Jump to content

Gelecek Anne Sütünde...


Renan

Önerilen Mesajlar

Gelecek anne sütünde

Gelecek anne sütünde

Anne ve bebeklerin doğumdan oyun parkına kadar yaşadıkları her deneyimde 30 yıldır yanlarında bulunan Philips Avent, sağlıklı bir geleceğin anne sütünde saklı olduğuna inanıyor. 1-7 Ekim Emzirme Haftası'nda, 'Miniğinizi beslerken geleceğimizi besliyorsunuz' sloganı ile annelerin yanında yerini alan Philips, Ağustos ayında kutlanan Dünya Emzirme Haftası'na da destek vermişti.

'SÜT ODALARI OLMALI'
Dünya Sağlık Örgütü tarafından ilk altı ayda öncelikli beslenme şekli olarak önerilen anne sütü üzerine yapılan araştırmalar; daha uzun süre anne sütüyle beslenen bebeklerin, daha kısa süre beslenmiş ya da hiç beslenmemiş bebeklere oranla enfeksiyona ve kronik hastalıklara karşı daha dirençli olduğunu ortaya koyuyor. Emzirme Haftası'na ilişkin açıklamalarda bulunan Philips Personal Health Genel Müdürü Milena Elmasoğlu, şöyle konuştu: "Anne sütünün taşıdığı hayati önem tüm dünyada kavranmış durumda. Biz de, ülkemizde annelerin bu ihtiyacına çözüm bulmak için gerek ürünlerimiz gerekse projelerimiz ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Geçtiğimiz yıl ülkemizde kutlanan Emzirme Haftası'nda hayata geçirdiğimiz Süt Saatim projemiz ile emzirmenin bizlerin geleceği olduğunun altını çiziyor, annelerin işe döndükten sonra da bebeklerini anne sütü ile besleyebilmeleri için iş yerlerinde süt odaları kurulması için danışmanlık ve ürün desteği sağlıyoruz. Projemizle şu ana kadar 6 bin kadına ulaşmayı başardık. Umudumuz, tüm çalışan annelerin içlerini rahat ettirecek, bebeklerini güvenle beslemelerine bir nebze de olsun destek olabilecek, mahremiyetin, konforun ve hijyenin bir arada olduğu alanlar kurabilmek. Philips Avent olarak gelecek dönemde de Emzirme Haftası gibi özel dönemlerde bu konuya dikkat çekmeye devam edeceğiz." Philips Avent, sahip olduğu bilinç ile annelerin daha rahat ve daha uzun süre bebeklerini anne sütü ile besleyebilmesi için geliştirdiği göğüs pompaları ve emzirme aksesuvarları ile bu sürece destek oluyor.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...