Jump to content

Kedimiz Bizim Hakkımızda Ne Düşünüyor?..


Renan

Önerilen Mesajlar

Kedimiz Bizim Hakkımızda Ne Düşünüyor?

kediler ile ilgili görsel sonucu

Bu soru mutlaka bir noktada kedi sahipleri tarafından sorulur; ‘Kedim benim hakkımda ne düşünüyor?’ Bu konuya dair Bristol Üniversitesi’nden kedi davranışları uzmanı John Bradshaw bazı açıklamalar yaptı ve National Geographic’te yayınlandı.

Kedim hakkımda ne düşünüyor?

John Bradshaw, köpeklerin aksine bizi kedi dostlarımızın başka bir kedi olarak gördüğünü söylüyor. Bradshaw’a göre köpekler insanları kendilerinden farklı görüyor ve bunu fark ettiğinde, davranışlarını değiştiriyorlar. Bu yüzden de köpeklerin bir köpekle ve bir insanla oynama şekilleri de birbirinden epey farklı. Peki kedilerde durum ne?

Araştırmaya göre, kediler bizimle birlikte sosyalleşirken farklı davranışlar sergilemiyor ve bizi de kendi familyalarından görüyorlar. National Geographic’te yayınlanan araştırmaya göre, kediler bizim onlardan büyük olduğumuzun farkında fakat bunu sosyal yönden pek yansıtmıyorlar. Tıpkı diğer kedilerle olduğu gibi, bize karşı da kuyruklarıyla iletişime geçiyorlar, bacaklarımıza sürtünüyorlar ve yanımızda aynı öyle oturup tımar yapıyorlar.

Kediler size karşı ayrımcı değil!

Konuya dair NG’de Christine Dell’Amore bir makale yayınlarken, bahsettiği şeylerde temel nokta şu; kedimiz, bizi tıpkı diğer kediler gibi görüyor ve davranışlarını da buna göre sergiliyor.

John Bradshaw ise durumu biraz daha esprili bir dille ele alırken, kedimizin bizi biraz büyük ama aynı zamanda aptal, dost bir kedi olarak gördüğünü ifade ediyor. Hatta daha çok insanlara ‘anne kedi’ olarak muamele yapıyorlar.

 

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ne bileyim inanasım geldi işte...:laugh: Bizim kara oğlan bizi çok seviyor. Bizden başka kimseye elini sürdürmüyor. Eve misafir geldiğinde odaya kaçıyor onlar gidene kadar dışarı çıkmıyor. Misafirleri büyük yabancı kediler olarak mı görüyor acaba?..:D

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dimi yani, sonuçta onlar da anne :D 

Ya valla bana inandırıcı gelmedi, kediler kadar kurnaz bir yaratık daha tanımadım, malum bizim bahçede çok var, aç iken, önümde neredeyse  ters takla atıyorlar, kim görse "aaa ne tatlılar" diyor, karınlarını doyurunca, kendimi yırtsam yüzüme bakmıyorlar, olmaz olsun böyle annelik :D 

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
İη¢ιѕєℓ

Benimkilerde misafirden kaçıyor kızım bir süre ortamı teftiş ettikten sonra alışıyor da oğlanı alıştıramadık misafire,evdekiler dışında kimseyi kabullenmiyor :) bizi diğer kediler gibi görüp birde ayrım yapıyorlar .

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...