Jump to content

İşte Felç Geçirmek Üzere Olduğunuzun 8 İşareti...


Renan
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

İşte felç geçirmek üzere olduğunuzun 8 işareti

İşte felç geçirmek üzere olduğunuzun 8 işareti

1. YÜKSEK TANSİYON

Yüksek tansiyon, beyin enfarktüsü ve beyin kanamasının en büyük belirtisidir. Tansiyon yükselmesi sonucunda beyne giden damarlar zamanla daralıyorlar, şekilleri bozuluyor ve kan sızdırmaya başlıyor.

2- BOYUN TUTULMASI

Beyindeki damarlarda oluşan kanama boyun tutulmasına neden oluyor. Eğer çenenizle göğsünüze değemiyorsanız ve başınız çok ağrıyorsa derhal doktora görünmeniz tavsiye edilir.

3. AYAK DÜŞMESİ

Ayak düşmesi veya kısmi felç gibi ayağınızı tamamen kullanamamanıza neden olan rahatsızlıklar, dizinizle bacağınız arasında köprü görevi gören sinirlerin hasar görmesi sonucunda oluşur ve felçle bağlantılıdır.

4- ŞİDDETLİ BAŞ AĞRISI

Eğer başınız birden şiddetle ağrımaya başladıysa ve daha önce böyle bir şeyle karşılaşmadıysanız, derhal doktora görünmeniz tavsiye edilir. Şiddetli baş ağrılarının hemen ardından beyin felci geçiren insan sayısı bir hayli fazlaymış.

5. KAN ŞEKERİ DÜŞÜKLÜĞÜ

Beynin belirli kısmında meydana gelen uyuşma beyin felcinin habercisiymiş. Bunun farkına varmak biraz zor olabilir. Kafanızdaki kısmi ağrının ayrıca ayağınızı ve bacağınızı uyuşturduğu ve konuşmanızda aksaklık yarattığını aklınızda bulundurun.

6. GÖRME BOZUKLUKLARI

Tek veya her iki gözünüzde de oluşan ani bozulmalar felç geçireceğinizin habercisi.

7. OMUZ AĞRISI

Çoğu olmasa da felç geçirenlerin az bir kısmı felcin hemen öncesinde omuzlarında şiddetli bir Ağrı hissediyorlar.

8. ÇABUK YORULMA

Felcin habercisi olan son belirti de yorgunluk. Çabuk yorulan kişiler uykularında felç geçirebiliyorlar ve bilinçlerini kaybedebiliyorlar.

 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu felç geçirme belirtilerinden biri varsa, muhtemelen hastaneye yetişip " ben felç oluyorum" diye derdinizi anlatamadan felç geçireceksiniz. Doktorlar bile ilk belirtileri gördükleri anda beyin kanaması ve felç geçirmek üzere olduğunuzu anlayamazken, siz asla anlayamayacak ve o felç geliyorsa, felç olacaksınız.  Acı ama gerçek.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çok örnek gördüm o yüzden Renan  :) 

Hazır ağzımdan bal damlıyor iken, bir örnek vereyim :) Adını unuttuğum bir iş adamı, yakın zamanda hastaneye gidiyor, çünkü kalp sorunu var, bir ağrı var  diyor doktorlara "bir şeyin yok yahu, midende gaz var, o yüzden" deyip evine yolluyorlar, bir kaç saat sonra kalp krizinden vefat ediyor.

Yani genellikle anlaşılana kadar iş işten geçmiş oluyor.  Ahmet Kaya'nın bir şarkısı vardı " Ecel geldiğinde sen gitmiş olacaksın" diye, bu durumda  aynen öyle maalesef.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Evet doktor dikkatli değilse kalp kriziyle mide ağrısını karıştırıyor. Bizim burada da yaşadı bir arkadaş. Mide ilacı verip göndermişler. Ağrı gece de geçmeyince tekrar başka doktora gitmiş. Doktorun dikkati sayesinde enfarktüs geçirdiği ortaya çıkmıştı.

Diğer belirtileri bilmiyorum ama şiddetli baş ağrısı çok da hayra alamet olmayabilir...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hazır baş ağrısı demişken, Şiddetli baş ağrısını 1 yıl abartsız çektim. Doktorlar mr çektirmesine rağmen bir şey çıkmadı. Sonrasında es kaza Hacamat yaptırdım, Allah'a şükür o günden beri çok nadiren ağrısını çektim. Alternatif tıp olayını da göz ardı etmemek lazım sanırım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...