Jump to content

Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Giyinmeli?..


Renan

Önerilen Mesajlar

Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

kisa-boy

Kısa boylu kadınların nasıl giyinmeleri konusunda farklı seçenekler bulunuyor. Örneğin yüksek topuklu ayakkabı giyme özgürlükleri bulunurken, pantolonlar konusunda o kadar da rahat değiller. Kısa boylu kadınların alışveriş yaparken dikkat etmeleri gereken noktalar var. Böylece daha zayıf ve daha uzun görünmeyi sağlayabilirsiniz.

Uyum içinde giyinin

Kısa boylu kadınların geniş, salaş giysilerden kaçınması gerekiyor. Bu giysiler sizin daha kısa görünmenize neden olur. Bunun yerine vücudunuzun görünümünü uzatmak için ince bir uyumu olan parçaları seçin. Pantolonlar için düz veya dar stilleri seçin. Ofiste düz siyah pantolon ve üzerine yine vücudunuza oturan bir gömlek tercih edebilirsiniz Hafta sonları için dar kesim bir kot pantolon ve üzerine V yakalı bir bir tişört veya süveter giyebilirsiniz. Gece bir yere gidecekseniz topuklu ayakkabı ve tek renktten oluşan dar bir elbise size yakışacaktır.

Monokromatik Giyinin

Daha uzun ve daha yalın görünmenizi sağlamak için, monokromatik (Gördüğümüz her rengin bir dalga boyu vardır.Tek bir dalga boyuna sahip ise bu ışığa,tek anlamına gelen monokromatik ışık denir.) kıyafetler en iyi seçenektir. Başınızdan başlayıp ayaklarınıza kadar vücudunuz için uzun bir çizgi oluşturur. Giysilerinizin tamamı aynı tonda olmak zorunda değildir, ancak parçalar aynı renk ailesinden olmalıdır. Ofiste, daha açık gri etek ve siyah topuklu ayakkabı iyi bir eşleşmedir. Bacak hattını daha da genişletmek için siyah kalem etek, siyah tayt ve sivri uzlu ayakkabı iyi olacaktır.

Yüksek Bel Kullanın

Biraz daha uzun olduğunuz yönünde yanılsama yaratabilirsiniz. Yüksek bel yani gögüsün hemen altından başlayan bel sizi uzun gösterecektir. Örneğin V yakalı bir elbise giyebilirsiniz. Elbisenin yakasının işlenmiş olması dikkatleri vücudunuzun üzerine çekecektir.

Küçük Desenler

Desen ve aksesuar söz konusu olduğunda, büyüklükleri önemli bir hale gelir. Kısa boylu insanların küçük desenleri tercih etmeleri gerekir. Arkadaşlarınızla öğle yemeği için küçük, beyaz ve kahverengi bir pamuklu bluz ve üstü diz kot etek kullanın. Görünüşü bitirmek için bembeyaz espadrilles ve uzun bir boncuklu kolye veya bilezik ekleyin. Büyük boy çanta kullanmaktan kaçının; Görüntünüzün dengesi için küçük omuz çantalarını tercih edin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...