Jump to content

Hidrojen Peroksidin Güzellik İçin İnanılmaz Kullanımları...


Önerilen Mesajlar

Hidrojen Peroksidin Güzellik İçin İnanılmaz Kullanımları

Hidrojen Peroksidin Güzellik İçin İnanılmaz Kullanımları

Her ilk yardım setinde hidrojen peroksit olmalıdır. Sonuçta bu malzeme her türlü durum için yararlıdır.Bununla birlikte, sadece kesikleri dezenfekte etmenin ötesinde faydaları bulunur. Ayrıca güzellik uygulamalarında da çok yararlı olabilir.

Daha fazlasını öğrenmek için aşağıdakileri okuyun!

Hidrojen peroksidin güçleri

Hidrojen peroksit (H202) çoğu evde bir dezenfektan ve antiseptik olarak bulunur.

Bununla birlikte bu üründen en iyi sonucu almak istiyorsanız, dahil edebileceğiniz birkaç kozmetik uygulaması olduğunu bilmek hoşunuza gidecek:

1. Cildinizdeki lekelerin görünümünü azaltmak için

Yıllar geçtikçe cildinizde – özellikle de yüzünüzde – lekeler oluşmaya başlayabilir. Bunlar güneşten, soğuktan ya da keselememekten kaynaklanabilir.

Bu yüzden koyu renkli lekeler ortaya çıkar ve birçoğumuz onları nasıl gizleyeceğimizi bilmiyoruz. İyi haber şu ki hidrojen peroksit onları daha az görünür hale getirebilir. Ama ılımlı ve küçük miktarlarda kullanmanız önemli.

Ne yapacağım?

Yüzünüzü hafifçe keseledikten ve iyice yıkadıktan sonra, bir pamuk parçasını hidrojen peroksitle nemlendirin.

Lekeler üzerine sürün, birkaç dakika bekletin ve sonra durulayın.

Haftada bir ya da iki kez tekrarlayın, her zaman gece yapın.

2. Sivilcelerden kurtulmak için

Sivilce sadece gençlerin başına gelen bir şey değildir. Diğer yaşlarda da ortaya çıkabilir. Stres altındayken, menstruasyon (kadınlar için) döneminde ya da yağ oranı yüksek bir diyetle beslendiğinizde olabilir.

Sivilceler, gözenekleriniz tıkandığında ortaya çıkar. Hidrojen peroksit bunlar için mükemmel bir dezenfektandır ve cildinizde biriken bakterileri ortadan kaldırabilir.

Ne yapacağım?

Yatmadan önce duş alın ve ardından etkilenen bölgelere biraz hidrojen peroksit sürün.

Her gün tekrarlayın ve sabah iyice durulamayı unutmayın.

3. Dişleri beyazlatmak için

Diş macunu reklamlarında gördüğünüz gibi parlak, beyaz bir gülümseme ister misiniz? Sigara, kahve ya da yaşlılıktan kaynaklanan sarımsı dişlerinizden bıktınız mı?

Hidrojen peroksit bu yönde atabileceğiniz büyük bir yardım olabilir. Aynı zamanda, havuç, elma ve kereviz gibi bazı gıdaları çiğ yerseniz, faydasını görebilirsiniz.

Ne yapacağım?

Çok kolay: bir pamuğu ya da fırçayı hidrojen peroksitte ıslatın. Dişlerinizi her zamanki gibi fırçaladıktan sonra, her diş üzerine sürün.

Zamanınız yoksa ağzınızı bir hidrojen peroksite üç oranında ılık suyla 10 dakika boyunca çalkalayabilirsiniz.

Bu tedaviyi haftada bir kez uygulayın, aksi halde minelerinize zarar verebilir.

4. Tırnaklardaki lekeleri gidermek için

Tırnaklarınıza her zaman oje sürüyorsanız, “nefes alma” imkanları yoktur. Bu, onları kırılgan ve hassas yapabilir. Aynı zamanda çirkin beyaz ya da sarımsı lekelerin oluşmasına sahip olabilir.

Ne yapacağım?

Tırnaklarınızı normal renklerine döndürmek için parmaklarınızı birkaç damla hidrojen peroksit attığınız su dolu bir kapta 5 dakika bekletin.

Ardından durulayın ve iyice kurutun. Tırnaklarınıza en az iki gün boyunca oje sürmeyin.

Ojenizi her çıkardığınızda bu işlemi tekrarlayın.

5. Saçların rengini açmak için

Bir güzellik salonunda para harcamak istemiyorsanız, hidrojen peroksit ile saçlarınızda güzel vurgular yaratabilirsiniz. Bu yaz ayları için harika bir fikirdir.

Çoğu saç boyası hidrojen peroksit içerir. Ama bunlardaki miktar yaraları dezenfekte etmekten daha farklı bir konsantrasyona sahiptir.

Bu, bazı saç renklerini açmanıza yardımcı olabilir. İlk yardım çantanızı çıkartıp hidrojen peroksiti bulun!

Ne yapacağım?

Hidrojen peroksidi bir sprey şişesine koyun ve su ile doldurun (oran 1’e 1 olmalıdır).
Saçınızı normalde olduğu gibi yıkayın. Saçlarınız hala nemli kalacak şekilde (havlu ile kurulayın) tararken hafifçe püskürtün.
Durulamayın ve haftada iki ya da üç kez tekrarlayın.
Yaklaşık bir ay içinde sonuçları göreceksiniz. Profesyonel olarak yapılan renk açmayla elde ettiğinizden daha incelikli ve doğal olacak.

6. Kötü kokuları ortadan kaldırmak için

Özellikle yaz aylarında ve aşırı sıcakta fazla terliyorsanız, hidrojen peroksidin büyük yardımı dokunabilir.

Antibakteriyel etkisi sayesinde, koltuk altlarınızdaki ya da ayaklarınızdaki kötü kokuya neden olan mikroorganizmaları ortadan kaldıracaktır.

Ne yapacağım?

Hidrojen peroksidi bir deodorant olarak kullanmak için biraz pamuğu içinde nemlendirin ve koltuk altınıza sürün.

Ayakkabılarınızı ya da çoraplarınızı giymeden önce de biraz serpebilirsiniz.

7. Vücut kıllarının rengini açmak için

Hidrojen peroksit saçlarınızın rengini açtığı gibi, vücut kıllarını daha az farkedilebilir yapmak için de kullanılabilir.

Örneğin, kollarınızdaki koyu renkli tüyleri sevmiyorsanız, hidrojen peroksit yardımcı olabilir.

Ne yapacağım?

Haftada bir kez duştan önce uygulayın.

Birkaç dakika bekletin ve sonra ılık suyla durulayın.

Süreci hızlandırmak için uygulamanın ardından alanın biraz güneşe maruz kalmasını öneriyoruz. Bir pencere önünde durmanız bile yeterli olacaktır.

 

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Benzer Konular

  • Düşman için Yap Allaha Havale Et..

   Arkadaslar düşman icin bir su veya bir avuc topraga mucadele suresini okuyun kapisina mumkunse evin icine serpin gorev bitmistir   allah dusman seytan serrinden hepimizi korusun!!!!!!!!!!!!!!!

   , Yer: Havas & Hüddam

  • İş HayatınıN KötÜ Gitmesİ İçiN

   hindistanda artık kullanılmayan bir uyguılamadır çünkü herkez tarafından artık biliniyor bu uygulama eskiden bir oyun olarak hediye edilirdi santraç gibi ilerlemeli bir oyun 17 idi adı ama bu oyuna gizlenmiş bir büyüdür. hediye edilen kişiye birde oynaması için fildişi bir kale hediye edilirdi. kalesi her uynadığında bir kaleye geldiğinde bir olmsuzluk yaşardı. öfke para kaybı hastalık gibi.   örnektir yapsanızda bir işe yaramaz

   , Yer: Büyü

  • Düşmanı Helak Etmek için

   Bir Arabi Ayin Son çarşamba Günü Bakire Bir Kiza Hamur Yoğutturulur Ve Bunu Nohut Miktarinca Küçük Parçalara Böldürülür 1001 Tane Olacak 1001 Defa Ya Kahhar Okunur üzerine üflenir O Hamur Deneleri Güvercinlere Saçilir Kuşlar Onlari Yerken Tevekkelü Ya Birkan Bi Helaki Fülan Bin Fülan Bi Hakki Hazihil Esmaişşeriyfeti Hiyel Acel Denir Oradan Arkasina Hiç Bakmadan Uzaklaşilir .

   , Yer: Büyü

  • Sevilmeyen Düşman Olunan Bir Kişiye Zarar Verdirmek için Yapılması Gerekenler

   Bir kimsenin üzerine bela gelmesini yahut hastalığa yakalanmasını istiyorsanız o kişi için şunları yapmalısınız.Cumartesi gününe girilen ilk saatlerde Cumartesi günü ayın son günlerine denk gelirse daha etkili olacaktır.Bir kurşun levha almalı ve bu kurşun levhanın üzerine dar yazmalıdır.Daha sonra bu levha üzerindeki yazıya bakışlar sabitlenerek 110 defa arka arkaya dar denir.Sonra zarar görmesi istenen kişinin zarar görmesi için dua edilir . Yine bu levhanın kişinin evinin ya da iş yerinin iç

   , Yer: Büyü

  • Sırlı Yasin Okuması (Hacetler İçin)

   Uygulama:Cuma gecesi Yasin suresi bir defa okunur.     1.ayet 1000 defa (Yasin harfi)     Yasini uzatarak okursanız daha tesirli olur.Yaasiiin (islam anahtarı)     58.ayet 313 defa, 82 ve 83.ayetler 313 defa tekrarlanır.     sonra aşağıdaki sırlı esma duası 100 defa okunur.     " Yâ Hû sirrullah Yâ Hû şifatullah Yâ Hû Zâtullah Yâ Hû vücudullah Yâ Hû ef'alullah "     Fazileti     Bereket,rızık ve olmasını istediğin hacet ve ciddi zafer için çok etkilidir.   alıntı

   , Yer: Dilek Duaları

×
×
 • Yeni Oluştur...