Jump to content

Mutlu ve Başarılı Bir Kadın Olmak için 6 Alışkanlık...


Renan

Önerilen Mesajlar

Mutlu ve Başarılı Bir Kadın Olmak için 6 Alışkanlık

fotoğraf çeken kırmızı saçlı kız

Mutlu ve başarılı bir kadın olmak düşündüğünüz kadar çaba gerektirmez. Tek yapmanız gereken bir insan olarak yetişmenize yardımcı olmak için bazı günlük psikolojik uygulamalara yatırım yapmaktır.

Yazımızın en başında belirtmeliyiz ki, başarı saygınlık, meşhur olmak ya da takdir edilmek ve tanınmak için kendinizi ortaya koyabileceğiniz kapsamlı bir sosyal ağa sahip olmakla alakalı değildir.

Başarılı ve mutlu olmak bundan daha basittir. Otantik başarı, kişisel memnuniyeti bulmak ve rüyalarınız ile başarılarınız arasında bir denge kurmak anlamına gelir.

Burada, kendinizi güçlü, özgür hissetmek ve gelecekle korkusuzca yüzleşmek için yetenekli hissettiren bu mutluluğu yakalamaktan bahsediyoruz.

Makalemizin devamında, kendi başarınızı bulmak için kullanabileceğiniz 6 strateji önereceğiz.

1. Her gün kişisel gelişiminize yatırım yapın

Kişisel gelişimden bahsederken ne demek istiyoruz? Daha önce bu terimi duymuş olmalısınız ya da bir kitapta ve makalede gördünüz.

Bununla birlikte, bir şeyi hatırlamak önemlidir: Her kişi psikolojik yönlerinin zayıf noktaları konusunda çok net olmalıdır.

Kişisel gelişim kişiseldir ve bu nedenle bir kişi için işe yarayan şey başka biri için işe yaramayabilir.

Belki Aşil tendonunuz başkalarının düşüncelerini göz önünde bulundurmadan cesur kararlar alamamanızdadır; belki de çok küçümseyici birisiniz ya da kayıtsızsınız ve özgüven eksikliği yaşıyorsunuz.

Hangi alanlarınızı güçlendirmeye başlayacağınızı anlamak için önce zayıf yönlerinize bakmanız gerekiyor.

2. Elde etmek istediğiniz hedefler konusunda gerçekçi olun

Kimse dağa atlayarak tırmanamaz. Dağa tırmanmak, ellerinizi ve ayaklarınızı sağlam ve güvenli yüzeylere yerleştirmek ve hangi dağın zirvesine çıkmak istediğiniz konusunda çok net olmaktır.

Başarılı ve mutlu olma amacınız söz konusu olduğunda, durum aynıdır: Akıllı ve çok gerçekçi olmalısınız.

Kendinize şu soruları sorun:

Kendim için belirlediğim hedefler başarılabilir hedefler midir?

Onlara ulaşmama yardımcı olacak hangi yeteneklere sahibim?

Hedeflerim kısa ya da uzun vadeli mi?

Onlara ulaşmak için hangi kaynaklar, stratejiler ya da yeteneklere ihtiyacım var?

Daha bu hedeflerle ilgili yaptığım bir şey var mı? Ve bu deneyim oraya nasıl ulaşacağım konusunda bana bir fikir verebilir mi?

Gerçekten motive miyim?

3. Kendi günlük eylem planınız

Bu başarıyı sağlayacak eylem planını kendiniz oluşturmalısınız. Her şey sizden gelmelidir, kendi planlarınız, detaylı hedefleriniz ve içinizde yatırım yaptığınız umutlar…

Çizdiğiniz yol, kısa ve uzun vadeli hedeflerden oluşur.

Her gün, eylem planınıza zaman, enerji ve duygu yatırmanız gerekir.

Bunu ihmal edecek hiçbir bahaneniz yoktur. Başladığınız her şeyin bitmesi gerektiğinin bilincinde olmanız gerekir.

4. Aptalca, zararlı ve faydasız görüşleri dinlemeyin

Sizin mutluluğunuz sadece size aittir. Başarı planınız kişiseldir ve kimsenin alay etmemesi ya da aşağılamaması gereken, size ait bir rüyaır.

İyi fikirlere, bilge önerilere, iyi enerjilere ve yararlı olabilecek yeni bakış açılarına karşı açık olun.

Ama sağır kulağınızı size “Yapamazsın”, “Hak etmiyorsun” ya da “O gemi yola çıktı” diyenlere yönlendirin.

5. Sonsuza dek direnin: mutlu olmak için rahat olduğunuz bölgelerden ayrılmalısınız.

Zor zamanlar gelecek. Şüphe duyduğunuz ve kendinizi nelerin altına soktuğunuzu sorguladığınız anlar olacaktır.

Zihniniz değişime karşı çok dirençli olduğu için bu düşünceler geçmeniz gereken testlerdir ve zihniniz bu süreçte size “Olduğun yerde kal, rahatlığına geri dön” diye fısıldayacaktır.

Ancak şunu unutmayın: rahat olduğunuz bölgelerde yeni bir şey gelişmez.

Başarıya ulaşmak ve mutluluğu sürdürebilmek için direnmeniz, yarattıklarınıza tutunmanız ve ısrar etmeniz gerekir.

6. Her başarınız ve başarıya doğru attığınız her adım için müteşekkir olun

Attığınız her adım için minnettar olmak narsistik bir şey değildir. Her başarıyı, her çabayı ve onlardan çıkan sonuçları onaylamaktır.

Başarıyı tanımak, attığınız hatalı adımları bilmek kadar önemlidir.

Başarıya bu şekilde ulaşabilirsiniz: mütevazi, gerçekçi, objektif ve kendinden emin olarak. Kendinizi cesur ve hayalleriniz için savaşmaya layık görün.

Gözlerinizi hedeften almadan, mutluluk anlarınız ve her başarınız için minnettar olun.

Mutlu olmak, sürekli yatırım gerektiren bir süreçtir, çünkü bundan vazgeçerseniz, kurduğunuz her şeyi kaybedersiniz. Başarı aslında azim, tutarlılık ve kalıcı bir vizyonun bileşiminden başka bir şey değildir.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

 • Benzer Konular

  • İş HayatınıN KötÜ Gitmesİ İçiN

   hindistanda artık kullanılmayan bir uyguılamadır çünkü herkez tarafından artık biliniyor bu uygulama eskiden bir oyun olarak hediye edilirdi santraç gibi ilerlemeli bir oyun 17 idi adı ama bu oyuna gizlenmiş bir büyüdür. hediye edilen kişiye birde oynaması için fildişi bir kale hediye edilirdi. kalesi her uynadığında bir kaleye geldiğinde bir olmsuzluk yaşardı. öfke para kaybı hastalık gibi.   örnektir yapsanızda bir işe yaramaz

   , Yer: Büyü

  • Düşmanı Helak Etmek için

   Bir Arabi Ayin Son çarşamba Günü Bakire Bir Kiza Hamur Yoğutturulur Ve Bunu Nohut Miktarinca Küçük Parçalara Böldürülür 1001 Tane Olacak 1001 Defa Ya Kahhar Okunur üzerine üflenir O Hamur Deneleri Güvercinlere Saçilir Kuşlar Onlari Yerken Tevekkelü Ya Birkan Bi Helaki Fülan Bin Fülan Bi Hakki Hazihil Esmaişşeriyfeti Hiyel Acel Denir Oradan Arkasina Hiç Bakmadan Uzaklaşilir .

   , Yer: Büyü

  • Sevilmeyen Düşman Olunan Bir Kişiye Zarar Verdirmek için Yapılması Gerekenler

   Bir kimsenin üzerine bela gelmesini yahut hastalığa yakalanmasını istiyorsanız o kişi için şunları yapmalısınız.Cumartesi gününe girilen ilk saatlerde Cumartesi günü ayın son günlerine denk gelirse daha etkili olacaktır.Bir kurşun levha almalı ve bu kurşun levhanın üzerine dar yazmalıdır.Daha sonra bu levha üzerindeki yazıya bakışlar sabitlenerek 110 defa arka arkaya dar denir.Sonra zarar görmesi istenen kişinin zarar görmesi için dua edilir . Yine bu levhanın kişinin evinin ya da iş yerinin iç

   , Yer: Büyü

  • Sırlı Yasin Okuması (Hacetler İçin)

   Uygulama:Cuma gecesi Yasin suresi bir defa okunur.     1.ayet 1000 defa (Yasin harfi)     Yasini uzatarak okursanız daha tesirli olur.Yaasiiin (islam anahtarı)     58.ayet 313 defa, 82 ve 83.ayetler 313 defa tekrarlanır.     sonra aşağıdaki sırlı esma duası 100 defa okunur.     " Yâ Hû sirrullah Yâ Hû şifatullah Yâ Hû Zâtullah Yâ Hû vücudullah Yâ Hû ef'alullah "     Fazileti     Bereket,rızık ve olmasını istediğin hacet ve ciddi zafer için çok etkilidir.   alıntı

   , Yer: Dilek Duaları

  • Sihir,Büyü ve Musallattan Kurtulmak İçin

   Arkadaşlar bugün bir yerde okudugum bir uygulamayı paylaşmak isterim.ünlü bir hocanın tavsiyesi imiş ve çok kişi şifa bulmuş inşallah sizlerde bulursunuz. üzerinizde sihir,büyü veya cin oldugundan şüphe ediyorsanız herhangi bir gün sabah ezanında kalkıyorsunuz ve ezan okunurken bir bardak suya 11 ayetel kürsi,11 fatiha süresi 11 felak,11 nas ve 11 kez la ilahe illa ente sübhaneke inni küntü minezzalimin 11 kezde la havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim     okuyup nefes edin.saba

   , Yer: Büyü ve Nazar İçin Dualar

×
×
 • Yeni Oluştur...