Jump to content

Sağlıklı Saçlar İçin Isırgan Kürü...


Önerilen Mesajlar

Sağlıklı saçlar için ısırgan kürü

Sağlıklı saçlar için ısırgan kürü

Saçlarınız; ince telliyse dökülüyorlarsa, püskül püskül olmuşlarsa, yıpranmış görünüyorlarsa, ısırgan otu tam size göre

2 sap ısırganı sapları ve yaprakları ile birlikte küçük bir kaba koyup, üzerine 1 su bardağı kaynar suyu dökün. Ocağın altını açıp, 3 – 4 dakika kadar da kaynatın. Kaynattıktan sonra ocağın altını kapatıp 10 dakika kadar demlenmeye bırakın. Demlenen ısırganın suyunu güzelce süzün; hatta lapasında kalan suyu da süzgeçte bir kaşık yardımı ile ya da eliniz ile bastırarak süzün. Süzülen bu suyu saç diplerinize parmak uçlarınız ile masaj yaparak yedirin.

Isırganı demlerken, kaba sığması için ikiye ya da üçe kırarak ya da bitkiyi ince ince kıyarak da demleyebilirsiniz. (mutlaka eldiven kullanınız! )

Her gün düzenli olarak bunu yaptığınızda sadece bir haftada bir haftada bile saçlarınız eski sağlıklarına geri dönmeye başlıyor ve ilk ısırgan suyu tedavisinden itibaren dökülme duruyor. Bir kaç ay boyunca düzenli olarak sürekli yaparsanız eğer, (saç kökleriniz ölmemiş ise) dökülmüş saçlarınızın yeniden canlandığını görme olasılığınız da çok yüksek.

Isırgan suyu tedavisi ile saçlarda gözlenen değişiklikleri şöyle sıralayabiliriz: Dökülme duruyor, Saç telleri kalınlaşıyor, Saçlar gürleşiyor, Güçleniyor, Hacim kazanıyor,Yıpranma azalıyor, Kepeklenmeye iyi geliyor..

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Biz bunları ot diye çocukken tırpanla keser kuruyuncada yakardık. acayip adamın elini dalar kabarık kabarık yapar deydiği yeri, Eskişehire gidince çok kıymetli ot olduğunu öğrendim bizim beğenmeyip yaktığımız otları para verip alıp yiyorlarmış bizim ev sahibi arnavut du onlar çok yerlerdi..banada yemeğini getirmişti de yemedik tabiki, yanlış bildiğimiz doğrulardan bir örnek daha...:D Yalan dünya doğru biliyorsun yanlış çıkıyor yanlış biliyorsun doğru çıkıyorxD

 

 

 

 

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...