmızıdan yeşile dönmesi kaç saniye sürer?

Bunun gibi eğlenceli sorular zihinsel yeteneklerinizi ince bir şekilde ayarlamak, dikkat, tahmin ve hesaplamalarınızı iyileştirmek için mükemmel bir yoldur.

3. Zeka kıvraklığını optimize etmek için her gün başka bir dilde 5 kelime öğrenin

Hangi dili seçtiğiniz veya her gün farklı bir dil olup olmadığı önemli değildir. Zeka kıvraklığını artırmak için günde 3 ila 5 arası yeni kelime öğrenmek çok yararlı olabilir.

Dünyaya karşı bakış açısınızı genişletmenin yanı sıra dil yeteneğinizi geliştirirken aynı zamanda yılların geçmesine karşı etkili olabilmek için daha fazla zihinsel rezerve dönüşecek yeni bir sinir dokusu yaratırsınız.

4. Rutininizi olabildiğince karıştırın

Beyninizin en büyük düşmanlarından biri sabir bir rutindir, yeni bir şey olmaması ve beyninizin otomatik pilota geçmesidir.

Bilişsel süreçler her zaman aynı şeylerle sınırlı olduğunda; yaratıcılık, özgürlük ya da kişisel zevkler için bir yer açmadığınızda sonuçları şunlar olur: hafıza kaybı, konsantrasyon eksikliği, daha yavaş refleksler ve bunun gibi daha bir çok şey.

İdeal olarak kendinize günde bir ila iki saat ayırmanız gerekir. Kendinize ayırdığınız bu küçük anlar zihninize ve duyularınıza olan bir armağanınızdır.

5. Diyaloğa girin, dikkatinizi verin, önem sırası yapın, tartışın ve sonuçlara ulaşın

Perspektifinizi genişletmek ve bilginizi büyütmek için sosyal iletişim, olumlu ilişkiler, diyaloglar ve konuşmalar gerçekten zihinsel çevikliğinizin geliştirilmesine yönelik “yakıtlardır”.

Bilgiyi daha hızlı işlemeyi ve kendi sonucunuza varırken neyin önemli olduğuna karar vermeyi öğrenin.

Ve hatta şu sizi şaşırtabilir; arada bir bile olsa tartışmak bile zihninizi keskinleştirir.

Bütün bunlar konsantrasyonunuzu, cevap verme becerinizi, atılganlığınızı ve hatta duygusal yönetiminizi geliştirmeye yardımcı olur.

Sonuçta, saygı ve yaratıcılıkla nasıl tartışacağını bilmekten daha bilgece bir şey yoktur.

6. Bir günlük tutun

Birçok kişi, düşüncelerini, fikirlerini ve anılarını günlük tutarak yazıya dökme alışkanlığı kazanmıştır.

Bu egzersiz de zihniniz için mükemmel bir terapidir.

Böylelikle fikirlerinizi ve gününüzdeki şeyleri kelimelere ve hikayelere dönüştürmeyi öğrenirsiniz.

Düşünmek sizi daha çevik kılar, içgözlem size dışarı vurmanın bir yolunu sunar ve bunların hepsi beyninizi etkiler.

Yaratıcılığınız artar. Aslında, yazmaya başladığınızda, daha çok yazı yazma hissinin geldiğini görürsünüz. Bu, sanki keşfetmek için başka yollara açılan bir kapı gibidir.

7. Her gün yürüyüşe çıkın

Vücudunuz zihninizle senkronize bir haldedir. Yorgun, stresli, uyuşmuş bir vücut beyninizi biraz daha sertleştirir. Ardından, yaratıcılığı ve rahatlamayı engelleyenve sadece harici uyaranların olduğu yönlere odaklanır.

Koşmak aslında beynin için rahatlatıcıdır. Yürüyüş yapmak aklınızı boşaltır ve vücudunuzu harika hissettirir. Bir ayağını diğerinin önüne koyduğunuzda zihniniz açılır, çünkü özellikle oksijen ve besin maddelerini daha fazla almaktadır.

Daha çevik bir zihin istiyorsanız, bunu unutmayın: Kendinize yatırım yapın ve hayatınızın büyük bir bölümünü öğrenme tutkusu ile geçirin.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

 • Benzer Konular

  • İş HayatınıN KötÜ Gitmesİ İçiN

   hindistanda artık kullanılmayan bir uyguılamadır çünkü herkez tarafından artık biliniyor bu uygulama eskiden bir oyun olarak hediye edilirdi santraç gibi ilerlemeli bir oyun 17 idi adı ama bu oyuna gizlenmiş bir büyüdür. hediye edilen kişiye birde oynaması için fildişi bir kale hediye edilirdi. kalesi her uynadığında bir kaleye geldiğinde bir olmsuzluk yaşardı. öfke para kaybı hastalık gibi.   örnektir yapsanızda bir işe yaramaz

   , Yer: Büyü

  • Düşmanı Helak Etmek için

   Bir Arabi Ayin Son çarşamba Günü Bakire Bir Kiza Hamur Yoğutturulur Ve Bunu Nohut Miktarinca Küçük Parçalara Böldürülür 1001 Tane Olacak 1001 Defa Ya Kahhar Okunur üzerine üflenir O Hamur Deneleri Güvercinlere Saçilir Kuşlar Onlari Yerken Tevekkelü Ya Birkan Bi Helaki Fülan Bin Fülan Bi Hakki Hazihil Esmaişşeriyfeti Hiyel Acel Denir Oradan Arkasina Hiç Bakmadan Uzaklaşilir .

   , Yer: Büyü

  • Sevilmeyen Düşman Olunan Bir Kişiye Zarar Verdirmek için Yapılması Gerekenler

   Bir kimsenin üzerine bela gelmesini yahut hastalığa yakalanmasını istiyorsanız o kişi için şunları yapmalısınız.Cumartesi gününe girilen ilk saatlerde Cumartesi günü ayın son günlerine denk gelirse daha etkili olacaktır.Bir kurşun levha almalı ve bu kurşun levhanın üzerine dar yazmalıdır.Daha sonra bu levha üzerindeki yazıya bakışlar sabitlenerek 110 defa arka arkaya dar denir.Sonra zarar görmesi istenen kişinin zarar görmesi için dua edilir . Yine bu levhanın kişinin evinin ya da iş yerinin iç

   , Yer: Büyü

  • Sırlı Yasin Okuması (Hacetler İçin)

   Uygulama:Cuma gecesi Yasin suresi bir defa okunur.     1.ayet 1000 defa (Yasin harfi)     Yasini uzatarak okursanız daha tesirli olur.Yaasiiin (islam anahtarı)     58.ayet 313 defa, 82 ve 83.ayetler 313 defa tekrarlanır.     sonra aşağıdaki sırlı esma duası 100 defa okunur.     " Yâ Hû sirrullah Yâ Hû şifatullah Yâ Hû Zâtullah Yâ Hû vücudullah Yâ Hû ef'alullah "     Fazileti     Bereket,rızık ve olmasını istediğin hacet ve ciddi zafer için çok etkilidir.   alıntı

   , Yer: Dilek Duaları

  • Sihir,Büyü ve Musallattan Kurtulmak İçin

   Arkadaşlar bugün bir yerde okudugum bir uygulamayı paylaşmak isterim.ünlü bir hocanın tavsiyesi imiş ve çok kişi şifa bulmuş inşallah sizlerde bulursunuz. üzerinizde sihir,büyü veya cin oldugundan şüphe ediyorsanız herhangi bir gün sabah ezanında kalkıyorsunuz ve ezan okunurken bir bardak suya 11 ayetel kürsi,11 fatiha süresi 11 felak,11 nas ve 11 kez la ilahe illa ente sübhaneke inni küntü minezzalimin 11 kezde la havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim     okuyup nefes edin.saba

   , Yer: Büyü ve Nazar İçin Dualar

×
×
 • Yeni Oluştur...